Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetne ez az élet értelme?

Lehetne ez az élet értelme?

Figyelt kérdés

Vallásos vagyok, és gondolkodom ezeken a dolgokon...

Összekötöm a vallást az élet értelmével.

Mivel a földön a "legjobb" dolog az a szeretet a világban amiért érdemes élni.

"=":Abból következik.

Mindenség=Isten=Jézus=Ige=Szeretet (Isten és felebaráti), Megbocsátás, Szolgálat=Hit, Cselekedet=Élet

Valóban ez lenne az élet értelme HA ÁDÁM ÉS ÉVÁT NÉZZÜK + a helyreállitot tehát Jézus Krisztust.

Gondolatokat irjatok:D



2017. dec. 5. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Az az élet értelme amit TE adsz neki.

[link]

2017. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az 1es linket ne nyisd meg szerintem :D
2017. dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehetne. Másnak meg majd más lesz.
2017. dec. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha már vallás kategóriában tetted fel a kérdést engedj meg egy vallásos választ...


A Bibliából kiindulva kizárólag az Istennel való kapcsolat lehet az élet értelme. Isten nélkül ugyanis soha nem fogod azt mondani hogy "húúú én most már elnyertem életem értelmét, most lett teljes az életem", akármi is legyen az életed értelme.

Tehát... hogy tudod hogy a bűnnek van büntetése, tudod hogy téged is a bűn választ el Istentől, és hogy Jézus elszenvedett helyetted minden büntetést, és hogy a megváltás ajándékát elfogadva hagyod hogy Isten vezesse az életedet.

Ebből persze következik hogy szeretet kell tanúsítani minden ember felé, de Isten nélkül ("csak azért hogy elmondhassam hogy milyen jó ember vagyok", vagy "csak azért hogy később visszakapjam") nem ugyanaz.



Az ilyen gondolatokkal pedig vigyázz:


"Mindenség=Isten=Jézus=Ige=Szeretet"


Még tini koromban amikor próbáltam felfogni ezt az egészet, akkor nekem is voltak olyan gondolataim hogy Isten maga a világmindenség. Vagy hogy Isten maga a szeretet. De úgy konkrétan nem tudtam volna elmagyarázni valakinek aki még soha nem hallott Istenről, mivel én sem értettem teljesen.


Mindenesetre ez így nem igaz, Isten egy konkrét személy, aki megismerhető, akinek a cselekedetei le vannak írva a Bibliában. Tehát nem a világmindenség, és nem egy elvont fogalom (szeretet).

Ha Isten a mindenség lenne, akkor az én büdös zoknim is Isten lenne. Ha pedig Isten a szeretet lenne, akkor Isten nem is létezett volna mielőtt az ember létezett, sőt az ember teremtette Istent, pedig fordítva volt!

2017. dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szia!

A mindenséget Istenhez irtam mert Ő hozta létre a mindenséget, a földet, az eget, és az anyagot(büdös zokni) xD

Jn 1:3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

2017. dec. 5. 14:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Az élet értelme az, hogy megtanuljunk helyesen szeretni és másokat tanítsunk példaadásunkkal erre a szeretetre.

Helyesen az tud szeretni, aki átalakítja a gondolkodását Jézus tanítása szerint. Ehhez össze kell kötni a vallást a hittől átjárt józan ész használatával.



pld.:

"Óriási tévedésben vagytok, ha úgy gondoljátok, hogy a boldogságotok elérhető áldozatvállalások nélkül is! A földi élet nem mennyország! Ide senki sem jött azért, mert az emberi élet értelme itt megtalálható! Ide mindenki azért jött, mert az emberi élet itt megjavítható!


Amíg nem döbbensz rá arra, hogy megjavulni jöttél, addig keserves kínok között újra és újra le kell születned a földre, egyre nehezebb körülmények közé, amíg el nem fogadod, hogy nem másokat kell megjavítanod, hanem magadnak kell megjavulnod. Ez természetesen mindenkire áll, aki megjavulni jött.


Én, Jézus, anyám, Mária és még vagyunk páran, akik nem megjavulni jöttünk, hanem azért, hogy elmondjuk és megmutassuk nektek, hogy hogyan kell megjavulnotok, miképpen kell átalakítanotok gondolkodásotokat. Mert a megjavulásnak ez a kiindulópontja!


Ha valaki cselekedeteiben kezd másképpen viselkedni, mint ahogy addig tette, de nem alakította át gondolkodását, az hamarosan visszatér helytelen viselkedési normáihoz. Ezért a kettőt, tehát a gondolkodásátalakítást és az átalakított gondolkodásnak megfelelő viselkedést együtt kell vállalni! "

Jézus; A HANG-könyv 1996

2017. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KZitus ***** válasza:

Szia


Egyet értek a 4-es hsz-val: "A Bibliából kiindulva kizárólag az Istennel való kapcsolat lehet az élet értelme."

Azért értek egyet, mert ezt veszítette el, az Istennel való kapcsolatot, Ádám és Éva.

Krisztus váltság által lehetőségünk van megbékéli Istennel, közeli kpcsolatba kerülni vele, amit régen sajnos elveszítettünk - ennek elérése az élet ételme.

Ha jó kapcsolatban vagyunk Istennel, az rengeteg áldást jelent a mindennapi életünkben: jobb gyerekek, jobb szülők, feleségek, férjek, munkatársak... stb. válik belőlünk. Békére lelünk Istennél, és a világban is.

2017. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jó a kiindulópontod!


Az élet értelme a boldogulásunk,amit 4 szinten helyrehozott szeretet kapcsolatunkkal érhetünk csupán el:

1.Szeretet kapcsolat önmagammal.(Képességeimmel,adottságaimmal,életem az erkölcsi rendemmel való összhangba hozásával)

2.Szeretet kapcsolat az engem körülvevő emberekkel.(Szeretetem kifejezése mindenki fele,aki azt hagyja nem csak szavakban,hanem főleg tettekben,szabadságuk figyelembevételével.)

3.Szeretet kapcsolat Istennel,mint Alkotómmal,Megváltómmal,legjobb Barátommal.

4.Szeretet kapcsolat az engem körülvevő természettel,gyönyörködve abban.

2017. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az élet értelme:

https://www.youtube.com/watch?v=otSSwS_Nh9A


(szeretlek egyes <3)

2017. dec. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hali!


Olvass Douglas Adams-et.

"Galaxis útikalauz stopposoknak" öt részes trilógiájában részletesen foglalkozik a kérdéssel.


A lényeg, hogy a "Mi az élet érelme?" kérdésre ne vár egyszerű, pár mondatban megfogalmazható választ. Ha azt mondod Isten, rá kell jönnöd, hogy Istent kellene definiálnod. Ez utóbbi tekintve, az hogy sokan önkénytelenül a végtelen jelzőt kezdik használni Isten fogalmának jellemzésekor, nyilvánvalóvá teszi, hogy nem végesíthető (nem definiálható), mert azzal végtelen nagy hibát vétenénk.


Másrészt ha valaki ismerné az általános érvényű választ, már te is hallottál volna róla.


Szerintem kicsit konkrétabb választ kaphatsz, ha jobban körülhatárolod a kérdést. Pl.: Mi az értelme földi életünknek (azaz az emberi életnek, ahogy hétköznapi szinten tapasztaljuk)

Más szóval: Miért vagyunk itt?

Erre határozottan azt tudom mondani: Az életünk során szerzett, szerezhető élmények tapasztalatok (saját cselekedeteink, érzéseink) testi, lelki, szellemi szinten, mind ahhoz járulnak hozzá, hogy az általad felvetett mindenkiben eredendően ott motoszkáló kétséget oszlassuk, jó esetben eloszlassuk. Ez a keresés útja. A válasz kereséséé. A vallásos vagy hívő út célirányos formája a folyamat személyes alakításának.

Tehát Istenhez való közeledés, Isten megismerése pontosabb megfogalmazása kérdésednek, és mint ilyen növeli törekvéseid hatékonyságát.

2017. dec. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!