Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van következő élet, mi...

Ha van következő élet, mi marad meg a mostani jellemünkből?

Figyelt kérdés

2017. nov. 11. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Következő élet nincs, feltámadás van, ami ennek az életnek a folytatása, és éppen a jellemünk az ami teljes egészében megmarad a feltámadás után.


Üdv. Péter

2017. nov. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mi a szellem vagyunk, a szellemek azok, akiknek van lelke, és van teste. A test is meg a lélek is csak egy ruha, a lélekben tároljuk, hát talán abban visszük a karmánkat, és akkor jövünk pl erre a bolygóra megtapasztalni különböző dolgokat, jót is, rosszat is, és amikor végleg hazamegy valaki innen a Mennybe, hogy nem születik újra többé, akkor hát a lélekre valaki azt mondta, hogy az egy zsák, na azt itt hagyjuk , meg ugye a testet is, és már csak a szellem megy vissza, de a lélekruhát azt több életen keresztül cipeljük. A Mennyországban mindenki tökéletes, idelent meg pl a fejlődést is akartuk megtapasztalni, hogy hogyan tudunk helyt állni úgy, hogy nem vagyunk teljes birtokában isteni önvalónknak , mivoltunknak, hanem kicsikét "le vagyunk tompítva." Mert Isten amúgy bennünk van, mindannyiunkban, sőt, belőle állunk, minden őbelőle van, mert elvileg önmagát kezdte el felosztani; állítólag először egyedül csakis ő létezett, rajta kívül nem volt semmi, úgyhogy csak úgy hozhatott létre, úgy teremthetett új dolgokat, hogyha magát kezdte felosztani. A jellem meg idelent leszületve a Földre, földi életek során folyamatosan fejlődik. És "amíg nem leszünk olyanok , mint a gyermekek, nem lesz a miénk újra Isten országa." Állítólag Jézus mondott valami ehhez hasonlót:) Amikor ítélkezés, előítéletek nélkül csak úgy tátott szájjal rácsodálkozunk a Világ dolgaira, és merünk játszani, meg a saját elgondolásainkat követni, meg mittudomén, de gondolom ilyesmik:):D Szóval visszük tovább folyamatosan a jellemünket, és az fejlődik, és ha most visszanéznél pár életeddel előre, akkor lehet, hogy homlokon/ arcon telibe csapnád magad, hogy "te jó Isten, mennyire egy izé alak voltam" :D Ezért is van a felejtés, azt hiszem, valaki felejtés fátylának hívta, amin átjövünk, amikor ide érkezünk le, az anyánk méhébe:) Van ezt nem is tudom igazából, hogy pontosan hogy működik, mert a másik dimenzió nem értelemszerűen fölöttünk van, hanem lehet akár pont mellettünk is a Mennyország.:) Na szóval a felejtés az meg azért van, mert, hogyha valaki pl előző életében kicsinált mondjuk egy embert, akkor nehogy rányomja a bélyegét erre a mostani, a következő életére, hogy azon feszeng -és agyal, hogy "Úristen, milyen egy genyó alak voltam". Szóval ez erre nagyon jó. :) Szóval megmaradsz, csak az inkarnációk, életek során egyre bölcsebb leszel:) Mert egyre több mindent ismersz meg, pl egyre több mindent tanulsz meg értékelni; gyarapszik a tudásod- és a megtapasztalásaid tárháza:)
2017. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
A reinkarnáció tanai szerint a jellem elvész a halállal. A lelki utód jelleme már egészen más lehet.
2017. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Aki "újjá születik vízből és Szentlélektől' Jn.3.3, annak már nem kell újra születnie.


Jézus tanított a reinkarnációról Mt.11 Keresztelő Jánossal kapcsolatban. Sajnos a keresztényeket ebben a vonatkozásban is félre vezették és Jézus tanítása helyett Szent Pál tanítására helyezték a hangsúlyt...



"A jelen korban sok embert foglalkoztat a reinkarnáció. Ez természetes következménye annak a szellemi fejlődésnek, mely összezsugorította a földet olyan értelemben, hogy kommunikációs eszközei által megszüntette még földrészek között is a távolságot. Így tömöríve olyan információkhoz jutottatok, melyek nemcsak felvetik a reinkarnáció kérdését, de nem is tudnak mit kezdeni vele előző ismereteik alapján."


"Van reinkarnáció. Akár eszetekre, akár szívetekre hallgattok, nem tudtok belenyugodni abba, hogy a földi élet poklánál nagyobb és általánosabb poklot létben tarthat az az Isten, akit ti joggal SZERETET-nek neveztek.

Hogy is szűnhetne meg a fejlődés lehetősége abban a világban, amelyet ti másvilágnak neveztek, melyben még nagyobb lehetőség kell hogy legyen az örök értékek kibontakozására, mint itt a földön. Ha pedig valaki azt mondaná, hogy nem a fejlődés, csupán a fejlődés iránya válik megváltoztathatatlanná, hát erre csak azt mondom, hogy ismét olyasmit állítotok, mely át nem gondolt kijelentés, mivel a tisztábban látás nem eredményezhet nagyobb lemerevülést a boldogtalanság irányában, mint a kevésbé tiszta látás. Ha tehát valaki odaát nem lát tisztábban, mint itt a földön, akkor nem is lehet boldogtalanabb a rossz miatt. Ha pedig éppen tisztultabb látása következtében él át nagyobb lekiismeretfurdalást, az csak azért lehet, mert javulni akar. Ha pedig valaki javulni akar, képtelenség, hogy éppen a TEREMTETLEN SZERETET akadályozná meg ebben! Higgyétek el, nem lehet örökkön örökké senkinek rosszul törekednie arra, hogy boldog legyen, ha egyszer arra teremtette őt a TEREMTŐ. "

Igaz, hogy minden rossz egy elrontott jó. Amint lehetetlenség, hogy valaki mindig minden jót elrontson, éppen úgy lehetetlenség, hogy valaki mindig minden jót jól csináljon. Mindig mindent jól csinálni csak Én tudok, mert egy vagyok az Atyával. Ezért mondhattam, hogy Nálam nélkül semmit sem tehettek, de Velem természetesen tehetitek mindig a jót. Ennek örökkön örökké csak elvben lehet ellene mondani. Gyakorlatban azért nem, mert nemcsak örök életre vagytok teremtve, hanem örök boldogságra is. És ez a döntő. Igazán keresni örökké a boldogságot, s azt soha meg nem találni, ez olyan ellentmondás, mintha azt mondaná valaki, hogy olyasmire van teremtve, ami nincs is.


Én most itt a reinkarnáció tényét említettem, illetve szükségességét annak, hogy mindenkinek lehetővé kell tennem a megfelelő szellemi irányváltoztatást. E kettő együvé tartozik. Vannak olyan szeretetlenségek, melyek csak a földi életben korrigálhatók. Ezért kell legyen reinkarnáció. Nyilván nagy tévedésben van az, aki ezt könnyítésnek gondolja a maga számára jelen szeretetlenségeinek kiélése kapcsán, mert neki nem könnyebb, hanem nehezebb, illetve így mondom, fájdalmasabb vizsgán kell majd átesnie. "

"Valóban nem sokat beszéltem nektek földi életem során a reinkarnációról, de már az is elegendő kell legyen, hogy nem beszéltem ellene, pedig sokszor meg kellett volna tennem, ha nem lenne ez. De azért beszéltem róla. Nemcsak Illés és János esetében, hanem mikor arról beszéltem, hogy addig vettetik börtönbe az adós, míg ki nem fizeti tartozását. Fontosabbnak tartottam, hogy az örök kárhozat elvi lehetőségét állítsam elétek. Van tehát örök kárhozat, de nincs örök kárhozott. Vagyis, egyszer kiürül a pokol, gyakorlatban lesz olyan, hogy mindenki boldog lesz. Csak olyan nem lesz soha, hogy valaki anélkül lehetne boldog, hogy ne tette volna rá életét a szeretetre. Tehát senki sem kerül könnyebben a mennyországba a reinkarnáció ténye alapján, mint ahogy enélkül gondoltátok. Ezért nem a reinkarnáció ténye az érdekes számotokra, hanem a szeretetben való növekedés. Ez az, amit, ha tetszik, ha nem, mindenkinek meg kell valósítania, s mielőbb teszitek, annál kevesebb szenvedés vár rátok. Félelemből különben sem lehet mennyországba jutni, csak szeretetből."

Jézus; A HANG-köny 238

2017. nov. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A jellemünkből minden megmarad a bűnön kívül.
2017. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!