Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként támogatid vagy...

Keresztényként támogatid vagy ellenzed Jeruzsálem fővárosi státuszának elismerését?

Figyelt kérdés

2017. dec. 7. 13:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Hívő keresztényként engem hidegen hagy, nem foglalkozom vele
2017. dec. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Hívő római katolikus keresztényként engem is hidegen hagy, hogy most Izraelben politikailag Tel-Aviv vagy épp Jeruzsálem a főváros. Engem nem befolyásol, Jézust ott feszítették fel a keresztre és ott támadt fel: ezért szent város.
2017. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Sem az amerikaiak,sem a zsidók nem kérték ki véleményemet,mert nekik nem számít semennyire.


Én nem tartom jó ötletnek.

A vegyes lakosságú Jeruzsálemben sokkal macerásabb megvédeni a külképviseleteket,állami vezető testületeket.

2017. dec. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%
Ha a békétől távolabb taszít minket, akkor nem volt jó ötlet. Ha a békéhez közelebb vinne, tudnám támogatni. Félek, hogy nem visz minket közelebb, sőt súlyosabb vérengzésekhez vezet.
2017. dec. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
A Bibliából kiderül, hogy Istent nem hagyja hidegen Jeruzsálem státusza, ezért engem sem hagy hidegen. Támogatom Trump úr bejelentését, csak azt nem értem, miért tartott ez hetven évig.
2017. dec. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Nem támogatom. Tartok tőle, hogy hova fog ez vezetni...
2017. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Egyértelműen háború lesz, ez meg van írva a Bibliában. Nem Izrael lesz az agresszor, hanem az arabok, törökök és az oroszok. A cél pedig Jeruzsálem elfoglalása lesz, Izrael eltörlése, mint eddig. Mivel azonban meg van írva, így elkerülhetetlen. Trump nélkül is meglenne, amúgy a döntése igazságos.
2017. dec. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KZitus ***** válasza:

Szia


Keresztény zemmel nincsen jelentősége ennek. Krisztust itt akarták királlyá tenni, de ő nem engedte, mert tudta, mondta hogy ő nem része ennek a világnak. Az ő "fővárosa" biztosan nem Jeruzsálem, ezért nincsen ennak jentősége keresztény szemszögből.

2017. dec. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Pietrosol ***** válasza:
29%

Szia!


Végső soron az a kérdés, hogy keresztény ember vagy bármilyen vallású normális ember támogat-e egy olyan döntést, ami nyilvánvaló vérengzéshez vezet?


Épeszű ember ilyen döntést nem támogat. Tökmindegy, hogy milyen vallású.

2017. dec. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pietrosol,

miért gondolod, hogy ez vérengzéshez vezetne? Pontosan fogalmazva: miért gondolod, hogy ÉPPEN Trup elismerése vezetne vérengzéshez?

Iráni politikusok enélkül is állandóan Izrael eltörlésével fenyegetnek. Hizballa, Hamasz időnként (úgy havonta egyszer-kétszer) rakétákat lő Izraelre.


Szóval ha lesz vérengzés, akkor az lett volna Trump nélkül is.

2017. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!