Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy képesek ember óra hosszái...

Hogy képesek ember óra hosszáig imákat duruzsolni a templomban?

Figyelt kérdés
nemrég voltam templomban és azt vettem észre, hogy több 10 ember megállás nélkül ezt mormolja: Asszonyunk Szűzmária istennek szent anyja imádkozzál érettünk bűnösökért most és halálunk óráján ámen. Asszonyunk Szűzmária... és ezt megállás nélkül 200x
2017. dec. 9. 16:50
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
kissé irigylem is őket, hogy ennyire ráérnek, biztos izgalmas lehet egész nap ott lenni.
2017. dec. 9. 16:51
 2/20 anonim ***** válasza:
17%
Mazochisták lehetnek, vagy pedig úgy gondolják hogy Magyarországon már csak az ima segíthet.
2017. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Ezt úgy hívják, hogy rózsafüzér. Meglepő, hogy nem tudod, egyáltalán mi a fenének megy templomba egy ilyen ateista? Ételosztás volt vagy mi a tököm?
2017. dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Hisznek az imában és valószínűleg amikor imádkoznak, kisebb transzfélébe is lehetnek.
2017. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Maradjunk annyiban, hogy nem önszántamból mentem.
2017. dec. 9. 17:58
 6/20 anonim ***** válasza:
40%

Valóban,egy bizonyos transzba esnek,mint az imamalmot forgatók.


Bármilyen szöveg mechanikus ismételgetése kikapcsolja az agyat,és transz állapotba hozza mormolóját.


Csak képzeld el:

Amerikaiak rendszerint azzal köszöntenek,hogy "Hi,How are You!"(Szia,hogy vagy!) Mi történne,ha ezt az értelem nélküli szöveget 200 X elmondanám nekik?....


Istent hülyének nézik,hogy kéréseiket(imáikat)megszámlálhatatlanszor ismételgetik,netán valamit rá akarnak kényszeríteni?


Igazi történet:

Egy tábornok váratlan látogatást tett egy laktanyában,és körüljárta azt,a laktanya parancsnokával.Amikor valami rendetlenséget tapasztalt,rákérdezett arra a parancsnok fele. Az,következetesen a süketet játszotta,hogy amíg a tábornok megismétli kérdését kitalálhasson valami hazugságot.Miután ez negyedszerre is megtörtént,a tábornok megkérdezte,hogy olyan ütődött,hogy elsőre nem érti a kérdéseit.A parancsnok igennel válaszolt.Ez után, minden kérdését automatikusan háromszor mondott el a tábornok.

2017. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%
Szegényeknek azt mondták, hogy mantrázni kell egy betanult szöveget és akkor majd a kívánság automata teljesíti a kérést. Gondolom anyjukhoz, apjukhoz is előre megírt szöveggel mennek kétszázszor...
2017. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2%
Jó sz4r volt akkor a pap... Normális pap prédikál. Sőt inkább prédikál mint imádkozik a misén. Én kb 5-7 percet szoktam imádkozni és amúgy prédikálok. Meg még ott vannak a zsoltárok és kész
2017. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Engem egy ilyen rózsafüzéres közösség egyik tagja több éven át győzködött, hogy menjek vissza hozzájuk és maradjak végig.


Én is untam nagyon eleinte, mert nem találtam az értelmét.


Mára eljutottam oda, hogy minden földi szenvedésem nagymértékben enyhül, mialatt a többiekkel együtt imádkozom - vagy csak hallgatom őket. (Inkább ez utóbbi működik igazán...)

2017. dec. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 KZitus ***** válasza:
28%

Szia


Képzld el, ha te nem érted, Isten mennyivel inkább nem érti, főleg, hogy kimondottan Kriztus kérte: „Mikor pedig imádkoztok, ne mondjátok újra meg újra ugyanazt, mint ahogy a nemzetekből valók teszik, mert ők azt hiszik, hogy bőbeszédűségükért hallgattatnak meg. Ne legyetek hát hozzájuk hasonlóvá, mert az Isten, az Atyátok tudja, mire van szükségetek, még mielőtt kérnétek őt” Máté 6:7, 8

2017. dec. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!