Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki kifejtené nekem hosszan...

Valaki kifejtené nekem hosszan az alábbi Bibliai idézetet?

Figyelt kérdés

Mt 52,16:

Akkor mondá neki Jézus: Tedd helyére szablyádat, mert akik fegyvert fognak, fegyverrel kell veszniük.


Előre is köszönöm a válaszokat



#Biblia #idézet #kódfejtés #máte evangélioma
2017. dec. 10. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Kb azt jelenti mint a szemet szemért elv. Vagy hogy a karma visszaüt. Ha te fegyverrel megölsz mást, akkor téged is fegyverrel fognak megölni.
2017. dec. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Adsz, kapsz.
2017. dec. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZitus ***** válasza:

Szia


Ez a kriztusi mondat jól tükrözi, hogyan gondolkodott Jézus a fegyverek mások ellen való használatáról? Máté 26:52;

ezek szintén hasonlóan írják:

Luk 6:27, 28 és a Ján 18:36.

2017. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KZitus ***** válasza:
bocsi a hibákért...
2017. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Attila_the_hun ***** válasza:
0%
A lényege az, hogy ölnöd kell. Sok, temérdek olyan passzus van a Bibliában ami ugyanígy erőszakra sarkal.
2017. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy marhaság az egész
2017. dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Attilának igaza van. Nem nem abban, hogy ölnöd kell. A biblia is próbára teszi a hited nem csak az élet. Tegyük fel, hogy Jézus tanított valamit, a biblia pedig egy igaz hamis játék. Szerintem. Jézus tanításaival értelmezhető csak helyesen és csak azzal látható az igaz tartalom. Így rengetegen hisznek ebben a könyvben de hiába ha nem tudják olvasni. Van itt mégvalami. Ennek nem fogtok örülni.


Az ellentétek törvènye


Azon az elven alapszik, hogy mindennek létezik egy ellentéte. Ezen ellentétes erőnek az ismerete lehetőséget ad a másik fél semlegesítésére vagy megszüntetésére. Ez a lehetőség azonban nem biztosíték, hisz az ellentétek nem feltétlenül pusztítják el egymást, néha vonzzák egymást (pl. mágnesesség).


Na de Jézus mire is tanított igazán? Mi volt minden tanítása alapja?

Szeretetre.


"A világot úgy győzheted le, hogy elfogadod és jól érzed magad, ha harcolsz vele, valamit mindig veszítesz. Szeresd!"

2017. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Attila_the_hun ***** válasza:

Tiszelt 7!7!

Önnek igaza van a szeretettel kapcsolatban. De nem értem, hogy a szeretet képességéhez miért kell egy Jézus nevezetű embert követni? Évezredekkel ezelőtt élt, nem ismeri a mai ember, nem tudja ki is volt, nem tudja pontosan, hogy mit és miért mondott tett. Viszont ismerjük az embertársainkat, ismerjük a jó barátainkat, ismerjük a testvérünket, ismerjük a szüleinket. Én az ő szeretetükből élek, az ő tanításaikat követem. Nincs szükségem másra.

2017. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!