Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Motivációs Tréning emberek?

Motivációs Tréning emberek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Interneten állandóan látok ilyen "motivációs embereket" akik a társadalom által depresszióban élőket, vagy kirekesztetteket, vagy lelkileg sérült embereket motiválja.

A nagy kérdés bennem igazán az hogy pl.: Szabó Péter "motiváló ember" mennyire betudja etetni egész Magyarországot azzal hogy mond okos dolgokat.

A Biblia az "ilyesfajta" emberekről mit mond?

Hová vezet "ez a tanitás" amit mutat. (nem tanitás csak motiválás)

De mindenki tudja a motiválás csak kis ideig tart mert önmagadnak képzeled el hogy "valaki" vagy.

Fura kérdés, de gondolatokat irjatok, mert idegesit az ilyen motiváló "önbecsapó" világ.



#tréning #Biblia #motiváció #önbizalomhiány #Tréningemberek #Motiváló szavak #Önbizalomhiányos emberek #lelkileg sérült emberek #A Biblia mit mond
2017. dec. 12. 21:26
 1/7 A kérdező kommentje:
*Esetleg Tévtanitó lenne? vagy ilyesmi... nem tudom...
2017. dec. 12. 21:28
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennének tévtanítók?

A tévtanítók csak a kereszténységen belül kereshetők (vagy a kereszténységből hoztak létre új vallásokat), akik a Bibliát félremagyarázva tanítanak eretnek nézeteket. Vagy egyenesen elvetik a Bibliát és helyére új "szent könyveket" írnak.


Egyszerűen ezeknek más a nézetük, életfelfogásuk, a valláshoz nem sok köze van. Ettől függetlenül lehetnek csalók és szemfényvesztők, viszont ez már nem a vallás témakörébe tartozik.

2017. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Áhh este van hülyeséget irok:D

Tehát akkor ezek valamiféle Vallási csoport akik HASONLÓAK a Keleti vallásokhoz akik buddhát tanitásán alapszanak?

Tehát ilyen Életmód fejlesztő Vallás?

2017. dec. 12. 21:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen.

Lehetnek valós szakemberek, képzett pszichológusok, de őket nem az internetes videókon fogod megtalálni.


Az említett Szabó Pétert nem ismerem, így nem is nyilatkozom róla.

2017. dec. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 imakommandós ***** válasza:
48%

" Interneten állandóan látok ilyen "motivációs embereket" akik a társadalom által depresszióban élőket, vagy kirekesztetteket, vagy lelkileg sérült embereket motiválja."


Ebben az első problémát a fent idézett mondatodban látom, hogy 1. az ilyen motiváló emberek nem a hívőkhöz szólnak hanem a világnak, 2. a hívőknek nem e világhoz kell szabniuk magukat, hanem Isten igéje szerint kell a gondolkodasukat megújjitaniuk.

"Elvetvén azért minden undokságot es a gonoszságnak sokaságát, szelidséggel fogadjátok a beoltott igét amely megtarthatja a ti lelkeiteket..."

A lekünk megmentését Isten az igével való közösségünkkel akarja megtenni.

A lelkünkhöz tartozik az intellektusunk, érzéseink, akaratunk, es ezeket Isten nem motivációs emberekre akarja rábizni hanem az Ige tejcijére. xd

2017. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem teljesen értek egyet veled. Bár...

Mert vígasztaló, együtérző emberekre, szavakra, tettekre minden nap szükség van, főleg a "szeretet ünnep" közeledtével, hiszen olvastam arról, hogy ilyenkor megugrik az öngyilkosok száma, sajnos. És ez sajnos évről-évre ismétlődik, ami arra mutat, hogy az általad is említett " "motivációs emberek" munkája vajmi keveset ér...de ha egy embert mentenek meg, akkor talán már ....

Viszont a Biblia azt írja, hogy „[A] minden vigasztalás Istene. . . megvigasztal bennünket minden nyomorúságunkban” 2Kor 1:3, 4 - ez viszont tartós lehet, ha állandóan igénybe vesszük, amikor szükségünk van rá. És mivel Isten keze munkája vagyunk, Ő abban a helyzetben van, hogy jobban ismer minket, mint mi magunkat, tehát mindenkitől jobban tudja, hogyan, mivel, milyen "vígasztalással" rakja helyre a gondolatainkat.

Pl.:

Ézsaiás 41:10,13

Ne félj, mert én veled vagyok.

Ne aggódj, mert én vagyok Istened.

Én megerősítelek, igen, segítek neked.

Erősen foglak igazságos jobb kezemmel.«

Mert én, Jehova, a te Istened, megragadom jobb kezedet,

én, aki ezt mondom neked: »Ne félj! Segítek neked.«

2017. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól érzed, hogy ezek a motivációs tréningek csak önbecsapások, mert ezektől csak rövid ideig fogod máshogy érezni magadat. Előbb-utóbb mindenki érzi, hogy -világiasan fogalmazva- valami nincs rendben, valami nem kóser, valami nem gömbölyű. Miután eltávolodtunk vagy elfordultunk Istentől, minden értelmét vesztette, minden csak hiábavalóság. Isten saját magával való közösségre teremtett bennünket, embereket. Ennek a közösségnek a hiányát érezzük egész életünkben. Van aki erre ráébred és próbál Istenhez közeledni, van aki ezt nem így gondolja és egész életében ámítja és becsapja magát és különböző élvezetekkel próbálja jobbá, elviselhetőbbé tenni az életét, különböző fejlesztő tanfolyamokra, tréningekre vagy pszichológushoz jár és ezektől várja az életének a jobbra fordulását.
2017. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!