Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mi a bizonyítéko...

Jehova tanúi, mi a bizonyítékotok, arra hogy angyal lenne-e Jézus?

Figyelt kérdés
Tudom, rengetegszer tettük fel a kérdést, de még mindig nem kaptunk rá válasz mi, akik kérdezzük ezt tőletek. Tehát, azt mondjátok Mihály arkANGYAL (mint a rangjából is látható, FŐ angyalról van szó) egyenlő a Fiúval. Hogyan? Mért? Mi a bizonyíték erre? A Bibliában mi vezetett rá erre titeket? !!!KIZÁRÓLAG A JEHOVA TANÚIT KÉRDEZEM, NEM ATEISTÁKAT, NEM ADVENTISTÁKAT, NEM BUDHISTÁKAT ÉS NEM SÁTÁNISTÁKAT!!! (a nagybetű nálam csupán kiemelést jelöli és nem az üvöltést, szóval ne legyen ez bántó senki számára) Értelmes válaszokat várok, akinek az inteligenciája kimerül abban, hogy hülyék a keresztények, az könyörgöm felejtse el a kérdést. Köszönöm!

2017. nov. 26. 14:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
7%

(1Tesszalonika 4:16) 16 mivel maga az Úr fog leszállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával és Isten trombitájával, s először azok támadnak fel, akik meghaltak Krisztus követőiként.


Az "Úr fog leszállni"

Először is, figyeld meg, hogy a vers azt mondja, hogy Jézus mint Úr fog leszállni.

S azt nagyon jól tudjuk, hogy az angyalok tudnak szállni.

Ezt az Atyára soha nem alkalmazza egyetlen írás se, hogy száll, hanem azt mondja az Atyáról, hogy elküldi a szellemét, ha valamit szeretne megvalósítani.


A továbbiakban azt mondja, hogy az Úr, vagy is Jézus, parancs szóval, ark angyal hangjával, és Isten trombitájával száll le. Más angyal, nem kapott hatalmat senkinek a feltámasztásra, sem az ítélet végre hajtására, csak Jézus.

Miért teszi ezt? A vers további része azt írja, hogy ennek a következménye, hogy először azok fognak feltámadni, akik Krisztus követőiként haltak meg, vagy is a királyság örökösök.

Ki támasztja fel a halottakat az ígéret szerint?

Jézus.

A 17-es versben azt írja, hogy akik még életben lesznek amikor visszatér igazságot és ítéletet tenni, elragadtatnak, hogy a felhőben vagy a levegőben az Úrral, vagy is Jézussal legyenek.

Tehát Jézus visszatérése fizikai szemnek láthatatlanul fog megtörténni.


A továbbiakban írja, hogy az Úr, vagy is Jézus ark angyal hangjával, és Isten trombitájával jön.

Jézus nem más hangjával érkezik, hanem a sajátjával, valamint magával hozza Isten trombitáját. A trombitát, a harcban szokták használni, amikor csatára hívnak.

Jézus Istentől kapott megbízatása, hogy Isten ítéletét hajtsa végre. S ezt az angyali seregével teszi majd, tehát mint az angyalok fejedelmeként Ő vezeti a többi angyalt ebben a feladatban.


Amikor még nem kapott hatalmat mások ítélkezése felett, nem is döntött senkinek a sorsáról ahogy írja is ezt a Júdás 9-ben

(Júdás 9) 9 Pedig még Mihály, az arkangyal sem mert becsmérlő kifejezéseket használni, hogy ítélkezzen az Ördög felett, amikor nézet eltérése volt vele, és Mózes testéről, hanem így szólt: "feddjen meg téged Jehova"


Mint ahogy Jézus megkísértésekor sem használt az ördög ellen kifejezéseket, mert még nem kapott hatalmat az Atyjától.


Egyetlen egy személy kapta meg ezt a hatalmat, Jézus, és ha nem ark angyal, akkor hogyan meri egy más személy Jézus helyett szólni, vagy ítélkezni....?

2017. nov. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 A kérdező kommentje:
A Választ megkaptam, de ez nem helyes Bibliai szempontból! Mivel, Jézus magát IStennek állította be, mikor kijelentette, hogy Ő és az Atya egy. János evangéliuma 10 28-ban említi, hogy az Ő kezéből a híveit soha SENKI nem ragadhatja ki, majd után a 29. versbe pedig az Atyáról ugyan ezt állította, és a 30. versben jelenti ki, hogy Ő és az Atya egy! A Zsidók meg akarták kövezni emiatt, hiszen, ahogyan mondták is neki, Istent káromolta és magát ezzel egy szintre emelte. Ha pedig Jézus valóban mihály, mért említi meg a biblia, hogy MINDEN térd a neve hallatán megrogy. Tehát, értem hogy ez számotokra lehetséges irány adó, de hibás a Biblia szerint. Logikailag is nézve a dolgot hibás, ha azt mondjuk ark angyal hangjával. Az eredetiben is harsona/trombita vagy szózatot ír, mikor Arthur király megjelent a népe előtt, illetve csatába indúlt, mindig volt egy trombita (ez nem csak az ő esetében volt így), ami szózatot indított, mivel a királynak ez egy tekintélyt parancsoló megjelenése volt. Képzeljük el ezt Istennél, nem sokkal erőteljesebb, mért a hatalommal teli egyén fujja a trombitát? Ez hibás. Amikor pedig Mihály és az Ördög veszekednek Mózes teste felett, a hatalommal teli itélet hozó Jézus, mért nem ítéli meg a Sátánt? Hiszen Ő maga mondta: "A Fiúé az ítélet, hiszen az Atya neki adta", ha a Fiú azt mondja, hogy ővé minden hatalom mennyen és földön, mért nem hisszük el neki, hogy Ő és az Atya egy ugyan azon Isten? Zsidókhoz írt levélben, az író azt írta, hogy NEM tekintette Zsákmányának azt, hogy megüresítette magát, de Ő Istennel egyenlő maradt. NEM jobban tudom, dolog ez, csak A Bibliában nem látok rá verset vagy utalást arra, hogy NEM volna egyenlő Istennel Krisztus. Értsd meg, megértem lehetne ez egy szempont, és egy kiinduló pont is, de ez HIBÁS szempont a Biblia alapján! Mindenesetre köszönöm, a választ megkaptam! :)
2017. nov. 26. 16:26
 3/83 anonim ***** válasza:
90%
Most komolyan elolvastátok ezt a verset "az Úr fog leszállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával és Isten trombitájával", és arra jutottatok Jézus = angyal, és idáig mindenki rosszul tudta?
2017. nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
0%
Csak egy ember volt jézus, persze tudta a szemfényvesztés és a hazugság művészetét.
2017. nov. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves Utolsó hozzászóló, hasznos volt a válaszod, hiszen egy remek példa arra, amit kiemeltem, hogy nem vagyok rá kíváncsi és könyörögve kértem a hozzád hasonlatos emberek válaszát, hogy kerüljék a kérdésemet. :) Tehát, mégegyszer köszönöm!
2017. nov. 26. 17:05
 6/83 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos, még mindig nem veszed figyelembe Jézus szavainak értelmét, magyarázatát és ezért nem tudsz tovább lépni.

Amikor Jézust ezt mondta, Földön volt, az Atyja pedig az égben.

Tehát ha egyek lennének, akkor Jézus nem lehetne a Földön.

A világegyetemet Isten nem hagyhatta volna magára, hogy ide jöjjön.S nem helyeselte volna saját magát, amikor megkeresztelkedett.


Nem beszélve arról, hogy Jézus mindent kapott, nem magától rendelkezett természet feletti dolgokkal.

S ez a kijelentés pedig ellent mond Jézus másik kijelentésének :

(János 14:28) . . .elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam.

S Jézus további magyarázatának is ellent mondana:


(János 17:21) 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem.


Jézus a Főpapi imájában megemlíti azt a kérését, amit az Atyjához intézett, hogy segítsen egységre jutniuk a tanítványoknak, olyan mértékben ahogy Jézus az Atyjával egységben van.


S ha Jézus azt értette volna ez alatt, hogy abban az értelemben egyek az Atyával ahogy Te állítod, akkor mi akik követjük, mi is ilyen egyek leszünk, vagy is egy "testben" fogunk élni?


Egyébként pedig nem abban az értelemben gondolták a Farizeusok, hogy Ő a mindenható Isten, hanem hogy Ő fentről jött, vagy is égi származású, és élt már mielőtt ide jött. S ezt nem fogadták el.


(János 10:33) . . .azért, mert ember létedre istenné teszed magad.”

S itt kis i betűvel van írva, vagy is a felsőbb rendűsége zavarta a farizeusokat, mikor emberként tekintették Őt.

2017. nov. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
0%

"nem tekintette zsákmánynak"


Igen, ahogy Sátán viszont "él ezzel a lehetőséggel".

S Istent játszik.

S amikor Jézus természet feletti dolgokat tett, mindig az Atyjára terelte a figyelmet, hogy Tőle kapta a hatalmat, Isten oktatta, hogy miként beszéljen,

Soha semmit nem tulajdonított saját magának.

2017. nov. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:

". . .azért, mert ember létedre Istenné teszed magad."


Itt már nagybetűvel van írva.

2017. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értem, akkor lényegében azt mondod, hogy Jézus nem lehet Isten, mert ha Ő lenne az Isten, akkor mikor Jézus lent volt a Földön, nem volt Irányítás alatt a menny? Nem értem valóban, hiszen ez (bocsáss meg ezért) elég vicces, mivel az Atya Mindenható. A Mindenható az azt jelenti, hogy bármire képes, a Biblia azt írja, hogy ami az embernek LEHTETLEN az az Atyának LEHETSÉGES. Tehát, ebből kiindúlva logikusan arra lehet következtetni, hogy ha én, mint ember képtelen vagyok osztódni (hisz valóban nem vagyok képes erre!), akkor az Atya, mint Mindenható Isten, képes rá. Érted a lényeget? Tehát, ha én képtelen vagyok rá, akkor Isten képes rá, hiszen Ő megteremtett egy világot, ha az ment neki, egy egész világot megteremteni, akkor mért ne volna képes arra, hogy megüresítse magát, és emberként fizikailag példaként itt járjon-keljen köztünk, miközben a mennyekben is Ő lakozik? Mint írtam, megértem, hogy ez számotokra egy jó kiinduló pont, de viszont hibás kiindulópont a Bibliát nézve. Mint írva van a Zsidók nagyon jól tudták, hogyha magát Isten Fiának mondja, akkor ezzel azt akarja mondani, Ő az Isten maga, ezért megint csak megakarták Őt kövezni a Farizeusok. Továbbá írja a Biblia, hogy Jézus akarta össze hívni a népét (Jeruzsálemet) mindig is. Az Ószövetségben láthatjuk hogy mindenhol az Atya szól úgy, hogy én népem és mindig az Atya szedte össze a Népét. Logikusan gondolhatjuk, hogy akkor az Atya és a Fiú egy Isten. :) Tehát, Bibliai szempontból nem tudok veled egyetérteni, hiszen teljesen világos mit is ír, azzal kapcsolatban, hogy mért akarták Őt TÖBBSZÖR is megkövezni a Farizeusok.
2017. nov. 26. 17:48
 10/83 anonim ***** válasza:
76%
Bucimaci,miért maradt volna irányítás nélkül bármi is? Egy keresztény sem állította,hogy amíg Jézus a Földön volt,a trón üresen tátongott,ez az egyik. A másik pedig,hogy elfelejted,hogy Ő teremtett mindent,amiről te állítod,hogy irányítás nélkül maradna,ha nem ülne ott egyhelyben. Mindent. Gondolod,hogy a mindenség teremtőjének gondot okozna az általa teremtett világban járni-kelni? Feljebbvaló lett az általa teremtett világ,mint Ő maga? Leuralta és bekorlátozta a saját teremtése?
2017. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!