Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi egyet értenek a...

Jehova tanúi egyet értenek a következő álítással? "Úgy ismerem Istent (Jehova-t) mint Isten önmagát. " (ha nem is így megfogalmazva)

Figyelt kérdés
Kivételesen hagyjuk egymás szidását ha egy mód van rá
2017. nov. 16. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

Drága Kérdező.

Én eddig sem szidtam senkit, nem kiáltottam ki eretneknek senkit, és semmilyen sértő, vagy szarkasztikus szavakkal, nem sértegettem senkit.


Nem értek vele egyet.

Ugyan is soha nem lesz olyan, hogy már mindent tudunk, mert akkor vége lenne az örök életnek.

De mindig fogunk újat tanulni nem csak a Teremtésről, de magáról Jehováról is.


(Prédikátor 3:11) . . .Még az időtlen időket is az emberek szívébe adta, hogy fel ne foghassák a munkát, melyet az igaz Isten végzett kezdettől fogva mindvégig.


Tehát nem lesz olyan, hogy már mindent tudunk Istenről. A tettei mögött meghúzódó bölcsesség, a Szentírás szavaival élve, kinyomozhatatlan.

Persze Isten sok mindent megoszt a a teremtményeivel, akiket erre, érdemesnek lát.

2017. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!