Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért akarja még a...

Isten miért akarja még a rossz házasságban is benn tudni az embert?

Figyelt kérdés

És miért tiltja meg, hogy ha mégis sikerül elválni, mert nem bírja tovább a rengeteg bántást, akkor miért nem lehet többé férfi vagy nő az életében, hisz azt írja, hogy elvált nőt tilos elvenni, mert az már paráznaság. Vagy csak nő nem mehet férjhez újra, a férfinak szabad házasodni ismét?

Miért van ez a tiltás? Ha az egyik évekig bántja a másikat, mert a személyisége ilyen kegyetlen, akkor a másik miért nem menekülhet el? Miért nem jár az élete maradék részére boldogság? Miért akarja Isten, hogy mindenáron benne maradjon valaki egy ilyen házasságban?


2017. nov. 10. 15:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
36%

Nem akarja. Azt akarja, hogy minden szeretetben menjen. Az ember hogyan garantálja, hogy a következő házassága nem fog elromlani? Sehogy


"Miért van ez a tiltás?"

Mert egy test egy lélek, így a parázna a volt férj/feleség is megszeplősíti

Tiltás férfira is vonatkozik


"Miért nem jár az élete maradék részére boldogság? "

Jár neki. Követik a szeretetet és minden szép lesz

2017. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy a korintusi levélben minden szépen le van írva erről
2017. nov. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

A 20 év nagyon hosszú idő. Nagyon, nagyon hosszú. El tudod képzelni, hogy több, mint húsz évet tölts olyan valaki társaságában, aki fizikailag is bánt, lelkileg is, félsz tőle, és ezek mellett azt olvasod a Bibliában, hogy tilos válni? Hogy nem tudod mi az a feltétlen szeretet, mert MINDENT ki kell érdemelj? És ezek után azt is olvasod, hogy sosem fogod megtudni, mert még ha lesz is bátorságod válni, soha többé nem házasodhatsz újra?

Éltél már így?

2017. nov. 10. 15:49
 4/37 anonim ***** válasza:
66%

A Te esetedben a Biblia úgy nyilatkozik, hogy ha Te megpróbálsz szeretetben élni, megmentheted a férjed lelkét is. De a biblia azt is írja, hogy ha elváltál ne keress másik feleséget vagy férjet.

Igazad van és nehéz kérdés, de ha mégis elválsz nem veszted el az üdvösséged. Pál és Jézus is tanítja, hogy Krisztust jobb egyedül követni.


Általánosan érdemes nem a saját boldogságunkat menedzselni, hanem Isten "földjén munkálkodni". A boldogulásunkat ekkor Isten menedzseli. Az örök életre gyűjts kincseket, az akkori boldogság számít.


Tudom, hogy nehéz és ez a kérdés is nehéz, de bízz az Úrban. Isten evilágra nem ígért boldogságot, hanem üldöztetést és egy csomó rossz dolgot, de bőven meglesz a jutalmad.

Nekem is nehéz sokszor, és tudom, hogy prédikálni könnyű, de ha már Jézusé vagyok, akkor próbálok hitből élni az Úr Igéjében

Nem tudsz erről egy normális lelkésszel beszélni, aki se nem liberális, se nem törvénykező?

2017. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
16%
Az ember életének nemcsak a szex és a szerelem az értelme.
2017. nov. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
32%
Ez így van, de a hitben nem mindenki erős még. Őket pedig támogatni kell
2017. nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Írtam szexről vagy szerelemről? Én félelemről beszélek, és tartós, szándékos bántalmazásról, lelki is testi értelemben.

A hitem erős. Ha nem lenne az, akkor már rég öngyilkos lettem volna, mert ebből a helyzetből sosem volt más kiút.

Csak nem értem, hogy miért kell benne maradnom. Igaz, nincs is hova menni, hisz másokért is felelős vagyok és ez is visszatart mindentől.

Én csak szerettem volna megismerni, hogy milyen lehet átélni a feltétlen szeretet a saját társamtól. Ebben sem szerelem, sem szex nincs benne.

Nem szeretek már félni, és ez a fásultság is nagyon rossz.

2017. nov. 10. 16:31
 8/37 anonim ***** válasza:
67%
Keresztény vallás tiltja a házastársak válását, de más vallások nem. Azt nem írtad hogy konkrétan melyik vallásra érted.
2017. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Krisztus követője vagyok.
2017. nov. 10. 17:10
 10/37 Mansour ***** válasza:
92%
Legelőször is költözz el. A továbbiakat majd utána gondold át, nyugodt körülmények között.
2017. nov. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!