Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az álábbiakról?

Mit gondoltok az álábbiakról?

Figyelt kérdés
Egy Isten a szeretettől válik szeretővé, így jelezzük neki, hogyan vagyunk iránta és ő úgy van irántunk. Ha elfordulunk tőle nem tudja eldönteni nekünk mi a jó hiszen szabad akaratunk van. Azt kapjuk amit adunk.

2018. jan. 5. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:

"Egy Isten a szeretettől válik szeretővé"

Az Isten nem változhat, így ez nem igaz. Isten maga a szeretet amúgy


"Ha elfordulunk tőle nem tudja eldönteni nekünk mi a jó hiszen szabad akaratunk van"

Ha valamit nem tud, akkor nem Isten


"Azt kapjuk amit adunk."

Egyetértek. Ez az egyik legnagyobb szellemi törvény

2018. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:D
2018. jan. 5. 11:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Most nézem elírtam a kérdést. Bocsi. -'
2018. jan. 5. 11:54
 4/6 KZitus ***** válasza:

Szia


"Egy Isten a szeretettől válik szeretővé..." -ez féligazság. Mert mint már írták, Isten maga a szeretet.

Még nem születtünk meg, de már biztosított hatalmas szeretetéről: "Mert Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen." János 3:16

Nos a kérdés az, mi hogyan állunk ehhez a hatalmas szeretethez?


Istenről feltételezni azt, hogy BÁRMIT nem tud eldönteni????, főleg az ember érzéseivel, gondolkodásával kapcsolatban? Dávid király több ezer éve élt, de annyira ismerte Teremtőjét, hogy ezt írta róla:

"Ó, Jehova, át- meg átkutattál, és ismersz engem.

Tudod, mikor ülök le és kelek fel.

Már messziről belelátsz gondolataimba.

Figyelemmel kíséred, hogy mikor vagyok úton, és mikor fekszem le;

minden utamat jól ismered." a 139.zsoltár 1–3. versei


Amit te így fogalmaztál:"Azt kapjuk amit adunk.", a Biblia úgy fogalmaz „amit vet az ember, azt fogja aratni is” a Galácia 6:7 v.. Ha olyan dolgokat vetsz gondosan az elmédbe, amelyek erkölcsileg tiszták, akkor olyan dolgokat fogsz örömmel learatni az életedben, melyek építőek.

2018. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olvassátok el amit írtam meg azt is ami ti írtatok.
2018. jan. 5. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Isten,nem válik szeretővé,mert öröktől fogva Ő a szeretet.


Isten örökké tudja,mi jó nekünk,velünk ellentétben.


Szabad akaratunk miatt,a jót,csak akkor adhatja nekünk,ha azt mi is akarjuk.

2018. jan. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!