Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek mi a véleménye a Hit...

Kinek mi a véleménye a Hit Gyülekezet-ről? Jó hely? Az emberek testvérként szeretik és tisztelik egymást?

Figyelt kérdés

2017. dec. 10. 14:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell mindenről véleménnyel lenni.
2017. dec. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
47%
Környezetemben lehúzásnak tartják. Én nem ismerem, de nem is érdekel.
2017. dec. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%
Apám élettársa a hipokrácia és a lehúzások miatt hagyta ott őket.
2017. dec. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
69%
Minden vallási felekezetnél testvéri vagy felebaráti szeretettel kellene a tagoknak szeretniük egymást. Ez még Jézus tanítványainak sem sikerült mindig. Ne ez alapján keress közösséget, sokkal fontosabbak a tanítások, a szokások. Nem az emberektől, az emberek miatt lesz üdvösséget, hanem attól, hogy sikerül-e újjászületned, és ez csak akkor sikerülhet ha a tiszta evangéliumot hallod nem pedig emberek okoskodását. Rengeteg felekezet létezik napjainkban, nagyon könnyű eltévedni, megtévedni. Ha eddig még nem tartoztál sehová akkor mindenféleképpen tájékozódj, mert nagyon könnyen beszippantanak, de ha távozni szeretnél, nem biztos, hogy könnyű dolgod lesz. Nem biztos, hogy az újak a jobbak és megbízhatóbbak.
2017. dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
65%

Persze, jó hely, erősen ott van Isten jelenléte, és sok embernek "bejött", azaz nagyon jól alakult az élete attól kezdve, hogy elkezdett oda járni (persze nem mindenkinek, lemorzsolódók is vannak sokan).


"Az emberek testvérként szeretik és tisztelik egymást" - hát szerintem ez egy sajátos kérdés egy tízezer fős közösséggel kapcsolatban, ahol az odajáró az emberek 95%-át nem is ismeri... tehát nem tudom mennyire lehet 9500 ismeretlen embert testvérként szeretni. Mindenesetre én nem látok szeretet szempontjából nagy különbséget más egyházakhoz képest.


Az embertisztelet (testvértisztelet) szerintem igazából nem egy igazán jó mérce egy keresztény egyház méréséhez. Tudomásom szerint erről összesen egyetlen egy helyen ír az egész Újszövetség, a Róma 13,10-ben. Emiatt szerintem úgy is lehet fogalmazni, hogy ami csak egyetlen egyszer fordul elő az egész újszövetségi Szentírásban, az egy harmadrendű szempont, és ennél sokkal fontosabb dolgok is vannak a keresztény életben. Pl. Isten szeretete, az Úr szolgálata, igazságban járás, hit stb. - amelyekben a Hit Gyülekezete mind kiváló szinten áll.

2017. dec. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
37%

Az a véleményem, hogy a puding próbája az evés. A fenti vélemények zömét olyan emberek írták, akik harmad, negyed, sokad kézből származó információkra és/vagy dezinformációkra támaszkodnak, de maguk nulla tapasztalattal rendelkeznek, vagyis a véleményük irreleváns. Az én tapasztalatom az, hogy a Hit Gyüli jó hely, az pedig közönséges hazugság, hogy nem engedik elmenni azt, aki menni akar. Oda járni kiváltság, nem pedig leereszkedő kegy az egyén részéről. Én ismerek olyat, akinek megmondta a pásztor, hogy amíg nem akar megtisztulni a bűntől, inkább ne járjon. Nem kell attól tartani, hogy ha valaki elmegy oda, máris kattan a zár, és nem engedik el. Ezt azok mondják, akik nem akarják, hogy az emberek személyesen tapasztalják, hogy milyen hely. "Ne menj oda! Csúnya dolgok vannak ott. Elveszik a pénzedet. Lekapcsolják a villanyt. Nevetőgázt vezetnek be a nézőtérre. Stb." Az sem százas, aki ezeket elhiszi.


A testvéri szeretetről jut eszembe, hogy számos alkalommal támogatott a Gyülekezet, illetve testvérek, magánszemélyként, amikor nehéz anyagi helyzetbe kerültem. Ez a személyes tapasztalatom. Nyári nyaralás a gyerekeknek a Balatonnál ingyen. Karácsonyi ajándék gyerekenként ötezer forint. Gyorssegély ötvenezer a Gyülekezettől, negyvenezer a helyi szeretetszolgálat vezetőjétől privát. Többször kaptunk negyvenezret, tízezret, ötezret névtelenül, illetve face to face is. Az előző számítógépem is a Gyülekezetből volt, illetve rengeteg ruhánk is, gyerekágy, játékszintetizátor. Az is igaz, hogy nem azért mentem oda, hogy akár egy fillér támogatást is kapjak, hanem egyszerűen szükségbe kerültünk, de csak egyetlen alakalommal kértünk segítséget. Az utóbbi pár évben hat család hívott meg bennünket magához ebédre családostól úgy, hogy nem igazán áll módunkban viszonozni jelenleg, és ezzel ők is tisztában vannak. Múltkoriban egy autószerelő végzettségű tesó majdnem kétszáz kilométerre vitt el az autóján, hogy segítsen az autóvásárlásban. Karácsonyonként szeretetvendégséget szokott tartani a Gyülekezet a kevésbé jómódú tesóknak, ahova rendszeresen meghívnak. Természetesen ezek a dolgok csupán melléktermékei annak, hogy oda járok, ezekért nem járnék, de ha már rákérdeztél a szeretetre, ezek az általam tapasztaltak. Az sem igaz, hogy én nem teszem meg másokért örömmel azt, ami elérhető.


Mindenki a maga döntéseiért felelős. Van aki ezt nem tudja elhordozni, ezért hagyja, hogy mások döntsenek helyette. Ezt én nem tartom bölcs dolognak, ugyanis még soha nem hallottam olyat, hogy utóbb valaki bocsánatot kért volna a hamis információkért, amikor kiderült, hogy légből kapottak. A kibickedés nem jár nagy felelősséggel, míg mások a kibic tanácsa szerint teszik fel mindenüket egy lapra. Ha nem jön be, a kibic veszi a kalapját, és angolosan távozik.


"Kibic - Bámészkodó, nézelődő.

A szó eredeti értelmében a szerencsejátékosokat (általában kártyásokat) körülvevő nézőket illeti ez az elnevezés, akik saját tét híján a megfigyelt játékosokkal azonosulva élik ki biztonságosan játékszenvedélyüket.

Tágabb értelemben kibicek azok az emberek, akik azáltal, hogy néznek egy eseményt, már úgy gondolják, hogy mint "hozzáértő szakembereknek", a cselekmény befolyásolása végett joguk van utasítgatni a résztvevőket.

A "kibicnek semmi sem drága" formula éppen ezt a sajátosságukat írja le: mivel a kibic nem vállal kockázatot, felelőtlen tanácsokat osztogat, veszélyesen vakmerő manőverekre bujtogatja a játékost, hogy saját játékélménye (akár a játékos kárára) átütőbb legyen."

2017. dec. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
56%
A puding próbája tényleg az evés, de kóstolj meg többet is! Ha gyülekezetet keresel akkor látogass el máshová is. A segítség nyújtás nem csak a Hit gyülekezete-ben működik, ez természetes minden keresztény közösségben. Én az egyik nagyobb történelmi egyház tagja vagyok, nálunk nem csak természetbeli segítségnyújtás létezik, de lelki gondozás, betegápolás és egyéb fizikai segítségnyújtás, ami legalább olyan fontos, mint az anyagi támogatás. De ne ez legyen a mérvadó. A legfontosabb a tiszta evangélium hirdetése, annak megértése és cselekvése.
2017. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%
Gombát sem tanácsos úgy szedni, hogy mindegyikbe belekóstol az ember. Némelyiktől úgy is marad, amilyen állapotba került tőle.
2017. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Pudingról volt szó, nem gombáról. Vagy nem jól olvastam, amit írtál?
2017. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Attila_the_hun ***** válasza:
38%

Kedves kérdező!


Neked egy hit gyülekezet kell ahhoz, hogy szeretni és tisztelni tudd az embertársaidat? Ez egy komoly kérdés amin érdemes elgondolkoznod!

2017. dec. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!