Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki eltudna magyarazni...

Valaki eltudna magyarazni nekem a keresztenyseg, iszlam es buddhizmus alapjait?

Figyelt kérdés

Muszlim

Buddhizmus

Keresztenyseg

Alapja tanitasait roviden eltudnatok magyarazni? Vizsgahoz kellene mivel a tanarom 30 oldalnyi anyagot kuldott holnali vizsgara az meg rengeteg egy nap alatt...



#vallás #vizsga #muszlim #Keresztènység
2017. dec. 4. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

30 oldal elolvasása egy nap alatt még nem annyira egetrengető feladat. Ne várd senkitől, hogy néhány szóba be tudjon mutatni 3 nagy világvallást.


Ha lusta vagy 30 oldalt átnézni, akkor karó. Ez van.

2017. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem magyarul van 30 oldal... angol. Es nem vagyok lusta.. csak ma kaptam meg az anyagot

Elolvastam de tul sok 30 oldal ahoz hogy mindent szorol szora tudjak amikor szakszavak es idegen szavak vannak benne

2017. dec. 4. 11:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a tanár adta felkészülésre az anyagot, valószínű azt is kéri számon.

Írhat itt bárki szép és jó dolgokat a kérdésben szereplő vallásokról, ha a tanár mást kérdez.


Esetleg próbáld meg google használatát. Beírod az adott vallás nevét, 99% eséllyel kihoz egy wikipédiás oldalt, ott találsz információt bőséges mennyiségben.

2017. dec. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Iszlám: Mohamed próféta tanait követik, úgy tartják, a Föld lapos és a szélein szörnyek élnek. Az iszlám vallásban sok minden tilos, kivéve, ha magánterületen teszed, mert akkor Isten nem látja. A muszlim vallás vezetője a kalifa, aki jelenleg tökmagot, kesudiót, fügét és hasonlókat forgalmaz.


Buddhizmus: Indiából származik, a buddhisták a megvilágosodást keresik, ezért a vezetőiket lámpának hívják. Meggyőződésük, hogy ha erkölcstelenül élsz, a következő életedben büntetésből G. Fodor Gáborként fogsz újjászületni.


Kereszténység: Szent könyvük a zsidó Biblia folytatása, ami 'Jézus visszatér' címen is ismert. Központi tanítása a szeretet, ezt szolgálják olyan intézmények, mint a szent inkvizíció.

2017. dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mansour ***** válasza:
81%

Csak szólok, hogy az előző ironikus hülyeségeit nehogy komolyan vedd!

Amúgy meg a Wikipédiában valóban elég jó leírás van mindhárom vallásról magyarul is.

És egy gyors korrekció: a vallás neve iszlám, és az iszlám követőit hívják muszlimnak. Vannak, akik keverik a kettőt.

2017. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2017. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kossi a valaszokat

Am sztem vicces amit irt:)

Igen olvastam van par kerdes amit mar kaptunk..

Nem olyan veszes. Mondjuk a threefold training csak a 3 nevet tudom morality

Stb de h tudnam meg magyarazni?

2017. dec. 4. 14:31
 8/13 A kérdező kommentje:
A bases of social solidarity arra mit valaszoljak?xd
2017. dec. 4. 14:34
 9/13 Mansour ***** válasza:

Angolul kell belőle vizsgázni?

A hármas gyakorlat (threefold training) a buddhizmusban a szenvedés megszüntetésének gyakorlata, a nemes nyolcrétű ösvény ( [link] hármas felosztása.


A "bases of social solidarity" melyik valláshoz kapcsolódik? Mert így önmagában nem sokat mond...

2017. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sajnos csak ennyi van megadva

Igen angolul

Ez az hogy nem ertem

Mind 3 vagy buddhizmus..

2017. dec. 4. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!