Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek olyan gyülekezetet...

Tímea1225 kérdése:

Ismertek olyan gyülekezetet ahol rituáléból (vagy más elvből) levágnak egy hajtincset a hívők hajából?

Figyelt kérdés
2018. jan. 1. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
ortodoxoknál a szerzetesé avatás egy része, hogy a hajból vágnak, de gondolom nem erre gondoltál
2018. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Katolikusoknál is van ilyen, legalább is görög katolikusoknál papszenteléskor.
2018. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ortodoxoknál kereszteléskor találkoztam ilyennel
2018. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Inkább olyan...szektákra gondolok...vagy valami ilyesmi...
2018. jan. 1. 22:57
 5/10 anonim ***** válasza:

A Liszt Ferenc életéről készült tévésorozat 12. részében is van egy ilyen jelenet, amikor pappá szentelik. Bár nem ismerem közelről a témát, de feltételezem, hogy mivel a sorozat nem Hollywoodban készült, jobban utánanéztek a tényeknek. Vagyis gondolom, a Római Katolikus Egyház berkein belül is létezik ilyen.


[link]

2018. jan. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kérdező,esetleg láttál ilyesmit, hallottál valakitől hasonlót? Feltételezem ezért kérded, tudsz esetleg mondani egyéb dolgokat amiket megfigyeltél?
2018. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os, egy kicsit bonyolult. Lehet csak az én félelmem...A lányom viselkedése az utóbbi időben megváltozott...De kezdjük az elején. Hosszú, majdnem derékig érő haja van. Pár hete észre vettem a tarkóján, hogy egy tincs rövidebb, mint amit levágtak. Megkérdeztem, hogy belevágtak e a hajába, de azt mondta, hogy az a "baba haj". Akkor még hajlottam is hinni neki, bár elég furcsa volt, mert úgy nézett ki mint egy félig levágott vastag tincs. Aztán, mint mondtam megváltozott a viselkedése, és szilveszter este kapott egy telefont ami alapján elkezdtem gyanakodni. Ugyan is a telefonáló a lányomat kereste(név szerint), amikor mondtam, hogy már nincs itthon azt kérdezte, hogy a gyülekezetbe ment e, mert ott felejtette az ollóját. Most kezdte a középiskolát, nem ismerem az új baráti körét, sem a szülőket, ezért itt próbáltam infót gyűjteni, hátha valaki hallott ilyen gyülekezetről, ahol ez egy beavatás lehet...Nincs más ötletem...
2018. jan. 2. 00:12
 8/10 anonim ***** válasza:

nem túl valószínű hogy egy nagylétszámú közösség gyakorolna ilyesmit


azt is el tudom képzelni hogy a kettő nem függ össze a látszat ellenére, még az is lehet hogy egy amúgy teljesen korrekt társaságba jár valamelyik új barátnőjével, és onnan keresték, nyilván nem tudom pontosan miben változott, szóval lehet hogy tényleg valamilyen kisegyház vagy szekta próbálja beszervezni de nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni, a "gyülekezet" szót álltalában baptista vagy református közösségek szokták magukra használni, ezek pedig ugye teljesen átlagos emberek, és nincs hajvágós szertartásuk


a legegyszerűbb talán ha mondod a kislányodnak hogy felhívták és valami gyülekeztből keresték, lehet a reakciójából sokminden kiderül, de megint csak azt tudom mondani hogy nem ismerem a lányodat, vannak olyan gyerekek akik még ha rosszat csinálnak is elmondják a szüleiknek mások teljesen hétköznepi dolgokat titkolnak, pl én kamasz koromban titkoltam hogy udvarlok egy lánynak pedig ebben semmi különös nincs :D

2018. jan. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy valami egészen új, vagy nem keresztény csoport. Nem egy pogány, vagy sátánista csoport tulajdonít jelentőséget az emberi testről származó dolgoknak: haj, szőrzet, köröm. Lehet, hogy tényleg nincs köze a két dolognak egymáshoz, de a legjobb az lenne, ha őszintén meg tudnátok beszélni. Ha hívő vagy, imádkozz világosságért és bölcsességért, mert nincs ember, sem itt, sem máshol, aki meg tudná mondani, hogy mi lenne a megfelelő viszonyulás a lányod felé a részedről, hogy igényel-e beavatkozást, és ha igen mit? Nem szokott célravezető lenni, ha az ember megkísérli a testével elállni az ifjonc útját, rendszerint az ilyesmi az ellenkező hatást váltja ki.
2018. jan. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2018. jan. 2. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!