Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy egyes muszlim férfiak nem a vallásuk miatt erőszakolnak meg nőket?

Figyelt kérdés

A migránsválság óta sok negatív sztereotípia van arról, hogy a muszlimok megerőszakolják a nőket.


A bosnyák muszlimokról (akik az európai kultúrkörbe szocializálódtak) is feltettem egy ilyen kérdést, kiderült, hogy mégse erőszakosak a nőkkel szemben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


A Koránban sehol sincs leírva a nők megerőszakolása! Ráadásul India is hemzseg a szexuális erőszakoktól, pedig alapvetően egy hindu lakosságú terület (pedig a hinduizmusba benne van a Karma).


Szóval az ilyen tömeges szexuális erőszakok oka nem a vallás, hanem a kultúrális különbségek és az alapműveltség alacsonyabb szintje.



2017. nov. 27. 13:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 A kérdező kommentje:
Ráadásul: Szerintem egy kopt keresztény nagyobb eséllyel erőszakolhat meg nőt, mint egy bosnyák muszlim.
2017. nov. 27. 13:53
 2/67 anonim ***** válasza:
30%

Es szerinted a kultuaralis kulonbsegeket nem befolyasolja a vallas? Vagy hogy az alapmuveltseg annyival alacsonyabb a kozelkeleten? Mellesleg indiaban rengeteg muszlim van, gyilkoltak is rendesen egymast a hinduizmusban hivokkel.


En nem mondom h a keresztenyek mondszentek de a szerinted melyik vallas all a dologhoz pozitivabban ahol hazassag elott se szexelhetsz vagy ahol tobb nejed is lehet.

2017. nov. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
0%
bocs a gyatra szovegkepert...
2017. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
72%
Ennek semmilyen köze nincs a valláshoz etikához kultúrkörhöz sem hagyományokhoz . Aki primitív ösztönös személyiség akár iskolázott e vagy sem az bárhol bűnözővé válik és tesz az előírásokra . Ezt fokozza bizonyos vallási fanatikusok és politikusok kijelentése ami tetszik az alattomos formáknak és alibire használják .
2017. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
32%

"A szexuális erőszakok oka nem a vallás"


Dehogynem. Ezek az emberek csak Mohamed prófétát követik, aki szintén erőszakolt "hitetlen" nőket.


"A Koránban sehol sincs leírva a nők megerőszakolása!"

Az benne van, hogy a feleséget barmilyen körülmények közt magáévá lehet tenni, ha ellenkezik meg lehet ütni. Továbbá hadíszokban jól le van írva, hogy bizony Mohamed és a haverjai gyakran megerőszakoltak nőket azok közül, akiket leigáztak.

2017. nov. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem egy kopt keresztény nagyobb eséllyel erőszakolhat meg nőt, mint egy bosnyák muszlim."


Ezt meg honnan szedted? 😂

2017. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
53%

Nem hiszem, hogy alacsony műveltség lenne az ok, lelkiismerete minden embernek van, de akiben túlteng a gonoszság, az meg fogja ezeket a borzalmakat tenni. Nem hiszem, hogy ez az adott vallás kérdése lenne.

Például anyaként el nem tudok képzelni jobb dolgot, mint a gyermekáldás. Minden terhességemet csodának éltem meg, a megszületett gyerekemért pedig ölni tudnék, első pillanattól kezdve és nem azért szeretem őket, mert mondjuk a vallásom ezt írja elő, hanem ez belülről fakad. És szerintem ez normális.

Na már most, adott India és ott északon még mindig szokás, hogy ha lány születik, akkor egyszerűen az anyja megfojtja vagy beledobják egy vödörbe és hagyják meghalni. Kizárt, hogy a sima alapműveltség hiánya vagy bármilyen vallás lenne ennek a borzalomnak az oka. Ezek a férgek kegyetlenek.

2017. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:

"de a szerinted melyik vallas all a dologhoz pozitivabban ahol hazassag elott se szexelhetsz"


Nyugaton is sokáig tabutéma volt a házasság előtti némi élet, még az újkorban is. A liberálisabb értékrendű média terjesztette el a házasság előtti szexet "divatként" a nyugati társadalmakban, a nagyon vallásos keresztények nem szívesen feküdnének le házasság előtt se.



"Es szerinted a kultuaralis kulonbsegeket nem befolyasolja a vallas? Vagy hogy az alapmuveltseg annyival alacsonyabb a kozelkeleten?"


A vallás egy dolog, a magyar népviseletet se a kereszténység ihlette, ráadásul vannak egyetemista arab diákok is, még Magyarországon is. Indiában is alacsonyabb az alapműveltség, mint Európában, de ez nem a vallás hibája (közöttük is van, aki egyetemen tanul).

2017. nov. 27. 14:08
 9/67 A kérdező kommentje:
Bándy Katát is megerőszakolta és megölte egy Péntek Laci nevű cigány. Ezt se azért tette, mert cigány vagy keresztény, hanem mert gazember, aki ráadásul alacsony alapműveltséggel rendelkezik.
2017. nov. 27. 14:11
 10/67 A kérdező kommentje:

"Ezt meg honnan szedted? 😂"


A koptok, attól, hogy keresztények, még az észak-afrikai/közelkeleti kultúrkör részei.


A bosnyákok (mint, ahogy mondtam) az európai kultúrkör részei, csak az oszmán idők óta muszlimok lettek.

2017. nov. 27. 14:13
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!