Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Németh Sándor miért nem eszi...

Németh Sándor miért nem eszi meg a disznóhúst? Olyanok válaszát várom, akik tudják esetleg ennek szellemi okát is.

Figyelt kérdés

2017. dec. 8. 21:01
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
8%
Gondolom, mert jó ízű? Meg se nem zsidó, se nem muzulmán?
2017. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
57%

Az a kérdés, hogy miért NEM eszi meg?


Nem lehet, hogy így próbál közeledni a zsidókhoz? Mert nem akarja őket megbotránkoztatni?

2017. dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
36%

Elnézést, ezért nem szabad fáradtan válaszolni, a nem szót nem vettem észre.

Különösebb szellemi oka nem lehet, max emberi hagyomány vagy babonaság. Az Újszövetség felold minden ételre vonatkozó tiltást.

2017. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
44%
Nem biztos,hogy van szellemi oka,csak azért,mert tanító. Nekem a rokonságomban van pásztor,nem eszik disznóhúst,mert nem szereti. Ennyi,nem kell túlmisztifikálni. Nálam is sokszor hiszik,hogy valami keresztény hagyományból nem eszek disznót,holott annyi a hatalmas titok,hogy nekem túl zsíros.
2017. dec. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Biztos forrásból tudom, hogy ő szellemi okból kifolyólag nem eszi meg.

2017. dec. 8. 22:51
 6/53 anonim ***** válasza:
77%
Akkor miért nem kérdezed meg a BIZTOS forrásod?
2017. dec. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom, mi az a biztos forrás, de nincs olyan tanítása, ami tiltaná, vagy akár csak rosszalná a disznóhús megevését. Egyébként pedig abban nem hiszek, hogy a zsidók megbotránkoznának azon, hogy a nem zsidók megeszik a disznóhúst. A zsidók azon botránkoznak meg, amikor a nemzetek nem maradnak meg a Noé számára adatott rendelkezéseknél, mert ugyan a mózesi törvény csak a zsidóknak adatott, de a Noénak adott rendelkezések minden egyes emberre vonatkoznak, nem is olyan nehéz betartani.
2017. dec. 9. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
50%
7: nem sértésnek írtam, egyszerűen csak írtam valamit, ami eszembe jutott.
2017. dec. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
27%
Nem is vettem sértésnek, és én sem szántam annak.
2017. dec. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam a kérdésemben, hogy ezt tanítja. Hanem hogy ő nem eszik sertés húst.
2017. dec. 9. 10:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!