Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindegy melyik egyházhoz...

Mindegy melyik egyházhoz tartozik valaki?

Figyelt kérdés
Azért érdekel a véleményetek, mert én egyszerűen nem tudom eldönteni. Azt írja a Biblia, hogy Sátán a hazugság atyja. Tehát nem minden egyház tanít igazságot, ha pedig nem igazságot tanít, akkor logikusan hazugság, amit hirdet. Akkor pedig sátánhoz tartozik. Szerintem..., De pont ez az amit nem tudok biztosan. Mert nem lehet jó, ha képeket használunk az imádatban, vagy ezt helytelennek tartjuk. Nem lehet jó, hogy abban hiszünk, hogy a földön lesz örök élet, vagy abban, hogy a mennyben. Nem lehet mindegy, hogy mit gondolunk a pokolról, vagy az örökös szentháromság kérdés. Nem vitát szeretnék indítani, de teljesen össze vagyok zavarodva. Az is lehet, hogy minden út Istenhez vezet?
2017. dec. 13. 15:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Ha a különböző utak végén Isten (a Teremtő) áll, és követed az Aranyszabályt (a két főszabályt), úgy voltaképpen a lényeget már tudod. Az, hogy Úrvacsora van, vagy Oltáriszentség, az nem olyan magasabb rendű különbség...
2017. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Saját véleményem, így tapasztaltam:

Nem mindegy, mert az egyes egyházak teológiáiban lényegileg különböznek. Én felekezeten kívüli vagyok, nagyjából a reformátusok teológiáját tartom egész jónak, de pl. a karizmatikusok kegyelem teológiája is jó.

Pár egyház életben tartja a mózesi törvényeket, a törvény megtartása által akar Istennél jó lenni, ez is hibás.

Nézd, én Istenhez fordultam, mikor ebben a cipőben jártam, és csodálatos dolgok történtek. Istennek, hitből saját magad is rájössz, hogy melyik az igaz út. És ez az út csak az Úr Jézus lehet (nyilván ezt tudod)

2017. dec. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem is minden út vezet Istenhez, hanem csak Jézus Krisztus, de több felekezeten belül is végig mehetsz rajta.


Viszont nem minden felekezet jár a krisztusi úton, így még ha te szeretnéd is Istent elérni, lehet károdra lesz inkább az adott felekezet mint sem hasznodra.


A példáidban felsoroltál lényegtelen dolgokat is, de lényegeseket is, mint például a Szentháromság kérdése. Hiszen ez utóbbi Isten lényegével foglalkozik.


Tehát nem teljesen mindegy. Bár szerintem a történelmi egyházakkal nem lehet nagyon mellélőni.

2017. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Az előttem válaszolóval egyet értek.

„Én vagyok az út, az igazság és az élet – válaszolta Jézus. – Senki sem juthat el az Atyához, csak általam." (János14:6)Ahol nem Jézus központú a tanítás, az igehirdetés, azokon a felekezeteken nincs Isten áldása. Olvasd a Bibliát rendszeresen, mert csak ebből tudhatod meg az igazságot. Minden hallott dolognak, állításnak nézz utána a Bibliában és gondolkozz, imádkozz segítségért.

2017. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező!


Helyezzük a kérdésed,egy korábbi időre,hogy abból felismerjük a mostani választ!


Jézus korában volt-e igaz vallás?

Ha igen,miért nem ismerték fel Krisztust,mint "Isten ama bárányát,aki elveszi a világ bűneit"?

Nyilvánvaló,hogy Krisztus korában sem volt etalon,minden tekintetben igaz vallás.Sem a farizeus,sem a szadduceus,sem az esszénus nem volt tökéletes,de Isten,szent Fiának,kiképzésére,az esszénusokat választotta.


Ma sincs igaz vallás,csak kisebb-nagyobb tévedésekkel tanító.

Az embernek,szkeptikusnak kell lennie minden vallással szemben.Utána kell járnia,hogy vajon megegyezik-e az adott vallás tanítása az igazsággal,vagyis Isten szavával,ami a Bibliában található.


Attól függően,hogy az a tévtan,amit fellelünk egy adott vallásban milyen súlyú az egyén hite megélésében,mennyire akadályozza az egyént az igazság megélésében kell döntenünk elhagyása,vagy a maradás mellett.

Van egy veszély:Ha egy hamis tant felismertünk,de azt sokszor halljuk,azonosulhatunk a hamissággal,vagy egy idő után utálattal elfordulunk,a hamis tan tanítójától.

2017. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
Aki az előző hozzászólásomat lepontozta meg tudja indokolni,vagy arra kevés a műveltsége?
2017. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

"Sem a farizeus,sem a szadduceus,sem az esszénus nem volt tökéletes,de Isten,szent Fiának,kiképzésére,az esszénusokat választotta. "


Ez merre található a Bibliában?

2017. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Na most ki pontozta le a kérdésemet??

Ezt írta: Utána kell járnia,hogy vajon megegyezik-e az adott vallás tanítása az igazsággal,vagyis Isten szavával,ami a Bibliában található.


És én megkérdeztem, hogy hol található az, hogy Jézus az esszénusokra volt bízva. Vagy ez az irányelv itt nem érvényes? Akkor ki mondja meg, hogy mikor kell figyelembe venni és mikor nem?

2017. dec. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Jézus precíz bibliaismerete,erkölcsi rendszere sem a szadduceusok,sem a farizeusok elgondolásaira nem hasonlítanak,és egyetlen támadás sem érte esszénusok felől.Minden körülmény azt erőssíti,hogy úgy Keresztelő János,mint Jézus családja,az esszénusok értékeit képviselték.
2017. dec. 14. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

8.Hsz!


A kötekedésen kívül miben befolyásol,hogy Jézus,és szülei melyik zsidó irányzathoz tartoztak?

2017. dec. 14. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!