Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az üdvözülés feltétele, hogy...

Az üdvözülés feltétele, hogy Jehova tanúja legyél?

Figyelt kérdés
Ezt is itt olvastam a válaszok közt... valaki feketén-fehéren leírta.

2017. nov. 17. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Válasz a kérdésre: Nem.

2. Nem kell mindenkinek mindent elhinni.

3. Már nagyon zavaró a sok Tanúkat provokáló kérdés.

2017. nov. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem fognak nyíltan válaszolni.
2017. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem provokálni akarok. Valaki itt tényleg ezt írta, és érdekel, hogy a tanúk valóban így gondolják-e, vagy ez csak egy "tévtanú" elszólása volt?

Tudtommal semelyik felekezet sem állítja, hogy egyedül és csakis ők fognak üdvözülni.

2017. nov. 17. 20:15
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
A tanúknak jól elnáspángolják a popsiját a túlvilágon a tevékenységük miatt.
2017. nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én írtam. A több év alatt, amit itt töltöttem, idáig csak egyetlen egyszer írta le nyíltan tanú, hogy igen, ezt tanítják nekik, mert szerintük csak náluk van igazság és igaz imádat. A többi, az ilyen nyílt kérdésekre is csak terelés volt.
2017. nov. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Te tanú vagy? És hiszed is, hogy csak a tanúk üdvözülnek?

2017. nov. 17. 21:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Ő nem Tanú.
2017. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az üdvözülés feltétele: Jézus Krisztus, az Evangélium elfogadasa, mert Jézus Krisztus nélkül nincs üdvözülés, nem feltétlen kell Tanúnak lenned.


János 14,6

Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2017. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Jehova Tanúi hiszik, hogy megtalálták az igaz vallást. Ha nem így lenne, változtatnának a hitnézeteiken. Sok más vallás híveihez hasonlóan a Tanúknak is az a reménységük, hogy megmentésben részesülnek. Ugyanakkor úgy gondolják, hogy nem az ő feladatuk megítélni azt, hogy ki nyer megmentést. Végtére is Isten a Bíránk; ő dönt

Isten Szava feltárja, hogy azoknak, akik megmentésben részesülnek, nemcsak akarniuk kell a megmentést, hanem együtt is kell működniük a Megmentővel.

Jehova Tanúi hisznek abban, hogy Isten csakis azokat menti meg, akik hitet gyakorolnak Jézus váltságáldozatában, és szorosan követik Jézus tanításait


Figyelj meg három fontos szentírási követelményt, melyek szükségesek a megmentéshez.

Jézus ezt mondta a követőinek: „Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek”

Az ő saját példája is, az hogy feláldozta az életét másokért, hangsúlyozza a szeretet fontosságát. Akik szeretik a felebarátaikat, azok egy olyan tulajdonságot mutatnak ki, amely elengedhetetlen a megmentéshez.



„Megismertettem velük a nevedet” – mondta Jézus az Atyjához intézett imájában (János 17:26).

Tudta, hogy Atyjának mennyire fontos az isteni név, a Jehova név. Imádkozott azért, hogy „szenteltessék meg” az Atyja neve

Isten nevének a megszentelése magában foglalja, hogy egy személy ismeri ezt a nevet, és hogy fontosnak és szentnek tartja. Jézushoz hasonlóan azoknak, akik szeretnének megmentésben részesülni, használniuk kell Isten nevét. Emellett meg kell tanítaniuk Isten nevét és tulajdonságait másoknak

Voltaképpen csak azok részesülnek megmentésben, akik segítségül hívják Isten nevét,(Róma 10:13) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”.


Jézus ezt jelentette ki Poncius Pilátusnak: „Az én királyságom nem része e világnak”

Napjainkban kevesen bíznak Isten Királyságában, vagyis kormányzatában, amelynek Jézus a Királya. Ehelyett emberi szervezetekbe vetik a bizalmukat. Ezzel szemben azok, akik megmentésben fognak részesülni, lojálisan támogatják Isten Királyságát, és megtanítják másoknak, hogy az miként szabadít meg minden hűséges embert

(Máté 4:17) 17 Ettől fogva kezdett Jézus prédikálni, ezt mondva: „Tanúsítsatok megbánást, mert elközeledett az egek királysága.”


Jehova Tanúi lelkiismeretesen igyekeznek eleget tenni a megmentés ezen követelményeinek, és arra is törekszenek, hogy segítsenek másoknak megmentésben részesülni.

2017. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy terelni fog. Ez a nő képtelen az egyenes beszédre, ahogy a társai.
2017. nov. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!