Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mi a véleményete...

Keresztények, mi a véleményetek a kozmetikáról? Van valamilyen történelmi háttere?

Figyelt kérdés
2017. dec. 1. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Semleges. Nem bűn vagy ilyesmi, ha valakinek jól áll, akkor meg is dicsérem hogy milyen csinos. De nem is a smink teszi az embert...


"3

Akiknek ékessége ne legyen külső, hajuknak fonogatásából és aranynak felrakásából vagy öltözékek felvevéséből való;

4

Hanem a szívnek elrejtett embere, a szelíd és csendes lélek romolhatatlanságával, ami igen becses az Isten előtt."


1Péter 3

2017. dec. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja úgy emlékeztem hogy a sminkre kérdeztél rá. Mindegy, ugyanez vonatkozik a kozmetikára is.
2017. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jézus megdicsérte az exparázna asszonyt,amikor az drága kozmetikummal kente meg őt.
2017. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

HA szerénység szellemében használjuk, akkor semmi kivetni való nincs benne.

Régen élt hűséges asszonyok is szépítkeztek illetve "karban tartották" magukat.

2017. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem támadásból írom így kérdező,nehogy azt hidd,de ezt sosem értettem,miért kéne erről úgymond bármi véleményünknek lenni? Lehet,hogy van egy-két szélsőséges felekezet,akik mindenben azt nézik,hogy milyen történelmi háttér,használták-e pogányok,de szerencsére ez nem a többség,és attől még a kereszténység sem űrlényekből áll. Az,hogy mi minden jót bűnnek tartunk,az legalább olyan mértékű sztereotípia,mint az,hogy az összes ateista erkölcstelen. De a kérdésre válaszolva,hasznosnak tartom,csak nehezen találok olyat,ami jó minőségű (pl alapozóból vagy szemfestékből,mert volt egy csomó olyan,ami lefolyt a szemem alá és úgy néztem ki,mint egy pandamaci),ma már azért kevesebbet sminkelek,mint tiniként és szolídabban,de alkalmakkor,vagy mondjuk a férjem kedvéért még ma is szoktam.
2017. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja,én is sminkre gondoltam,de ugyanez vonatkozik mondjuk az illóolajokra is. Most a kozmetikától eltérve,én még füstölőt is szoktam használni,pedig azt sokan nem igazán a kereszténységgel kötik össze,a fentebb említett szélsőséges felekezetektől szoktam is hallani,hogy a füstölő tiltott.
2017. dec. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy Jézabel nevű királyné nagyon kenegette magát, a Bibliában le van írva. Persze nem a kozmetika miatt történt vele, ami történt:


És mikor Jéhu Jezréelbe ment és Jézabel ezt meghallotta, arcát megékesíté kenettel, felékesítette fejét, és kitámaszkodott az ablakon.

31

És mikor Jéhu bevonult a kapun, monda: Békesség van-é, óh Zimri! uradnak gyilkosa?

32

Ő pedig feltekintve az ablakra, monda: Ki van ott velem? Ki? És alátekintett két vagy három főember.

33

És monda azoknak: Vessétek alá őt. És aláveték, és az ő vére szétfrecskendezett a falra és a lovakra, és eltapodtatá őt.

34

Bemenvén pedig oda, evett és ivott, és monda: Nézzetek utána annak az átkozottnak és temessétek el; hiszen mégis csak király leánya.

35

De mikor kimentek, hogy eltemetnék őt, már semmit sem találtak belőle, csak a koponyáját, a lábait és a keze fejeit.

36

És visszamenvén, megmondák néki, és ő monda: Ez az Úr beszéde, amelyet szólott az ő szolgája, Thesbites Illés által, mondván: Az ebek eszik meg Jézabel testét a Jezréel földén,

37

És olyan lesz Jezréel földjén a Jézabel teste, mint a mezőn a ganéj, úgy, hogy senki meg nem mondhatja: Ez Jézabel!

2017. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!