Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan sikerült, a karácsonyi...

Hogyan sikerült, a karácsonyi ajándékozásod? Örömet szerzett az adott, vagy kapott ajándékod?

Figyelt kérdés

Az ajándékozásnak két szélsőséges esetét tapasztalhatjuk.

Az egyik olyasmi,mint a gazdag férfié,aki benyitott egy elegáns ruhaboltba Bel Airben,Los Angelesben.-Van egy női ruhájuk 1200 Dollárért?-Természetesen van. Milyen fazont,milyen színben,és méretben óhajt megtekinteni uram?-Teljesen mindegy! A feleségem mindenképpen ki fogja cserélni.

A másik típus a 3,és fél éves unokám,aki egy megszokott szappanért,amin szeretett nagynénje adott neki karácsonyra(többek közt)újongva ugrálva mutogatott mindenkinek.

Kérlek gondolkozz el,melyik minta szerez több boldogságot az ajándékozottnak,és az ajándékozónak! Az,hogy melyik módot követjük,a mi döntésünk következménye.

Amikor reggelente kinyitjuk szemünket,Isten,egy újabb ajándékát élvezhetjük. Új lehetőség örülni a napfénynek,madárdalnak,reggelinek,fedélnek a fejünk felett,a ruházatunknak,a friss levegőnek,és oldalakon sorolhatnám mi mindennek. Minden nap,egy újabb ajándék Istentől. Felismered ezt?

Mintegy 2000 éve Isten,egy különleges ajándékot készített neked,s nekem. Egyetlen Fiát küldte le Földünkre csecsemőként. Az Isten,Aki formálta világegyetemünket,s téged, megszületett gyámoltalan gyermekként,aki sem enni,sem beszélni,sem járni nem tudott.Teljesen édesanyjára,szüleire hagyatkozott. Leküldte oda,ahol előre tudta,hogy megvetik,életére törnek,kínhalállal megölik élete legszebb éveiben. Te odaadnád egyetlen gyermekedet Afrikába,ahol -tudod előre-meg fogják vetni,bántani,s megölni fogják!-Isten így ajándékozta nekünk egyetlen Fiát. Ő,felnőtt.Bemutatta Atyja igazi jellemét,és egy ember legértékesebb tulajdonát-ÉLETÉT-adta érted,mert úgy szeretett téged,hogy ha hiszel Benne el ne vessz,hanem örök életed legyen.

Miként fogadod ezeket az ajándékokat? Feléred-e ésszel ezeknek az ajándékoknak az értékét? Belököd egy polcra,s a következő Karácsonykor továbbadod másnak,netán a szemétbe lököd?

Milyen értékkel bírnak számodra a világ felfoghatatlanul legértékesebb ajándékai?!

Általában,az ajándékok továbbadása,az ajándék,és az ajándékozó semmibevételét jelenti,de ez,nem vonatkozik Isten ajándékaira. Ő boldogan fogadja,ha ajándéka örömhírét átadod másnak is,de először azonosulj azzal! Ha ujjongva ugrándozva-kisgyermek módjára-örülsz ajándékának,Isten örömét leli abban. Ne tartsd magadban,hisz a megajándékozottság hálaérzete,a boldogság alapfeltétele. Nincs egyetlen boldog,hálátlan ember sem,és sosem volt Földünkön! Hálád kifejezése,boldogság érzésed alapfeltétele.

Nos,hogyan sikerült a karácsonyi ajándékozásod? Örültél az ajándékaidnak?



2017. dec. 26. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Utálok adni és kapni is, soha nem adtam még senkinek semmit. Meglepődtem de én kaptam pár sört aminek örültem viszont.
2017. dec. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Nyomasztóan ahogy mindig. Mivel nem vagyunk túl jól eleresztve anyagilag így elég kis értékbe szoktunk ajándékozni egymásnak. Ez meg tök nyomasztó számomra mert tudom hogy mások wellneshétvégét meg iphone-t meg mit tudom én milyen kutyafüléket ajándékoznak egymásnak, nekünk meg csak ennyire telik.
2017. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Látom,az első két válaszoló,csak a kérdést olvasta el.


Biztosíthatlak benneteket,nem okoz mérgezést,ha a kérdések alatti szöveget is elolvassátok!

2017. dec. 26. 20:56
 4/14 anonim ***** válasza:
Nalunk jól sikerült, mi nem ajándékozunk nagy tételben, apróságokat veszünk, de olyanokat, aminek tényleg örülne a másik. Én a szüleimtől egy elektromos hajkefét kaptam, aminek nagyon örültem. Én anyának könyvet, apának termoszt, egyik testveremnek dezodor csomagot, a kisebbnek meg uzsonnás dobozt vettem. Ezek mind olyan ajándékok, amik praktikusak, aminek valóban örül a másik. Még akkor sem vennénk nagyobb dolgokat, ha megtehetnénk. Mert nem a legújabb ájfontól leszel boldog. Meg különben is, elvégre Jézus az ajándék ezen a napon.
2017. dec. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
Elolvastam, de nagyban teszek arra hogy miben leli örömét egy olyan Isten, aki ennyi embert hagy szenvedni és értelmetlenül meghalni, mint a tied.
2017. dec. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Megállapodtunk, hogy senki nem vesz semmit. És így is lett. Ez a lehető legjobb megoldás.
2017. dec. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, csak szólok, hogy a tököm se olvassa el az ilyen hosszú szöveget. Még én sem, pedig én szeretek olvasni, más meg még annyira sem.
2017. dec. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7.Hsz!


Ha más emberek gondolatai nem érdekelnek,akkor mit keresel itt?

2017. dec. 26. 22:55
 9/14 anonim ***** válasza:

"Látom,az első két válaszoló,csak a kérdést olvasta el."


Abból, hogy a kérdésre válaszoltak, nem tudhatod.

2017. dec. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

"Egyetlen Fiát küldte le Földünkre csecsemőként."


Én már az elejétől nem étrettem soha. Minek küldte?


Ő teremtette a világot, Isten mindenható. És erre ideküldi a fiát megszületni. De minek? Nem jól sikerült a világ? Személyesen nem ért rá, ideküld egy csecsemőt?


Valami bűnről beszélnek, hogy átvállalta. De minek? Kiét? Ma nincs bűn? Van. Miért nem szünteti meg a bűnt? Csak.


Meghalt a vagány feleslegesen. 2000 éve történt, és sokan még csak el sem hiszik az egészet. Valami régi könyvben írják. Vagy elhiszed - vagy nem. Mások mást mondanak. Vannak olyan barnább bőrű emberek, azok szerint Jézus smafu, de volt egy Mohamed, az tudta a tutit, és csak ő, senki más. Nem hiszed, hogy így volt? Elvágják a nyakad mielőtt azt mondanád bakfitty.


Amellett a vagány jó fej lehetett, ha tényleg élt ez a Jézus, szépeket mond, fordítsd oda a másik arcodat, adakozz, segíts a szükségben lévőnek, bocsáss meg akik vétettek ellened stb, ez szép dolog.


Erre mi van? Dőzsölnek a gazdag kappan papok, volt idő, mikor elégették, halálba kínoztatták azokat akik nem, vagy nem úgy hittek, ahogy kellett volna. Isten nem tett semmit, pedig az ő nevében tették ezek a csalók.


Díszes templomok, aranyszínű maskarák, seggükben pávatoll, ha élne Jézus, szétcsapna köztük. De nincs semmi.


Azt is mondják, majd még eljön. Mikor? Meddig várjunk? Akármeddig nem várhatunk. 10 év, 100, 10.000? Azt nem mondta, csak ülünk itt mint a varjú az ágon, de nem jön. Pedig baj van elég.

2017. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!