Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi hogy állnátok...

Jehova tanúi hogy állnátok hozzá az alábbi helyzethez?

Figyelt kérdés
szóval katolikus keresztény vagyok,de egyre inkább vonz a Jehova tanúinak az eszméi, tudom,hogy őnálunk nincsenek pogány ünnepek, viszont ha nekem ad valaki ajándékot névnapomra akkor azt ne fogadjam el vagy mit mondjak? meg hamarosan szilveszter és nincs kedvem ez alakalomból bulizni, mivel győzhetném meg a barátaimat,hogy nekem nem kell az e-világi szórakozás...

2017. dec. 4. 18:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

"és legyenek jelek, és meghatározói ünnepeknek, napoknak és esztendőknek."

Vajon miért mondta ezt Isten, ráadásul többesszámba téve az ünnepnapokat?


Az Úr ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom.

Szerinted Isten ajándéka nem ünnepelhető?


Más: a jegygyűrű hordása nagyon konkrétan pogány szokás. Ahogy a nyakkendő is. Ha nem ünnepelhető a születésnap, ha nem ünnepelhető a szerintük pogány gyökerű karácsony, akkor vajon miért hordanak full pogány jelképeket?

2017. dec. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Be ne álljál azokhoz a szektásokhoz. Higgy nekem. Én átéltem.
2017. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell felülni a kérdezőnek, csak egy jehovás trollkodik.


Mint nem is olyan régen egy másik. (Mely kérdés aztán törölve is lett.)

2017. dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
A barátaidnak meg kell érteniük, ha nincs hozzá kedved. Ha nem értik meg, akkor nem a barátaid.
2017. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
A Jehova tanauitòl òvakodj.. Inkább kövesd Istent a bibliát tanulmányozd ,de ne egy jehova tanuja irányìtásàval.... azok csapdába csalnak... eltèrìtnek a jò ùtròl oly mòdon hogy azt hiszik hogy ők az egyetlen igaz vallás. Minden vallási felekezetnek meg van a maga hibája...de te beszèlges Istennel,ő megtud segìteni abban,hogy nyiltan felválald a barárataid előtt axt hogy nem mèsz velük bulizni,mert számodra fontosabb Isten utján járni. A szülinapi ajándèkozassal is előre szòlhatsz hogy nincs szüksèged ajándèkra..
2017. dec. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
Barátaidat meggyőzni csak is őszintèn lehet,válald fel őszintèn előttük,hogy számodra Isten fontosabb mint ők.... ès hogy az ige olvasása imádkozás keresztèny ènekek èneklèse sokkal jobban feltölt tèged mint egy buli.. de a jehova tanuinak magad èrdekèbe hagy bèkèn. Az a valllás rabul ejt megkötöz fèlre vezet....
2017. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Ha nincs kedved bulizni,akkor legyen annyi vér benned,hogy ezt így megmondod a barátaidnak,ezért ne keress egy szabályrendszert,ami majd úgyis bekorlátoz. Milyen barátság az,ahol ennyire nem lehet őszintén elmondani semmit? Most akkor vagy ők nem igazi barátok,ha ennyire "győzködni" kell őket,vagy veled nem stimmel valami. Ha tanú leszel,akkor az ajándékról sem kell hazudni a szeretteidnek,hanem mond meg nekik,hogy te tanú vagy és nem fogadod el emiatt.
2017. dec. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%

Az élet ünnepek nélkül... hosszú út vendégfogadók nélkül.


A katolikus egyház előír ünnepeket, amikor ugyanúgy misére kellene menni, mint vasárnap.

Ünnepek és parancsolt ünnepek:

[link]

Az ünnepekről

[link]

[link]

Mielőtt tanulmányozni kezdenél, olvasd ezt:

[link]

2017. dec. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves 5-s hsz


Az érvelésed nagyon is "emberi" és nincsen összhangban a krisztusi tanításal. A kérdezőnek MAGA kell rájönnie mit vár el tőle Isten azokban a kérdésekben, amelyeket föltett.

Éppen ezére nem írom meg neki mi Isten nézőpontja a kérdéseivel kapcsolatban, meg ha megtanulja a Bibliából, az lesz számára hiteles, nem az, amit te, én ide írunk.


"...azok csapdába csalnak... eltèrìtnek a jò ùtròl oly mòdon hogy azt hiszik hogy ők az egyetlen igaz vallás." az eszedbe sem jut, hogy éppen most tetted ezt meg a kérdezővel? Hiszen honnan tudhatná, hogy igazad van-e??"


Minden esetre, az egyetlen igaz vallásról, amely az első században tevékenykedett, nézd meg mit írt Krisztus, a Jelenések 2. fejezetében. Ezek a gyülekezetek Isten helyeslését élvezték, de valamennyien tökéletlen emberek voltak, és ezért sok sok hibát követtek el. Ha ma a szomszédaid lennének, éppen ilyen lekezőlen írnál róluk? Krisztus nem ezt tette. Szeretettel felhívta a figyelmüket a hibáikra, hogy figyeljenek oda.....

Királyunk és főpapunk Krisztus azt mondta, a követőit a közöttük lévő szeretetről lehet MINDIG felismerni.

Éppen ezért kérlek, vizsgáld meg indítékaidat....nehogy Isten ellen harcolónak bizonyuljál, mint egykor.

Cselekedetek 5:38, 39

Így hát a mostani körülmények között azt mondom nektek, hogy ne avatkozzatok ezeknek az embereknek a dolgába, hanem hagyjátok őket békén. Mert ha az, amit terveznek vagy tesznek, emberektől van, meg fog bukni, de ha Istentől van, nem lesztek képesek megbuktatni őket. Különben még esetleg olyanok lesztek, mint akik valójában Isten ellen harcolnak.”


Üdvözöllek.

2017. dec. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 KZitus ***** válasza:
11%

Szia kérdező


a jw.org.on minden kérdésedre választ találsz velünk Jehova tanúival kapcsolatben, mivel ez a hivatalos honlapunk.

Magunkról mi tudunk, mondunk őszintén mindent(még a hibákat is) :-)....és ezt bárkinek elmondjuk, akit érdekel.

2017. dec. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!