Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki tartja közületek Istenének...

Ki tartja közületek Istenének Jehovát?

Figyelt kérdés
Annyian szidják a Tanúkat, Jehovistáznak, lenézően beszélnek Jehováról. Kíváncsi vagyok, hogy ki tartja őt az Istennek, és milyen felekezethez tartozik az illető? Nem vitát szeretnék, csak valóban érdekel a téma.
2017. nov. 14. 15:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Jehova tanúi. Illetve a zsidó vallásban is így nevezik az istent, ha jól tudom.
2017. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%

A zsidók sosem fogják nőnemű szóval illetni Istent, ami csak pár száz éve létezik.

A zsidók a tetragrammatonnal jelölik és Adonainak mondják ki.

2017. nov. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A Tanúkat természetesen tudom, de például egy református, baptista, vagy katolikus, hitgyülis, az Istenének tartja Jehovát, vagy Jahvét?
2017. nov. 14. 15:44
 4/21 anonim ***** válasza:

Nem.

Istennek nagyon sok címe van, és ebből CSAK AZ EGYIK a j*h*w.

Ez olyan, mint amikor pl. egy királynak felsorolják a címeit, és van belőle 50. Nyilván nem fogják csak az egyiken hívni, hanem vagy a nevén (amit ugye az istennél nem ismerünk), vagy az összes címét mondják.

2017. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
A Tanúk maguk ismerik el, hogy ők egy másik istent imádnak, ezért Jehova nem ugyanaz, mint a katolikus, evangélikus, református, baptista egyházak Istene.
2017. nov. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Mivel konkrétan egy középkorban kitalált szó a kérdés tárgya, én nem tartom annak.


Jahve már más kérdés, mert ezen a néven mutatkozott be Isten Mózesnek. Természetesen Jahve a keresztényeknek és a zsidóknak is Istene.

2017. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%

Az egy Isten neve-lényét meghatározó kifejezése-JHWH,amit helytelenül Jehovának írtak le valamikor a középkorban,s ezt a hibás kiejtést általában átvették a Biblia fordítói.(Nem nagy jelentőségű hiba,hisz Isten ismeri ezt a hibás megszólítást is,és hallgat arra.)


Természetesen a "Jehova"néven kívül van sok neve,melyekre szintén hallgat Isten.Ilyenek:Szent Atya,Mindenható,Szeretet Istene,Jóisten,stb..


A többi neve közt azt is használom megszólítására.

(Református,adventista)

2017. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy meg van neve: Jézus. A baptisták így hívják vagy Istenemnek, Atyámnak, Teremtőmnek, Mindenhatónak vagy Magasságosnak.
2017. nov. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Jehova egy rossz kiolvasásból ered, JHWH, a zsidók szerint Jahve, és azért inkább nekik lehet ebben igazuk.

Amúgy Jehovát, Jahve-t minden keresztény Istenének tekinti, viszont a Tanúkkal ellentétben a legtöbb keresztény felekezet érti, hogy ez csak egy név a sok közül, amiben megjelent.

Sokan nem Jehovát vagy Jehova nevét nézik le ( még ha nem is ez a helyes kiejtés), hanem a Tanúk gondolatmenetét.

Attól, hogy a Tanúkat szidják ( egyszer nem láttam - max. hogy a gondolataikat kérdőjelezik meg, de az nagyon nem ugyanaz.) az nem Jehovának nem elfogadása. Az, hogy Jehovistázzák őket, az szintén nem. Igazából a kereszténység is valamilyen szinten Krisztus nevének ilyen megformálásából alakult ki, és nem tartom sértőnek, ahogy senki nem tartja annak. De mivel a Tanúk nem fogadják el Krisztust Istenként, így ők nem igazán keresztények, hanem inkább ez a kifejezés illik rájuk, hogy Jehovisták, még ha nem is a legszebb leírás.

Jehováról szintén nem láttam szidalmazó írásokat.


Katolikus

2017. nov. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

És még annyit hozzátennék, hogy ha Istennek ennyire fontos lenne ez a neve, akkor azért erősebben megvédte volna és kinyilatkoztatta volna ezt a Bibliában.

Jehova Tanúi azt is mondják, hogy az Újszövetségből is ki lett szedve a neve - ergo meghamisították a Bibliát. Szerintem ott már gond lenne, ha akár csak ennyit is meg tudtak volna hamisítani a Bibliából. Ha meg direkt el akartak tüntetni a Bibliából bizonyos dolgokat, akkor nem tették volna meg egyértelműbben? Nagyon sok logikai bukfenc van a Tanúk értelmezéseiben és gondolataiban.

2017. nov. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!