Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Szentlélek elleni bűnt...

Ha Szentlélek elleni bűnt követek el, attól még lehet áldozni?

Figyelt kérdés
Pontosabban az üdvös figyelmeztetések ellenére való megáltalkodásra értem. Ha ezt elkövetem lehet áldozni, vagy gyónni kell?

2017. nov. 25. 19:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

1. Mit ír a Biblia a Szentlélek elleni bűnről?

2. Mi pontosan a Szentlélek elleni bűn?

2017. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ! Esetleg még annyit kérdezhetnék, hogy mi számít üdvös figyelmeztetésnek?
2017. nov. 25. 20:00
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet áldozni, sőt gyónni sem tudsz. Ebben az állapotban nincs valódi megbánás, ezért nincs bocsánat sem.

Ha megtörtént az őszinte megbánás, utána lehet.


Üdvös figyelmeztetés nem más, mint valaki figyelmeztet bűnös állapotodra és megtérésre int.

2017. nov. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És az figyelmeztetésnek számít ha hang szerűséget hallok, hogy ezt tegyem/ne tegyem, vagy inkább az már a képzelet műve?
2017. nov. 25. 20:14
 5/20 anonim ***** válasza:
Bármi előfordulhat, de én a képzeletre szavazok. Ha a hangot jelképesen érted, "belső hangként", akkor úgy lehet.
2017. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 25. 20:30
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!


Kérlek NE vedd figyelembe a 3.válasz tisztán ördögi üzenetét,mely végső kétségbeesésbe igyekszik taszítani!


Nyilvánvalóan NEM KÖVETTED EL a"Szentlélek elleni bűnt",hisz bűnösségedet felismerted,amely csak általa lehetséges!

Szintén ezt igazolja,hogy Istennel közösségre vágysz,ami szintén a Szentlélek benned való munkájának következménye.


A "Szentlélek elleni bűn"megbocsájthatatlansága abban áll,hogy az ilyen vétek miatt a vétkező elzárja önmagát a Krisztushoz vezető hangtól-a Lélek hangjától-S így nem juthat a vétkező,a Megváltóhoz,és megtisztító véréhez.

(Egy hivatását gyakorló pap.)

2017. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%

Te aztán tényleg a legalját is alulról súrolod...


Az én írásomat nevezed ördöginek, amikor szöveget is képtelen vagy értelmezni.


A kérdező végig használta a "ha" szót, nem segítéek, nézz utána mit jelent magad.

2017. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

Ráadásul az alábbit is képtelen vagy felfogni, de engem szüntelen vádolsz:


"üdvös figyelmeztetések ellenére való megáltalkodásra értem"


Tehát ha ebben az elméleti esetben, a figyelmeztetések ellenére is elutasítja Isten kegyelmét.


Picit gondolkozz el, mielőtt nekem ugrasz.

2017. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

8.9.Hsz!


Az ilyen kétségbeejtő hozzászólásokat Sátán sugallja!


Krisztus követői,a reménységet,s nem a reménytelenséget közvetítik!

2017. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!