Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találkoztál már ilyen gondolko...

Találkoztál már ilyen gondolkozású emberrel?

Figyelt kérdés

Tanítottam,egy viharsarki község református iskolájában.

Egy ünnepségen beszédbe elegyedtem az egyik szülővel,s- önmagamhoz híven-hamar hitbeli dolgokra próbáltam terelni a beszélgetést.


A szülő gyorsan mentegetőzni kezdett:Én egy istentelen ember vagyok(ezekkel a szavakkal),és nem érdekelnek ilyen istenes dolgok,de nem is tudok ilyesmikről semmit.


Ledöbbentem,és kibuggyant belőlem a kíváncsiság:


Ha istentelen vagy,miért írattad gyermekeidet,egy olyan vallásos iskolába,ahol minden reggel áhítat,és heti 3 óra hittan van?


Rövid válasz következett:


Azt akarom,hogy a kölykeim jobbak legyenek,mint én!


Háááát,köpni-nyelni nem tudtam ettől!



2017. dec. 29. 20:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2%
Ha nem tűnt volna fel minden rendes szól próbálja olyan irányba terelni a gyerekeit, amit szerinte megérné csinálni, viszont ő kihagyott vagy éppen ő is örömét lelete benne. Ennek egyszerű oka, hogy csak azt tudjuk tanítani, amit ismerünk viszont vagy szerintünk jó dolog. Nem tudom ebben neked mi a furcsa.
2017. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
*szülő
2017. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Többnyire az egyházi iskolákban magasabb az oktatási színvonal, ezért szeretik ezekbe írtani a gyerekeket. Pont. Nem kell túl sokat ebbe belegondolni.
2017. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem sincs ebben semmi különös. Én is azért mentem katolikus iskolába, mert színvonalas és erős az oktatás. Egyébként hívő vagyok, de nem katolikus, egyébként biztos nem mentem volna oda. Az ateisták között pedig vannak olyanok, akik nem teljesen biztosak a dolgukban, és úgy vannak vele, hogy a biztonság kedvéért praktikus vallásosnak lenni :)
2017. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%
Az idézett rövid párbeszéd nem a vallásról szólt, hanem a helyzetről. A szülő tudja, hogy neki magának volna mit képeznie magát. Tudja, hogy a pénzt egyházi iskolák kapják, tehát ott magasabb a színvonal. Ezért küldi oda a gyerekét. Feltehetően a vallás, mint szempont, fel sem merült benne. Ő a dolog valós hétköznapi praktikumát nézte.
2017. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

1.Hsz!


Nyilván a szülőnek az a felismerése döbbentett meg,hogy Ő istentelenként nem elég jó.

Egy vallásos iskola képes jobbá tenni gyermekét,mint amilyen ő.

2017. dec. 29. 22:04
 7/19 A kérdező kommentje:

5.Hsz!

A story,az 1. Horn kormány idején történt,amikor csőd szélén álltak az iskolák.Holland,svájci segélyek nélkül,csak vegetálhattak.


Az oktatás színvonalát,az iskola szellemisége biztosította.

Az említett szülő ezért a szellemiségért íratta református suliba a gyermekeit.Ez akkor is maradt,amikor a község cigánysága is inkább ide íratta a gyermekeit.

2017. dec. 29. 22:11
 8/19 A kérdező kommentje:

Egy eset:


A község dögkútja kezelőjének lánya,a temérdek "pihent hústól"súlyos májbeteg volt.Folyton bukdácsolt a sok szanatóriumi kezelés,és gyenge képessége miatt.Arcát,testét ronda bibircsókok csúfították.Kimondottan kiálhatatlan természetű volt.

Egy nap,korábban érkeztem énekórára.A gyerek,a földön feküdt,és több osztálytársa rugdosta.

A formaságok után,az éneklés,furulya gyakorlás helyett,elmeséltem az esetet,amikor egy paráznaságon kapott nőt Jézus elé vittek,hogy kövezését kezdje el.

Jézus,a vádolók elé-pálcájával-a porba írt,mire azok eloldalogtak.

Jézus nem ítélte el a parázna nőt,hanem békével elbocsájtotta.

Semmilyen tanulságot nem vontam le,hanem a történet befejezése után kezdtem az énekórát.

Óra végeztével,míg írtam az óra adminisztrációját,azt láttam,hogy a rugdosók sorakoztak bocsánatot kérni a bibircsókostól.

Ez,csak egy keresztény szellemiségű iskolában képzelhető el.

2017. dec. 29. 22:29
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem feltétlen.

Fenyegetés hatására bárki bocsánatot kérhet, de mennyire gondolja komolyan?

Egy ilyen sztorival nem fogsz nagy hatást gyakorolni rájuk. Valakire persze, de mindegyikre? Akkor eleve nem bántották volna szegényt.

2017. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9.Hsz!


Talán nem figyeltél!

Semmilyen fenyegetés nem hangzott el,csak az ismert történet.

A gyerek,-100%-ban tudom-kiprovokálta a rugdosást,ha az nem is volt megfelelő válasz a provokációjára.

2017. dec. 29. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!