Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van Isten? Miért nem szól?

Hol van Isten? Miért nem szól?

Figyelt kérdés

Évek óta keresem, több felekezetet is megjártam, nap mint nap olvasom a Bibliát, imádkozok, de semmi.Egyetlen választ, egyetlen apró utalást sem kaptam rá soha, hogy Isten figyelne rám.

Ezek után honnan kéne tudnom hogy egyáltalán létezik-e? Hisz semmi jelét nem adja!


2018. jan. 15. 14:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:

Az Isten itt állt a hátam mögött

s én megkerültem érte a világot

József Attila

[link]

2018. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Versnek szép, de a kérdésemre nem válasz.

7 éve keresem Istent, mert olvastam a Bibliát, és Jézus egy olyan képet festett Istenről, akit úg éreztem, követhetnék, aki tényleg törődik az emberekkel, satöbbi.

Ehhez képest most ott tartok hogy 7 évet öltem a kutatásba, Isten pedig vagy 7 éve tojik a fejemre vagy nem is létezik. Gyakorlatilag romokban a világ, amiben hinni akartam, úgy érzem teljesen el vagyok veszve, és 7 évet feleslegesen pazaroltam el olyasvalamire amit hiába remélek, és amit már sosem kapok vissza...

2018. jan. 15. 14:52
 3/43 anonim ***** válasza:

A nagy költő jobban el tudja mondani a választ, mint én. De ezt sem próbálod megérteni. És amiket olvastál, azt sem. Ez a baj. A Bibliára fordított idő nem veszett el, olvass minden nap egy kis részt az Evangéliumokból- majd beérik. Ez napi 10 perc.

"Jézus egy olyan képet festett Istenről, akit úgy éreztem, követhetnék"

Jézus Krisztus a megtestesült Logosz, a teljesen ember és teljesen Isten, AKI SZÓL - az kérte: Kövessetek engem. Akkor Istent színről-színre láthatod majd - most csak tükör által homályosan.

Nem festett semmit, tanított élt gyógyított, meghalt és feltámadt. Jó elolvasni Krisztus követése c művet, Kempis Tamástól. Segítő.

[link]

2018. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
Türelem! Tanulj meg türelmesnek lenni. Mi vegyük fel Isten ritmusát, jobban járunk vele. Istent úgysem tudod kényszeríteni. A hited úgy erősíted, ha az írott szavában hiszel.
2018. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
És ne feledd, hogy Pál a pogányok apostola, elsősorban ő írt rengeteg gyakorlati tanácsot a keresztényeknek!
2018. jan. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

"A nagy költő jobban el tudja mondani a választ, mint én. De ezt sem próbálod megérteni. És amiket olvastál, azt sem. Ez a baj."

Ezek után nehéz lesz komolyan vegyelek... Odáig már nem jutottál el a hozzászólásomban, hogy 7 évem ment rá hogy próbáljam mindezeket megérteni?

Hogy azért érzem magam most így, mert ezen évek alatt 0, azaz nulla jelét láttam Istennek, nullaszor szólt hozzám, nullaszor tett bármit is?

Nem napi 10 percet olvasgattam a Bibliát, napi órákat töltöttem vele, sokszor teljes szabad napjaimat áldoztam rá, hogy mind a Szentírást, mind különböző magyarázó leírásokat, könyveket olvassak és értelmezzek különböző felekezetektől is.

Merem állítani hogy sok átlag hívőnél jobban ismerem a Bibliát, még az olyan különbségeket is megértem, miért látják egyesek a Szentháromságot a Bibliába míg mások nem.

De az összes bele fektetett idő annyira volt jó, hogy részletesen ismerem a Bibliát, mint irodalmi művet. Istent viszont azóta sem találtam meg, bármennyire kerestem.

2018. jan. 15. 15:21
 7/43 A kérdező kommentje:

"Mi vegyük fel Isten ritmusát, jobban járunk vele. Istent úgysem tudod kényszeríteni"

Tudod, ha igaz lenne a Biblia, nem is kéne...

2018. jan. 15. 15:23
 8/43 anonim ***** válasza:

Hát kedves leányka, ne vegyél komolyan. Ennyit tudtam segíteni.

Elolvastam, és értem is, mi a baj. Szól Hozzád - de Te nem hallod. Túl "tudományos" a kutatásod.


"Istenhez a szív egyszerűen benyit.

Ész és szellem sokáig vár, míg beengedik."

(Angelus Silesius)


Csendesítsd le a tudatodat, a csendben meghallható.

Minden amit kaptam, a csendből kaptam - írja a másik nagy költő Weöres - és mi már tudjuk, nagyon sokat kapott.

2018. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:

ma költői napom van, nézzétek el nekem


Weöres Sándor:

"Van Isten? Nincs Isten? – Abban, ami független a tértõl, idõtõl és

minden káprázattól: a Van és Nincs ugyanaz."


"Ki vagy? a határtalan, mely

fogantatásodkor a határok közt megjelent."

2018. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
jut eszembe, talán ez segít: ha most egy tündér hopp! visszaadná a 7 évet - amit siratsz, hogy elpazaroltad- mire fordítanád?
2018. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!