Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan állapítod meg, hogy a...

Hogyan állapítod meg, hogy a kezedben tartott Biblia nem valamely alternatív vallási szekta tanaihoz "adaptált" változat?

Figyelt kérdés
2018. jan. 15. 09:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Megnézem a kiadót.
2018. jan. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ok, de azon belül melyik lehet megbízható?
2018. jan. 15. 10:35
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Szent Jeromos Társulat, Szent István Társulat, Magyar Bibliatársulat, ezek mind megbízhatóak.


Nekem a Szent Jeromos Társulat Neovulgata fordítása tetszik a legjobban, inkább olvasmányos fordítás és nem teológiai színezetű.

2018. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
Károli, az a fordítás hasonlít legjobban az eredeti nyelvre
2018. jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
46%
Károli Gáspár forditása
2018. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%
Károli fordítás. Strong konkordanciával lehet ellenőrizni
2018. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Bizonyos értelemben véve minden Bibliafordítás egyfajta értelmezés, ami visszatükrözi a fordító vagy fordítók hitvallását.


Én a RÚF 2014 fordítást használom, ezt tartom jelenleg a legjobbnak, de már szinte az első lapjaitól fogva fel lehet sorolni azokat a "hibákat" melyeket az adott fordítók azért követtek el mert a saját értelmezésük szerint fordították a szöveget. A kedvencem a II.Móz. 20:8: "Emlékezz meg a nyugalom napjáról, és szenteld meg azt!" Az eredeti szövegben itt a sabbath szó szerepel, ami elsődlegesen szombatot jelent, a fordító mégis nyugalom napnak fordítja, hogy ne ellenkezzen a saját teológiájával.


Lásd más fordítások:

"Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt." - KÁROLI

"Gondolj a szombatra és szenteld meg." - SZIT

"Emlékezzél meg arról, hogy a szombat napját megszenteld!" -KÁLDI


Üdv. Péter

2018. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 KZitus ***** válasza:
12%

Szia


Isten azt ígéri saját Szavában, hogy az örökre fennmarad. Erről ír a Zsoltárok 119:89, 119:152 is.


Bízd Istenre azt, hogy mennyit engedett meg a fordítóknak. Viszont hidd el neki, hogy bármelyik fordítású Biblián keresztül el tudja neked is mondani, mi szándéka és akarta a jövőnkkel kapcsolatban:

Jeremiás 29:11

»Mert én jól tudom, hogy mi a szándékom veletek – ez Jehova kijelentése. – Azt akarom, hogy békében legyetek, és ne érjen csapás benneteket. Jövőt és reménységet akarok adni nektek."

2018. jan. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A választ,ne tőlünk várd,hanem a Biblia szerzőjétől!


Amikor bármelyik Bibliát olvasni kezded,kérd Isten Lelkét,hogy vezessen a megértésben.

Ez esetben,amikor egy szöveg olvasásakor,egy pontra érkezel,fel merül benned a gyanú,hogy valami nem stimmel.

Ilyenkor keress annyi fordítást,amennyit lehetséges,és vesd azokat össze.Gyakran rájöhetsz ilyenkor,hogy Isten Lelke mutatta meg neked a fordítási hibát.


Tökéletes fordítás nincs,mert mára az eredetileg lejegyzett kifejezések értelme módosult,vagy használaton kívül került.


Én,a Szt.Jeromos Társaság fordítását szeretem használni,a mai nyelvezete miatt.Ellenőrzésére először,a Károli fordítást nézem meg,mert azt tartom az egyik legjobb fordításnak.

2018. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Tudom hogy milyen fordítások léteznek.


A katolikus fordítások a Szent István társulat-féle és Szent Jeromos társulat-féle.


Protestáns a Károli-féle és az Új fordítás (meg ezeknek a változatai, pl. revideált Károli vagy revideált Új fordítás).


Egyébként a protestánsok és katolikus ragaszkodnak ugyan a saját fordításaikhoz, de ebben az egy dologban nincs vita, nem gondoljuk egymás fordításait rossznak...


Nem tudom még milyen szektáknak van saját fordításuk, Jehova Tanúinak a fordítása az Újvilág fordítás.

(Vigyázat! Új fordítás és Újvilág fordítás a neve hasonlósága ellenére nagyon nem ugyanaz!!!)

2018. jan. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!