Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan bánhatta meg,...

Isten hogyan bánhatta meg, hogy embert teremtett? Mózes I.6:6 Ezek szerint ő sem lát a jövőbe?

Figyelt kérdés
2018. jan. 3. 10:47
1 2 3
 1/24 Pietrosol ***** válasza:
20%

Szia!


Bocs, kis kiigazítás, mert ez nem egy abszolút kijelentés.


A korabeli zsidó tanítások miért gondolják azt, hogy Isten megbánta, hogy embert teremtett?

2018. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
Nem a jövőben lát, hanem, mivel Isten az időn kívül él, mindent egyszerre lát az abszolút jelenben. Pár ezer éve még a megbán szót használták, de ez ne zavarjon. A "megbánás pillanata" fordulópontot jelent. Nem mindig lehetséges pontosan visszaadni a szellemi világ dolgait, jellemzőit a fizikai világban élőknek
2018. jan. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#1 Hogy miért ilyennek gondolták Istent, azt nem tudom. De megbánni csak úgy lehet valamit, ha előtte nem voltunk tisztában a következmények súlyával.


#2 Tessék? Tudom hogy a megbán szót használták. Épp erről szól a kérdés!

2018. jan. 3. 11:31
 4/24 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesen elolvasod a Bibliában ezt a részt, akkor láthatod, hogy ezt Mózes mondta, és nem az Isten.

Istentől ihletett, de Mózes ebbe bele vitte önmagát is, mert nyilvánvaló, hogy az Örökkévaló az nem teremt selejtet, amit utólag meg kellene bánnia.

Mózes volt az, aki bánta, hogy az emberek annyi gonoszságot követnek el, de ő nem láthatta azt amit az Isten már előre látott, tehát hogy majd meg fognak azért ám térni, ha másért nem a sok-sok szenvedés hatására.



"A Szentírásban rangsorolni kell! Csak azokban a sorokban él a Szentlélek lángja, amelyek hozzáigazíthatók az evangéliumaimhoz! A keresztények közötti meg nem értés egyik legsúlyosabb forrása az, hogy nem evangéliumaimhoz igazítjátok a Biblia többi részét, hanem azonos szintűnek tartjátok minden sorát. Pedig könnyen beláthatnátok, hogy így a Bibliából mindent ki lehet olvasni, és az ellenkezőjét is! Tehát érdemben használhatatlan! Arra kérlek benneteket, hogy az evangéliumaimat olvassátok nagy buzgósággal, és a Szentírás többi részével csak annyiban foglalkozzatok, amennyiben össze tudjátok egyezteti evangéliumaimmal." (Jézus/A Hang: 21/2092)

2018. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Emánuel, ha ez Mózes megbánása lenne, akkor értelmetlen lenne a vízözön.

Itt bizony Isten volt aki rájött, hogy rosszat teremtett, megbánta, és reszetelte a világot.

2018. jan. 3. 11:43
 6/24 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem bánta meg.
2018. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kéne, hogy az eredeti szövegben mi áll ott. Mert érdekes kérdés, követem.
2018. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

#5


Emánuel, ha ez Mózes megbánása lenne, akkor értelmetlen lenne a vízözön. „


Ja, persze ezek után gondolom az sem zavar, hogy a özönvízről is Mózes beszélt és nem az Isten.

Minden korszaknak van egy vége, amikor már a gonoszság növekedésével nem tudnak fejlődni a jó szándékú emberek. A gonoszságnak mindig vannak következményei, mint pld az önző emberi magatartás következtében fellépő felmelegedés (klímaváltozás). Lehet, hogy ismét lesz egy özönvíz, nem tudjuk, de gondolom Te azt is majd az Istennek fogod betudni.



„Itt bizony Isten volt aki rájött, hogy rosszat teremtett, megbánta, és reszetelte a világot.”


Itt bizony pontosan nem az Isten, hanem az emberek magatartásának és megtérésének hiánya következtében mondta Mózes, azt amit tapasztalt.

Az Isten irgalmas és megbocsátó, azok akik megbánják a gonoszságukat azoknak is biztosít egy új lehetőséget a megtérésre. Az persze előfordulhat, hogy nem ebben a világkorszakban (mert annyira gonoszak lettek), de hát mi ez az örökkévalósághoz képest, egyszer úgy is megjön majd az eszük, ugye? Örökkön örökké nem lehet valaki hüle, mi erről a véleményed? :)

2018. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
27%
Szia.talaltam egy ojan magyarazatot a kerdesedre ami engem meggyozott es remelem neked is hasznos lessz.Amikor a héber ná·chamʹszo abban az értelemben szerepel, hogy ’sajnálatot érez’, akkor a legtöbbször Istenre vonatkozik. Az 1Mózes 6:6 elmondja, hogy Jehova „sajnálta, hogy embert alkotott a földön, és bánkódott a szívében”, és az ember olyan gonosz lett, hogy Isten úgy határozott, eltörli a föld színéről egy világméretű özönvíz által. Ez nem jelentheti azt, hogy Isten abban az értelemben érzett sajnálatot, hogy hibázott a teremtésnél. A sajnálat az örömteli elégedettség és örvendezés ellentéte. Ezért mindenképp arról van szó, hogy Isten azt sajnálta, hogy miután megteremtette az embert, annak viselkedése nagyon gonosszá vált, és hogy most abban a helyzetben találta magát, hogy kénytelen (jogosan) minden embert elpusztítani Noé és a családja kivételé.Azzal kapcsolatban pedig hogy lát e a jövőbe a bibliabol megtudhatjuk hogy Isten csak akkor néz a jövőbe, és akkor rendel el előre bármit is, amikor szüksége van rá a szándéka és az akarata végrehajtásához.
2018. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"#2 Tessék? Tudom hogy a megbán szót használták. Épp erről szól a kérdés!"

Mi a baj, pubi, mit nem értettél a 2. hozzászólásomból? Mert nem írtam, hogy nem a "megbán" szót használták. Belőve nem érdemes kérdést feltenni, mert nem érted és a válaszokat sem:)

Na, leírom még egyszer, hátha így könnyebb:


Nem a jövőben lát, hanem, mivel Isten az időn kívül él, mindent egyszerre lát az abszolút jelenben. Pár ezer éve még a megbán szót használták, de ez ne zavarjon. A "megbánás pillanata" fordulópontot jelent. Nem mindig lehetséges pontosan visszaadni a szellemi világ dolgait, jellemzőit a fizikai világban élőknek

2018. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!