Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A reformátusok szerint mi...

Névtelenül nevű kérdése:

A reformátusok szerint mi történik a halál után?

Figyelt kérdés
Mit tanítanak erről? Hisznek a mennyországban?

2017. nov. 30. 08:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
7%
Találgatnak csak, mint mindenki. Nem tudják bizonyítani. Menyország címszó alatt a következő èletet gondolom, ami annak eredmènye, hogy ebben az èletben távoznak belőled a rossz èrzèsek, diszharmóniák. Olyan körülmènyek közè születsz ès olyan helyre ami kellemes ès örömteli.
2017. nov. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

Nagyjából a többségi keresztény tanítást, mi szerint halál után egyből elnyerik a méltó büntetést vagy jutalmat a megholtak. Így egyből a pokolba vagy a mennybe kerülnek.


Amiben ők eltérnek, hogy ki hogy juthat a mennybe.


Mivel címszavakban szerepel a katolikus szó is, náluk annyiban különbözik, hogy a mennybejutást szükséges esetben megelőzi egy tisztulás is, hogy mindenki tökéletesen tiszta állapotban jusson a mennybe.

2017. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
A halottak nincsenek tudatuknál, csak az utolsó ítéletkor ébrednek fel, ki a mennybe, ki a pokolba kerül.
2017. nov. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

"A halottak nincsenek tudatuknál, csak az utolsó ítéletkor ébrednek fel, ki a mennybe, ki a pokolba kerül.

"


Jelenések 20:12 És láttam, hogy a halottak, nagyok és kicsinyek a trónus előtt állnak, és könyvek nyittattak ki. Még egy könyv nyittatott ki, az élet könyve, és a halottak a könyvbe írottak alapján ítéltettek meg cselekedeteik szerint.

Jelenések 20:13 A tenger kiadta a benne levő halottakat, a Halál és a Pokol is kiadták a náluk levő halottakat, és megítéltetett mindenki cselekedetei szerint.

Jelenések 20:14 És a Halál és a Pokol belevettetett a tűz tavába: ez a második halál, a tűz tava.


Szerintem úgy kéne véleményt mondanod, hogy legalább ismerd azt, amiről véleményezel.

2017. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

Kedves első válaszoló!

Tudományosan senki sem tudja bizonyítani a mennyország és a pokol létezését, de az újjászületést sem. De mi, keresztények hiszünk az örök életben, abban, hogy megtért és újjászületett emberként az örökkévalóságot Istennel tölthetjük és az Írások szerint ez a mennyország. A halálod pillanatában azonnal eldől, hogy a mennyországba vagy az örök kárhozatra kerülsz. Itt a Földön eltöltött kevés idő alatt van lehetőséget Isten gyermekévé válni és ezáltal az örök életet választani.

2017. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem reinkarnáció van, de lehet, hogy tévedek, nem konfirmáltam.
2017. nov. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. nov. 30. 14:39
 8/21 anonim ***** válasza:

4: Én a reformátusok tanításáról írtam. Akik szerint nem lehet a halottaktól közbenjáró imát kérni, mert nincsenek maguknál, nem tudnak közbenjárni. Elő embertől viszont kérhető és kérnek is közbenjárást.


Köszönöm szépen, hogy megmutattad, nem így van.

2017. nov. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég sok furcsa válasz érkezett...


Abban hiszünk hogy az Istennel való állapot a Menny, az Isten nélküli a pokol. Annyiban különbözünk a katolikusoktól, hogy nem hiszünk a purgatóriumban.

2017. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%

A halottak nincsenek tudatuknál, csak az utolsó ítéletkor ébrednek fel, ki a mennybe, ki a pokolba kerül.

A következő igék nyilvánvalóan az utolsó ítéletről szólnak.


Jelenések 20:12 És láttam, hogy a halottak, nagyok és kicsinyek a trónus előtt állnak, és könyvek nyittattak ki. Még egy könyv nyittatott ki, az élet könyve, és a halottak a könyvbe írottak alapján ítéltettek meg cselekedeteik szerint.

Jelenések 20:13 A tenger kiadta a benne levő halottakat, a Halál és a Pokol is kiadták a náluk levő halottakat, és megítéltetett mindenki cselekedetei szerint.

Jelenések 20:14 És a Halál és a Pokol belevettetett a tűz tavába: ez a második halál, a tűz tava.

2017. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!