Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért mondják...

Jehova tanúi miért mondják azt, hogy "ahogy gondolod" egy bizonyos beszélgetés eltelte után?

Figyelt kérdés
2017. nov. 28. 22:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Már hiányoztak a Jehova tanús kérdések XD
2017. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Farkába harapó kígyó
2017. nov. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%

Bár nem vagyok jehovatanú, de nekem is olykor odavágják. Ahogy észrevettem többnyire akkor, amikor ők állítanak valamit, én pedig teljesen ellentétes állítást idézek a Szentírásból.

Szerintem ilyenkor kicsit gondban vannak, az őrtorony szava és a Szentírás szava áll egyásnak. Ezért így, nem túl elegánsan kilépnek inkább a beszélgetésből. Mint legutóbb, miszerint azt állította egyik, hogy Jézus nevét nem lehet segítségül hívni, csak jehováét, majd idéztem a Szentírásból, hogy Pál pont Jézus nevének segítségülhívásáról írt.

2017. nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%
:DDD
2017. nov. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
9%
Mert megérzik a kötekedő szándékot.
2017. nov. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

Ha meg engeded, Én egy személy vagyok nem több.

S a kérdést úgy tetted fel, mint ha Én több személy lennék.


Azért válaszolok így, mert feleslegesnek tartom a további "beszélgetést."

A felsorakoztatott érvek ha valakit nem győznek meg, felesleges időpazarlás.


De hogy lásd megválaszolom a kérdésedet:


"Jézus nevében"

Jézus Jehovát képviseli. Jézus pedig azt teszi amit az Atya akar. Sajnos a Ti esetetekben a két személyt összemossátok, és Jézust emelitek az Atya helyére, vagy is az Atya nálatok mindig "másod rendű" sőt, semmilyen tisztelet nem jár neki csak a Fiának, aki egyenlő a megtestesült Istennel, a Ti elgondolásotok szerint.


Hogy "nincs más név az ég alatt" azt jelenti, hogy Jézus a megígért megváltó.

Vagy is senki más nem léphet Jézus helyére, a megváltói szerepben, ami nem azt Jelenti, hogy Ő a mindenható Isten.

Jehova a Fiát Jézust nevezte ki kente fel messiásnak, és a jövőbeni millenium, ezer évre szóló királyának.

Mivel Jézus elvégezte azt a feladatot maradéktalanul, Megszentelte Isten nevét, hazugnak nyilvánította Sátánt, és az arra méltóknak az életét pedig vissza "vásárolta" hogy örökké éljenek.


DE ettől még Jézus nem lett, vagy vált Mindenható Istenné, vagy hogy Ő maga a mindenható Isten.


Mivel nem így gondoljátok, ezért írtam, hogy tegyetek belátásotok szerint.

2017. nov. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

#6 A kérdésemet? Azt hiszitek? Én most egy kérdést tettem fel, és nem értem, hogy miért írtad le azt a hosszú szöveg részt, amit leírtál. A kérdésemet egy hónapokkal ezelőtt tapasztalt válaszadás miatt tettem fel.


Meg kérdezhetem, miért vádolsz engem ezekkel a dolgokkal, amiket leírtál?

2017. nov. 29. 00:59
 8/29 anonim ***** válasza:
A Biblia nagyon konkrétan azt írja, hogy Jézus nevét KELL segítségül hívni és soha sehol nem engedélyez más nevet. A jehova szót meg pláne nem, mivel Jézus korában az nem is létezett. De hát ahogy gondolod living. Ha neked jó a sátán tanítása a Biblia helyett...
2017. nov. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

A keresztény íratok írói, gyakran idéztek a Héber iratokból. Ezért ha a Héber iratokban Isten neve áll, akkor miért is ne említették volna meg Isten nevét.

Akkor megmásították volna a szent írást?

Vagy a fordítók hagyták ki fordításaikból?


Vegyük Pl: Jóel prófétát:

(Jóel 2:32) 32 És mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül; . . .

(Róma 10:13–15) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni”. 14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni azt, akiben nem hisznek? Hogyan fognak pedig hinni abban, akiről nem hallottak? Hogyan fognak pedig hallani, ha nincs, aki prédikáljon? 15 Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldettek el? Mint ahogy meg van írva: „Mily szépséges azoknak lába, akik jó dolgok jó hírét hirdetik!”


Pál miért is Jézus nevét írta volna az eredeti idézet helyett?

Egyébként pedig, mindenki tudja, hogy Jehova neve, nem kitaláció, hiszen majdnem minden nyelvű Biblia fordításban a világon, benne van a Bibliában, még az Afrikai fordításokban is.

Vajon Isten miért engedte volna meg, hogy ekkora hamisítást kövessenek el?

Nem beszélve arról, hogy maga Jézus is Isten nevének a megszenteléséért tanította imádkozni a Követőit?


Nem beszélve azokról a tárgyakról, katonai mellvértekről, ókori pénzérmékről, amiken Jehova neve rajta van. Sőt vannak Templomok, ahol szintén ott van Jehova neve a rajzolatokon.


Jézus nevét, pedig mint megváltóét kell említeni, nem mindenható Istenként. Vagy is nincs másik megváltó, Őt kell elismerni annak.

2017. nov. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező.


Nem vádollak semmivel. Én vagyok az egyetlen, aki alkalmazom ezt az "ahogy gondolod, vagy tegyél belátásod szerint" kifejezéseket itt a gyakorin.Még nem találkoztam, más testvér írásával, akik ugyan ezt tették volna.


A kérdésedre azért írtam hosszú választ, hogy lássa más is, hogy vannak egy kérdésre további válaszok, de nincs értelme sokszor már folytatni.


Ha megbántottalak, akkor bocsánatot kérek.

2017. nov. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!