Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokszor olvastam itt, hogy a...

Sokszor olvastam itt, hogy a keresztény hit/vallás és a homoszexualitás "kizárja" egymást. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2017. nov. 15. 17:41
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen egy homoszexualis is lehez keresztény.
2017. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Ozmium42 ***** válasza:
23%
Nem zárja ki, bár megköveteli a homoszexuális hívőtől, hogy remeteségben éljen és élete végéig sanyargassa magát. Ezen kívül könnyen áldozatul eshet kísérletező kedvű elmebeteg hívőknek, akik megpróbálhatják "kigyógyítani".
2017. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
15%

Amennyiben be tudod bizonyítani,hogy Jézus Krisztus homoszexuális volt,s itt nem hagyatkozhatunk fantáziálásokra.


"Keresztény"az,aki követi Krisztust.


Ide illik azonban,még sok hasonló kérdés,pl.keresztény-e az,aki pletykálkodik,aki nem azt a napot,szenteli meg,mint Ő,és nem olyan módon,aki nem hajlandó megmosni mások lábát,vagy nemesebb részeit a szennyeződésektől,aki adót csal,stb.

2017. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

#2


Tegyük fel, hogy a kérdés egy boldog, párkapcsolatban élő homoszexuális emberről szól.

2017. nov. 15. 18:16
 5/42 anonim ***** válasza:
64%

Nem zárja ki egymást, viszont önmegtartóztatást kíván.


Együtt élehetnek testvéri szeretetben, viszont testi kapcsolat nem lehet köztük.

Ellenben egy paráznaságban élő ember is keresheti Istent, ez sem rosszabb, mint amikor újraházasodott / elvált heterok élnek együtt. Az is paráznaság.


Isten ítélkezik majd mindenki felett, nem mi.


#3

Ezen analógia alapján Jézus cölibátusban élt, csak az lehet keresztény, aki követi ebben?

Szóval én óvatosabban fogalmaznék és nem írnék ilyen hülyeséget.

2017. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

A "kérdésben szereplő" párunk nem testvéri szeretetben, hanem szerelemben él, egy teljesen kiegyensúlyozott kapcsolatban.


Olyanban, mint egy nagyon stabil, szoros hetero kapcsolat, csak jelen esetben azonos neműekről beszélünk.

2017. nov. 15. 18:30
 7/42 anonim ***** válasza:
32%

5.Hsz!


Jézus nem élt cölibátusban,hisz nem tudunk ilyen fogadalmáról.

Egyszerűen nem élt házasságban,és nem élt nemi életet.


Ha meg akarta volna változtatni a változtathatatlan isteni rendelkezést a homoszexualitással kapcsolatban,minden bizonnyal,azt nyilvánvalóan kifejezte volna.

2017. nov. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
62%

Arra az esetre is igyekeztem válaszolni, ha nem is annyira tűnt ki.


Szóval ők egyértelműen paráznaságban élnek, ami bűn. Mint írtam, ettől még kereshetik Istent, hihetnek benne, viszont vétenek folyamatosan az egyik parancsa ellen.

Így például nem vehetik magukhoz az Eukarisztiát sem, de nem is úrvacsorázhantak.

2017. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
95%

#7

Lényegtelen, hogy nevén nevezed-e a dolgot vagy nem, semmin sem változtat. Írhattam volna agglegényt is.


Azt mondtad, hogy akkor lenne elfogadható a homoszexualitás, ha Jézus is az lett volna. Erre mondtam, hogy ostobaság. Mert ezt folytatva, akkor lenne elfogadható a hetero párkapcsolat, ha Jézus is gyakorolja. Ami szintén hülyeség.

2017. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
51%

Ozmium és 5-ös! Honnan szeditek, hogy önmegtartóztatást követel a keresztény hit a homoszexuálisoktól?

Ki mondja?

Valóban voltak a történelem során olyan egyházi személyek, akik ezt mondták, de olyanok is, akik nem ezt mondták. Ki hivatott arra, hogy ezt eldöntse? Nincs konkrét parancs erre vonatkozóan.


A kereszténység szellemiségével abszolút összeegyeztethető a szerelem. Ahogy a heteroszexuálisoktól sem várható el, hogy csak gyereknemzés céljából éljenek nemi életet, úgy a homoszexuálisoktól sem várható el, hogy egy pár ne szeresse egymást testileg is.

Szerintem egy homoszexuális is lehet jó keresztény, akkor is, ha nem testvéri szeretetben hanem szerelemben él a párjával.

2017. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!