Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire vagy befogadó, és...

Mennyire vagy befogadó, és mennyire befogadó a közösséged? Érzel-e kényszert, a másik ember megváltoztatására, ha neki más hitvallása van, mint neked, vagy csupán megosztani szeretnéd a saját különböző hitedet?

Figyelt kérdés

Közösségem,Los Angeles első magyar templom közössége volt.

Ide gyűltek a minden felekezetből érkezettek magyar szót váltani,Istent dicsőítni,reményt,segítséget találni.Zsidók,katolikusok,reformátusok,evangélikusok,görögkatolikusok,presbiteriánusok,baptisták,adventisták,hitgyülisek,unitáriusok jártak ide,s utóbb egy kedves Khrisna hitű pár is gazdagítja közösségünket.

Sosem okozott problémát a felekezeti különbözőség.(Ha baj volt,az,a pénz miatt történt,sok évvel ezelőtt.)

Történelmi hátterünkből adódóan befogadók vagyunk,és szívesen megosztjuk egymással,a más meglátásunkat,de nem várjuk el senkitől,hogy megváltoztassa a miénkhez hasonlóra a sajátját. Ez békességünk, jó közösségünk alapja.


Miért nem működik ez máshol is?



#szeretet #közösség #hitvallás #béke #különbözőség #segítőkészség #mások megváltoztatása kényszere #az önazonosság szabadsága
2017. dec. 18. 20:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Megjött a havi hencegésed ideje? Amúgy azt ugye tudod, hogy a keresztény Isten egy krisnást nem fog üdvözíteni és rajtad fogja számon kérni, hogy miért nem beszéltél nekik róla? Ez az egyik. A másik meg mi köze van a világosságnak a sötétség hez? A keresztény és a krisna hívő imádatának a személye nem egy és ugyanaz. Tulajdonképpen megtűröd, hogy idegen isteneket imádjanak melletted. Ez szerinted biblikus?
2017. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Nincs bajom azzal, ha valakinek más hite van mint nekem.

Egyedül azzal van bajom, ha valaki kisajátítsa Istent. Bővebben:


1. Kizárólagosan a saját vallását tekinti igaznak.

2. Csak azon a valláson keresztül hallgatja meg Isten az imákat.

3. Lehetetlen más vallásúként üdvözülni, csak az vezet megmentésbe.

4. Lenézi és kineveti a többi vallást.


Ezeknek az eredménye nem a Krisztusi lelkület, nem a valódi béke, nem a testvéri szeretet, nem az egyenlőség, hanem az egó felfuvalkodása!


Ez ellen harcolok!

2017. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Jó lehet nektek, nekem tetszik. az 1-el nagyon nem értek egyet, nem is értem miről beszél, nem együtt kell a szakrális szertartást tartani és dicsőíteni, hanem együtt lenni. - és valószínű az ilyen szemléletűek miatt nincs itthon ilyen közösség.

Titeket a gyönyörű kincsünk, a magyar nyelv tart össze idegenben - itt ez a kohéziós erő hiányzik. Talán ez is ok.


A párbeszéd házában volt pár éve rendszeresen hogy különféle vallások képviselőit meghívták és beszélgetéssel bemutatták egymásnak. Jó volt a hangulat, szerettem ezeket. És a vallások transzcendens egységben vannak. Ajánlom ezt:

A vallások transzcendens egysége, Frithjof Schuon

[link]

Most volt Niklaus Brantschen svájci jezsuita szerzetes és zen mester meghívott vendég. Kristálytiszta tudatával szellemi erőt sugárzott.

Teréz anya áldott szolgálatában azt mondta, sohasem kérdezek senkitől semmit. Látta hogy kell segíteni, tudta a haldoklót vigasztalni és mindenkit a saját vallásának szertartása szerint temettek el.

Minden jót nektek!

2017. dec. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi, de erősen kétlem, hogy van olyan hely, ahol ez így működhet. Az igazság egyedüli, és nem váltogatja az arcait. Nem hiszek az ökumenizmusban, különösen nem abban, amikor a Dalai Láma együtt ünnepli Istent a Római Pápával, a zsidó rabbival és az afrikai tohungával. Ez azt jelentené, hogy mindenki hátat fordított Istennek, Aki elvárja az emberektől, hogy megtérjenek a bűntől. Ha mindenki csak elmondja a véleményét, még abban sem lehet konszenzus, hogy mi is tulajdonképpen a bűn, ami nem kulturális megegyezés kérdése, hanem Isten már meghatározta. Azt is kijelentette, hogy kizárólag Jézus Krisztusban van az embernek lehetősége a megmenekülésre.


Azt elvileg el tudom képzelni, hogy a társadalomban egymással párhuzamosan megférnek együtt békességben ezek a különféle felfogások, a gyakorlatban azonban csak ideig-óráig tart ez a békesség, mert előbb-utóbb borul a bili. A leírásodból is inkább az jön le számomra, hogy a kapcsolódási pont a különféle felfogások között a magyar nyelv egy idegen országban.

2017. dec. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1.Hsz!


Nyilvánvaló,hogy csupán provokálsz,hisz annyira nem lehetsz gyengeelméjű,hogy komolyan gondold mindazt,amit leírtál.


1.Nyilván nem dugom be a fülüket,mielőtt Isten szavát közvetíteném a közösségnek.

2.Senkinek sem vagyok hivatott az üdvössége kérdéseiben erőszakot gyakorolni,és Krisztus ítélete nem az én dolgom.

3.Az én dolgom,a krisztusi világosság visszatükrözése.A sötétség nem tudja elsötétíteni a világosságot,de a világosság megszünteti a sötétséget.

4.Ahogyan Krisztus nem tiltotta meg egyetlen pogánynak sem,hogy pogány isteneket imádjon,nekem sincs jogom,de nem is célom. Isten Szentlelke a megtérésre hívásban egyedülállóan hatékony .

5.Szerintem biblikus,amit teszünk.

2017. dec. 19. 06:44
 6/15 A kérdező kommentje:

2.Hsz.Sparlock!


Egyetértek veled.

Pl.A Khrisna hitűek egészséges étrendje,és egészségük példaértékű.

Legtöbb építő kritikát tőlük kapok,amit el is várok tőlük(is).

2017. dec. 19. 06:49
 7/15 A kérdező kommentje:

3.Hsz!


Köszönöm a hozzászólásodat,és a jókívánságodat.

2017. dec. 19. 06:51
 8/15 A kérdező kommentje:

4.Hsz.Asperrimus!


Egy hasonló csoportot vezettem otthon Velencén.

Ott katolikusok,reformátusok,baptisták,és adventisták vettek részt Biblia tanulmányozásban.

Ott alap törvényként fogadtuk el,hogy mindenkinek meg kell osztani a közösséggel az adott témáva

2017. dec. 19. 06:58
 9/15 A kérdező kommentje:

4.Hsz.Asperrimus!


Egy hasonló csoportot vezettem otthon Velencén.

Ott katolikusok,reformátusok,baptisták,és adventisták vettünk részt Biblia tanulmányozásban.(Felolvasás,kör beszélgetés,ima,éneklés)


Ott alap törvényként fogadtuk el,hogy mindenkinek meg kell osztani a közösséggel az adott témával kapcsolatos hitét,meggyőződését,de tilos más hitéről beszélni,vagy minősíteni más hitét.

Ott kör beszélgetés volt,rendszerint 3 percben fejthette ki mindenki a gondolatát.


Itt hagyományos liturgia folyik angolul-magyarul 50-50%-ban. Havonta egy délután van alkalom,hogy aki jelentkezik,megoszthatja velünk ismereteit,illetve minden vasárnap istentisztelet után ott maradunk megosztani ételünket,sütinket,s közben beszélgetünk,nem ritkán 6-8 órát kötetlenül.

2017. dec. 19. 07:09
 10/15 A kérdező kommentje:

Van jogunk bármilyen módszerrel megváltoztatni mások hitét?


Nem elegendő,ha bemutatom az általam helyesnek,alaposnak látott hitet?

2017. dec. 19. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!