Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyhaz elismeri...

A katolikus egyhaz elismeri egy romai katolikus es egy evangelikus fel polgari eskuvojet?

Figyelt kérdés

Regen en ugy tudtam, hogy csak az egyhazi eskuvot ismerik el. Ott mivel megkottetett feltetelezheto, hogy mindket fel azonos vallassu, akar ugyis, hogy az egyik felvette a masik vallasat, kivetel talan az okomenikus hazassag.


Egy korabbi kerdesnel olvastam, hogy valaki azt irta valaszkent, o nem eskudhetett katolikus templomban, mert a ferje, aki reformatus, elozoleg elvett egy masik reformatust, igaz csak polgari szertartason. Ez mennyire lehetseges?


Igazabol az erdekelne, ha egy romai katolikusnak volt egy polgari eskuvoje egy evangelikussal, akkor a masodik eskuvoje lehet e templomi is, egy szinten romai katolikus fellel, aki elotte meg sosem elt hazassagban? Nem tudom szamit e, de az elozoleg hazassagban elt fel, akkor meg nem bermalkozott, csak elsoaldozo volt, azota kezdett jobban Isten fele fordulni, de ez nyilvan lenyegtelen.


Koszonom a valaszokat!


2018. jan. 8. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Tudtommal az Egyház csak a templomi, szentségi esküvőt ismeri el.


Persze előtte már ez esetben együtt élt valakivel. Mivel úgy is esküvőt akar az illető, gondolom előtte felkeresi a helyi plébánost és úgy is elmondja neki mi a helyzet. Bizonyára tud majd segíteni.


Egyébként most kezdődnek majd januárban a jegyes oktatások, érdemes időben jelezni a szándékot.

2018. jan. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Igen, a plebanos fel lesz keresve, csak meghokkentem, hogy lehet nem lehet templomi eskuvonk, annak ellenere, hogy templomi meg nem volt korabban. Kicsit tartok ettol, ezert szuletett meg a kerdes.
2018. jan. 8. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az evangélikussal csak polgári volt, és már lezajlott a polgári válóper, akkor szabad állapotú a katolikus fél, tehát lehet egyházi esküvője. Én ezt így tudom, de jobb megkérdezni a plébánián.
2018. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom. En is igy tudtam, megkerdezem termeszetesen. Szerintem az altalam talalt kommentelonek a plebanos mondhatta rosszul, vagy valami hiba csuszhatott a gepezetbe.
2018. jan. 8. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!