Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e értelme úgy beülni egy...

Van-e értelme úgy beülni egy katolikus misére, hogy nem áldozok? Valamint minden misén van igehirdetés, vagy csak a vasárnap délelőtti "fő" misén?

Figyelt kérdés

Nem vagyok katolikus, nem is szeretnék katolikus lenni. Mindenesetre tiszteletben tartom azt hogy a katolikusok szabályai szerint csak olyan katolikusok áldozhatnak, akik minden súlyos bűn meggyóntak.


Igazából csak az ökumenizmus nevében kíváncsi vagyok a sajátomon kívüli más közösségekre, meg mondjuk az igehirdetésből hátha haza tudok vinni valamit.

De van-e úgy értelme, ha a misének a "központjához", azaz az áldozáshoz meg nincs is közöm?


2017. dec. 3. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Beállsz hátulra és végighallgatod-nézed a misét. Nem kötelező áldozni. Szerintem lesz még rajtad kívül más is,aki nem áll be a sorba.
2017. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy van értelme. Én gyerekkoromban, illetve egész faitalon jártam sokat templomban, de nem gyóntam mindig, tehát nem is áldoztam. Akkor csak végigkísértem a misét. Sokan nem áldoznak amúgy.
2017. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen beülhetsz. Papja válogatja, hogy mikor van igehirdetés (prédikáció a neve inkább, vagy homília, de ez mindegy). Nálunk minden misén van, vasárnap és szombaton este picit hosszabb.


Természetesen a mise középpontja az Eukarisztia, de a katolikusok se mindig élnek a lehetőséggel. Amit akár tehetsz, hogy un. "lelki áldozást" gyakorolsz. Ennek neten utána is járhatsz, ha van imakönyved, abban is megtalálod.

2017. dec. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

#1

Miért álljon hátra? Nyugodtan üljön be akár előre, biztos szívesen fogadják majd.

2017. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha érdekel a mise, miért ne?

Bárki bemehet és részt vehet, ha nem zavarja a misét.

Lehet, hogy valamelyik turbóhívő megátkoz, de ez az ő egyéni akciója lesz.

2017. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek azzal, aki azt mondta, nem muszáj hátra. Ülj oda, ahol jól esik. Persze, attól még van értelme, hogy nem áldozol, az imádságba bekapcsolódhatsz, a prédikációt meghallgatod, megszívleled. Hát, nem minden helyen van prédikáció hétköznap, de jobb helyeken szokott lenni, bár igaz, ez rövidebb, mint a vasárnapi.


Amúgy most, hogy itt az advent, javaslom, látogass el egy hajnali misére, ha van a lakohelyeden, és nem zavar a korán kelés. :) A hajnali miséknek külön varázsa van.


A katolikus testvéreim nevében is, várunk szeretettel. :)

2017. dec. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13%
misére nincs értelme beülni. Se áldozással, se anélkül.
2017. dec. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Attila_the_hun ***** válasza:
17%
Egyáltalán van-e értelme beülni egy bármilyen misére?
2017. dec. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"de nem gyóntam mindig, tehát nem is áldoztam"


Nem kell minden egyes áldozás előtt gyónni.

2017. dec. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen mehetsz így is misére. Amúgy a katolikus sem szoktak mindig áldozni, nem fogsz kilógni, hogy nem mész.

Az igehirdetés alatt szerintem a prédikációra gondoltál. Ez a pap személyétől függ: van, ahol hétköznap is van igehirdetés (csak rövidebben), de van, ahol nincs, hanem csak szombaton és vasárnap. A szombat esti mise már vasárnapinak számít.

Hitünk szerint az Eucharisztia a szentmise központja és egész életünk forrása. A kegyelem ugyanúgy meglehet azoknál is, akik nem áldozhatnak, mert Jézus Krisztus a szentmisében valóságosan jelen van, tehát mindig van értelme elmenni, nem csak ha áldozik az ember.

2017. dec. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!