Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyenkor mit tudnék tenni?

Ilyenkor mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Van egy lány évfolyamtársam,nagyon jó barátnők vagyunk.

Beszélgettünk és hirtelen megcsókolt én meg nem akartam félrelökni,ezért hagytam.Nem tudom mit tegyek.Jehova tanújaként nevelnek a szüleim,

És szerintük a leszbikusság az bűn, és szerintem is az, de ott akkor nem tudtam elfolytani az érzéseimet.

16/l



2017. dec. 19. 21:17
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
36%

Nem csak a jehova tanúi szerint bűn a homosexualitás, hanem az összes hit szerint. Pedig ezt nem lehet befolyásolni. Nem lehet belőle "kigyógyulni", nem lehet megakadályozni ez tiszta biológia: van aki heteronak születik, van aki homonak, van aki transzneműnek, asexuálisnak ésatöbbi.

Az hogy nem tudtad elfolytani az érzéseidet, valószínűleg egy jel, hogy "más" vagy.

Bár én hetero vagyok, vannak homo barátaim és egyáltalán nem ítélem el keresztény létemre, mivel Isten minden gyermekét szereti, úgy hiszem, hogy a homók, transzneműek,stb is ide tartoznak és nem teremtene egyet sem, ha nem akarná, hogy sok színű emberek lakják a Földet.

2017. dec. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
58%

Elsődlegesen magaddal kell tisztáznod a dolgot. Próbáld úgy, hogy kizárod a fejedből az előítéleteidet, a szüleidet, a felekezetedet.


Ha ez megtörtént, utána tudsz tovább lépni.


Egyébként javaslom, hogy ezt a témát ne hozd fel a szüleidnek. 16 éves vagy, velük élsz, nem fognak megérteni, segítség helyett pedig lehet rontanak a helyzeteden.

2017. dec. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
47%

Fiatal lányoknál előfordulhat ilyen kísérletezés - szerintem várj még 4 évet, és kiderül.

Addig fölösleges aggódni.

2017. dec. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
33%
Ne szólj semmit, attól csak minden rosszabb lesz, akár a családodat is elveszítheted, ha szülsz. Tűrj, és tarts ki, önállósulj! Ha már függetlenül tudsz élni a szüleidtől, akkor otthagyhatod őket és a Tanúkat is.
2017. dec. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
26%
A leszbikusság el fogja rontani az életedet, Isten nem tud neked olyan jó életet adni majd miatta, mint amilyet szeretne. Én azt javaslom, ne engedjél neki, állj meg és ne menj tovább egy lépést sem ezen az úton. Ne engedjél többet a barátnődnek; ha esetleg elveszíted emiatt, még az is sokkal jobb, minthogy belekerülj egy ilyen abnormális életmódba. Ha ez nem megy egyedül, tényleg jó, ha segítségért fordulsz valakihez a környezetedből.
2017. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 ka.ka.o ***** válasza:
44%

Szia!:)


Hogy mit is tegyél... Először is nagyon fontos, hogy meggyőződj róla, hogy valóban bűn-e a homoszexualitás. Egy kereszténynek a mérvadó ebben is a Szentírás. Erről a témáról ír például a

- 3Mózes 18:22-ben,

- ‎a Júdás 7-ben, ami utalás az 1Mózes 19. és 20. fejezetében történtekre,

- ‎a Róma 1:26,27-ben

- ‎és az 1Korintusz 6:9-11-ben <-- itt több bűnt is felsorol, majd azt írja, hogy az ilyenek "nem fogják örökölni Isten királyságát".


Ha meggyőződsz róla, hogy valóban bűn-e, és nem csak te gondolod úgy, és nem csak a szüleid mondják annak, az segíteni fog, hogy tudd, hogyan tovább.


Ha ugyanis az az igazság, hogy nem bűn, akkor az sem gond, ha összejössz vele. Ha viszont bűn, és szeretnél keresztényként élni, nem engedhetsz ilyen vágyaknak.


Nem lehetetlen, hogy a barátnőd újra fog próbálkozni ilyesmivel, mert talán tetszett neki a dolog. Esetleg elmagyarázhatnád, mi a te álláspontod ezzel kapcsolatban. De persze ahhoz, hogy el tudd magyarázni, neked is tudnod kell. Ezért írtam, hogy első lépésként te magad is győződj meg róla, hogy bűn-e. Ha úgy döntesz, elmagyarázod neki, akkor azt tapintatosan kell tenned, úgy, hogy közben tiszteletben tartod a másik embert. (Róma 12:18; 1Péter 2:17). Ebben segítségedre lehet az, amit a "Fiatalok kérdései - Gyakorlatias válaszok" c. könyv ír az 1. kötet 23. fejezetében (165. oldal), letöltető a jw.org-ról is ( [link] ).


Ha elmagyarázod neki, mit gondolsz a leszbikusságról, talán megérti, és tiszteletben tartja a döntésed, és nem fog újra próbálkozni.


Ha pedig te is vágyat kezdtél érezni, ha benned is felébredtek romantikus érzések a lány iránt, akkor jó tudnod, hogy a vágy önmagában még nem jelentenek akkora gondot, mármint nem ezt ítéli el Isten, csak ha hagyod, hogy a helytelen vágyak vezessenek. Ebben (mármint ha kialakultak benned romantikus érzések a barátnőd iránt) talán segítségedre lesz a Fiatalok kérdései - Gyakorlatias válaszok 2. kötetének 28. fejezete (231. oldal).



Ami még gond lehet, az a bűntudat. Nem tudom, mennyire érint most ez téged, mivel nem írtál róla. De ha érint, tudnod kell, hogy nem tehetsz róla, hiszen nem te csókoltad meg (egyébként én ilyen koromban nem tudtam, mi számít paráznaságnak. Ha esetleg attól félnél, hogy azt követted el, akkor megnyugodhatsz, mert nem, a csók nem számít paráznaságnak). De eszedbe juthat az a gondolat is, hogy "tehettem volna ellene, én mégis hagytam". Ha úgy érzed, bűnt követtél el, akkor jó, ha elmélkedsz a zsoltáríró szavain, aki maga is súlyos bűnt követett el, súlyosabbat, mint egy csók. Így ír Istenről:


"Nem bűneink szerint bánik velünk, és nem fizet meg nekünk a vétkeinkért, mint ahogy azt megérdemelnénk. Mert amilyen távol van az ég a földtől, olyan nagy az ő odaadó szeretete azok iránt, akik mélységesen tisztelik őt. Amilyen távol van a napkelet a napnyugattól, olyan messzire veti el tőlünk törvényszegéseinket. Ahogy az apa irgalmaz a fiainak, úgy irgalmaz Jehova azoknak, akik mélységesen tisztelik őt. Mert ő jól tudja, hogy milyennek formált minket, emlékszik rá, hogy por vagyunk" (Zsoltárok 103: 10-14).


Égi Atyánk valóban szerető és megbocsájtó. A lényeg, hogy próbáljuk kerülni azt, ami helytelen, és tegyük azt, ami helyes, és tényleg igyekezzünk ezen. Ha arra jutsz, hogy bűn a homoszexualitás (miután elfogulatlanul utánajártál a témának), akkor kerüld a jövőben, és ne engedj a barátnődnek (ha szeretnél úgy élni, ahogy az Isten szemében helyes).


És most olyasmit írok, amivel szembehelyezkedek az előttem kommentelők zömével: ha gondolod, elmondhatod a szüleidnek is a történteket. Talán tudnak jobb tanácsot adni, jobbat, mint én. És talán - ha bűntudatod van - segít könnyíteni az érzéseden, ha beszélsz róla valakivel.


Egyébként nekem szokásom, hogy ha tanácstalan vagyok, vagy egy döntés előtt állok, akkor Istenhez fordulok imában, mert ha valakinek "bölcsességre van szüksége...ő nagylelkűen és szemrehányás nélkül ad mindenkinek - és megadatik neki" (Jakab 1:5). Te is kérhetsz:)



Végül pedig arról szeretnék írni, hogy megtörténhet, hogy ha elmondod a barátnődnek, mit gondolsz a homoszexualitásról, akkor rossz szemmel fog nézni rád, vagy akár meg is szakítja veled a barátságot. Nem kell így történnie, és nem kívánom, hogy így legyen.. de ez sem lehetetlen. Ha emiatt félnél elmondani neki, mit gondolsz erről, vagy félnél leállítani az ő közeledését (ami rossz dolgokhoz vezethetne), akkor jusson eszedbe, amit Jézus mondott a Márk 10:28-30-ban:


"Péter ezt mondta neki: „De hát mi mindent elhagytunk, és követtünk téged!” Jézus így szólt: „Biztosak lehettek benne, hogy senki sem hagyott el házat vagy fiú- vagy lánytestvéreket vagy anyát vagy apát vagy gyermekeket vagy szántóföldeket énértem és a jó hírért, aki 100-szor annyit ne kapna most, ebben az időszakban – házakat, fiú- vagy lánytestvéreket, anyákat, gyermekeket és szántóföldeket, üldözéssel együtt –, az eljövendő világrendszerben pedig örök életet" "


A legjobbakat kívánom neked, és hogy bölcs döntést tudj hozni!

2017. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
24%
Ha keresztény vagy akkor tudnod kell, hogy a leszbikusság és a homoszexualitás bűn. Én nem hiszek abban, hogy van aki ilyen hajlamokkal születik, úgy gondolom, hogy a másik nemben való csalódások után próbálnak szerencsét a nők a nőkkel, a férfiak a férfiakkal. Jehova tanújaként tudnod kell(ene), hogy Isten a törvényeket a saját érdekünkben, az épülésünkre, az életünk megóvása és jobbá tétele érdekében adta. Ne akarj letérni a keskeny útról, mert biztosan megbánod.
2017. dec. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Alapvetően azt állapítsd meg magadban,hogy a fiúk iránt vonzódsz-e.Érzel-e különös bizsergést,amikor egy-egy fiún végignézel,illetve hasonlítsd össze azt az érzést,a lányokkal kapcsolatban.Ha csupán a lányok látványa kelt benned izgalmat,akkor indokolt,a korábban ajánlott segítőszolgálathoz fordulnod.

2017. dec. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
0%

Kiegészítés a 9.Hsz-hoz:


Azt hiszem fontos!

Protestáns lelkészként mondom,hogy a katolikus egyháznak nagy tapasztalattal működő profi segítő szolgálata van.Rendszerint nem veszik figyelembe a vallási hovatartozást,és segítő szolgálatuk keresztény,a szó eredeti,nemes értelmében.Ne félj hozzájuk fordulni!Nem fognak belőled katolikust varázsolni,mert segítés a céljuk!

2017. dec. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 KZitus ***** válasza:
47%

Szia


".Nem tudom mit tegyek.Jehova tanújaként nevelnek a szüleim,...." - ha ez igaz lenne, "nevelnek a szüleim", akkor pontosan tudod mi erről Isten (nem a szüleid) véleménye, és tárgytalan a kérdésed.

Mert a leszbikuságról egyáltalán nem számít mi a szüleid véleménye. Nekik legfeljebb bánatot okozol ezzel. De a Biblia egészen másat ír Isten leszbikusságra vonatkozó véleményéről, és a velük kapcsolatos határozatáról. Miért gondolod azt, hogy veled esetleg kivételt tesz az általa leírtott döntésével miszerint „amit vet az ember, azt fogja aratni is” Galácia 6:7.??

Sajnos szomorú az ami veled történik függetlenül attól, a szüleid milyen vallásuak, és tényleg igaza van Popper Péternek, amit az imént olvastam tőle: “Ha én ördög lennék, és megbízást kapnék egy még nagyobb ördögtől, hogy tegyem tönkre az Isten által teremtett világot, pontosan azt csinálnám, amit most az ember: siettetnék. Gyorsítanám a fejlődést, az élményeket, az információkat, a történéseket, az érzelmi hatásokat, és mint tehetséges Sátán, pörgetni kezdeném a világot. És addig pörgetném, amíg ennek a pörgésnek a sebessége meghaladja az emberi agy élmény-feldolgozási képességét, az emocionális teherbírását. Amíg minden tönkre nem megy.” - sajnos.

2017. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!