Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isteni és emberi szeretet?

Isteni és emberi szeretet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jézust követem.

Azt szeretném megkérdezni hogy van-e különbség Emberi és Isteni szeretet között, illetve hogyan lehet kimutatni ezt, az emberi szeretet ugye csak egy szimpla érzés.

De viszont az Isteni szeretet az maga a Hit (szerintem).

Kicsit utánna néztem énis és ezt találtam:

A szeretet egy madár.

Amikor kalitkába zárjuk,

Emberi szeretetnek hívjuk.

Ha megengedjük neki,

Hogy a mindent átható

Tudat égboltján repüljön,

Akkor isteni szeretetnek hívjuk.


Tehát az Isteni szeretet = Mások segitése, önzetlenül?



#különbség #Isten #ember #szeretet #érzés #hit #Isteni és emberi szeretet
2018. jan. 1. 21:19
 1/9 A kérdező kommentje:

*Hozzátenném hogy Jézus azt mondta hogy aki a szeretetben marad Jézusban marad és aki Jézusban marad az Atyában marad.

Hogyan lehetne ÁLLANDÓAN a szeretetben maradni?

Isteni szeretetben maradni*

2018. jan. 1. 21:21
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Van különbség. Az egyik alapvetően Isten fele irányul, míg másik embertársaink felé.

Bár van kapcsolat a kettő közt, mert egyik nélkül tökéletesen nem valósulhat meg a másik, de a szeretet tárgya különböző.


Kimutatni cselekdetekkel tudod.

2018. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Inkább úgy fogalmaznék (Pál Apostol után szabadon) hogy a "lelki" és "testi" szeretet között van különbség. A lelki pedig Isten szeretetére hasonlít.


A lelki szeretet ugyanis FELTÉTEL NÉLKÜLI, amit azt jelenti hogy:

-Nem csak annyira szereted a másikat, amennyire ő szeret téged

-Nem azért szereted mert bármit is elvársz viszonzásképpen

-Nem félsz kimutatni akkor se, ha a társadalom azt mondaná rólad hogy "huu hát elég gyenge jellem vagy"

2018. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés!


A szeretet,indítékát tekintve három fajta lehet:


1."ha"szeretet.(Szeretlek,ha azt teszed,amit én akarok,hogy tegyél.)

2."mert"szeretet.(Azért szeretlek,mert olyan vagy,amilyennek én akarlak tudni.)

3."annak ellenére"szeretet.(Szeretlek,annak ellenére amilyen vagy,s amit teszel.)


Csak a 3. fajta,az "annak ellenére"szeret isteni szeretet,amely semmitől nem függ,és megváltoztathatatlan.

Ez a szeretet,elsősorban tettekben nyilvánul meg,de ha nem tudatlan az ember,néha szavakban is.


Az isteni szeretet,a jó szándékú tettei mellett egy vágyat is érez a szeretett emberrel,vagy dologgal való együttlétre.

2018. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem megfejtettem:D

Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből!

Szeresd felebarátodat, mint saját magadat!


Ez az amiben a titok van:D

2018. jan. 1. 23:39
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem hatalmas különbség van. Mi, emberek soha sem leszünk képesek isteni szeretetre, mert az Isten szeretete feltétel nélküli. Sőt, tartósan, igazán szeretni sem tudunk, csak szeretgetni. Pál azt írja: "A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr. A szeretet soha el nem múlik." Tudunk-e így szeretni? Ideig-óráig biztosan.

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." Te tudnál-e így (ennyire)szeretni? Én nem biztos.

"Csak" ennyi a különbség a két szeretet között.

2018. jan. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Pont erről prédikáltam most szombaton. :-)

Ha valakit érdekel: [link]


Üdv. Péter

2018. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kommenteket köszi!

(Péter külön köszönet) :D

2018. jan. 2. 12:38
 9/9 világvége1 ***** válasza:
0%
Az hogy Isten szeret egy jó embert, és hogy az is szereti Istent, abban különbözik, hogy Isten segít neki, maga viszont nem szorul segítségre. Istennek egyáltalán nincsenek érzései, szóval a szeretet nem egy érzés.
2020. jún. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!