Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Muszlim és Iszlamista...

A Muszlim és Iszlamista kifejezés között van különbség, avagy szinonimák?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, 19 és egy híján húsz esete, de láttam ma egy angol nyelvű cikket, aminek a címe ez volt: "A Muszlimoknak okuk van félni az Iszlamistáktól"


Kicsit utánaolvastam, és azt találtam, hogy az Iszlamista az olyan Muszlim, akinek az egész életét, főként a politikai nézeteit is erősen átszövi a vallása. Tehát a moderate/fundamentalista, szekuláris/nem szekuláris esete?


Ez így helyes?



2017. nov. 26. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Iszlám = maga a vallás

Muszlim = aki az iszlám vallást követi

Mohamedán = ugyanaz mint a muszlim, bár ők nem szeretik ha így hívod őket

Iszlamista = ez egy politikai kifejezés. Egy iszlamista azt szeretné, ha a társadalmat az iszlám vallás szerint és a sharia törvények szerint irányítanák (pontosabban aszerint ahogy ő interpretálja ezeket, mivel ebben egyáltalán nincs egység).

2017. nov. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az iszlamistak azok az agymosott eltevelyedett emberek, akiket tevesen a muszlimokkal azonositanak, mikozben a tetteik es a gondolkodasuk alapvetoen teljesen ellentetes az iszlammal, igy az is kizarhato, hogy ok egyaltalan muszlimnak minosulhessenek (ugye aki muszlim, az szo szerint istennek van alavetve, na most, aki istennek alavetettnek erzi magat, az nem mer tucatnyi embert kivegezni, mert ez a legnagyobb bun az iszlamban - es teljesen mindegy hogy ki az az illeto. Emberekrol beszelunk, nem muszlimrol, buddhistarol vagy masokrol).

Az iszlamizmus pedig egy politikai fogalom, szinten alapvetoen egyaltalan nem fer bele az iszlam valodi nezetei koze.

Tehat nem moderate, meg szekularis meg nem szekularis esete, hanem hogy "muszlim vagy nem muszlim" esete.


OFF: a mohamedant pedig nem "nem szeretjuk", hanem egyszeruen nem helytallo kifejezes. Mintha holnaptol ugy dontenenk, hogy cseresznyenek hivjuk a keresztenyeket, kb. annyi ertelme van hasznalni.

2017. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1-essel értek egyet, 2-essel nem annyira, az iszlamizmus nem feltétlenül rosz és szélsőséges dolog, de szerintem ezt a vitát korábban már letudtuk egy másik kérdés alatt.


Szóval röviden: nem, a kettő nem ugyanaz.

2017. nov. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!