Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusoknak mi az ellenérvü...

Katolikusoknak mi az ellenérvük arra nézve, hogy a 666 (Jel.13.16-18. ) a pápaságra vonatkozik?

Figyelt kérdés

Vicarius Filii Dei


1: Jelentése pont megegyezik a Jelenések könyvében szereplő leírással (anti - vicarius + Filii Dei - Christi közös jelentése).


2: használták a pápák is magukra ezt a címet + több hivatalos katolikus dokumentumban is így hivatkoztak rá.


3: Gemátria szerint összeadva 666 jön ki.



2017. dec. 14. 12:18
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van egy piszok erős ellenérvem.


Soha nem használták ezt a címet a pápák. Ellentétben nézetetekkel, egyetlen tiarán sem látható, ha még is úgy gondolod, mutass egy képet.

2017. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Már vártam ezt az ellenérvet, mert a gond az, hogy ez egy tévhit. Ahogy a tiara is egy hamisítvány volt, amiből egy tévhit terjedt el (ebben egyetértünk), úgy viszont az is egy tévhit, hogy ezt a pápák soha nem használták. 1-2 perc, és küldöm a hivatkozást.
2017. dec. 14. 12:38
 3/50 anonim ***** válasza:
91%
Szuper, akkor várom az eredeti kéziratokat bemutató linket :)
2017. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
Én is várom, mert ismerem ezt az adventista tanítást és idáig még egyik sem tudta bebizonyítani, hogy igaz az állításuk.
2017. dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Lassabban megy, mint gondoltam. De mindenképp meg fog érkezni a válasz!
2017. dec. 14. 13:15
 6/50 anonim ***** válasza:
88%

"Lassabban megy, mint gondoltam. De mindenképp meg fog érkezni a válasz!"


:D :D


Hajrá.

Bármilyen írott forrás jöhet. Én egyetemen töriszakra jártam és az egyháztöri tanárom, aki valószínűleg több időt töltött a Vatikáni Levéltárban mint mi itt eddig összesen, ő mondta, hogy ez egy tévedés, mert ilyen forrás nincs, ahol ezt a címet használta volna bármelyik pápa magára. Pontifex Maximus vagy Servus Servorum Dei (azaz Isten szolgáinak a szolgája). Esetleg vicarius Christi.

Vacarius Filii Dei egyetlen helyen bukkan fel: a Donatio Constantini-ben, de az egy 8. századi hamisítvány. :))

2017. dec. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

1. IX. Leó pápa, In Terra Pax Hominibus, 1054.

2. IV. Miklós pápa, letter to Caydonius the Tartar, 1289.

3. XXII. János pápa, Licet juxta doctrinam, 1327.

4. VI. Pál pápa, Rivi Muniensis, 1965.

5. VI. Pál pápa, Bafianae, 1968.



Csak a legutóbbiról találtam csak fent a neten dokumentumot, a többihez regisztrálni kell emailben a katolikus dokumentumok eretedijének megtekintéséhez, de tudok képet küldeni azokhoz is, ha kell (és le lehet ellenőrizni, hogy valóban az-e az eredeti, csak mondom, ahhoz regisztrálni kell az alábbi oldalra):


[link] Patrologia Latina - Volumen 012



De akkor küldöm is a legutolsót, mert erről van pdf-ben is fent:

5. VI. Pál pápa, Bafianae, 1968.


Első lap (borító után értelemszerűen) alján.

"Adorandi Dei Filii Vicarius et Procurator,"

2017. dec. 14. 13:40
 8/50 A kérdező kommentje:

Hupsz, lemaradt:

[link]

2017. dec. 14. 13:41
 9/50 A kérdező kommentje:

Szóval ehhez írtam a fentebbi szöveget:

"De akkor küldöm is a legutolsót, mert erről van pdf-ben is fent: "

Csak utána más volt még benne a ctrl+v-ben :D

2017. dec. 14. 13:42
 10/50 A kérdező kommentje:

Értelemszerűen ezt is meg lehet találni a bemásolt linken ( [link] Patrologia Latina - Volumen 012)


Csak ahhoz regisztrálni kell.

2017. dec. 14. 13:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!