Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik muszlimok! Tudnátok pár...

Akik muszlimok! Tudnátok pár kérdésre válaszolni?

Figyelt kérdés

1. Mi történik, ha egy muszlim fiú el kezd udvarolni egy keresztény lánynak? Együtt lehetnek?


2. Összeházasodhatnak?


3. Mennyire veszitek komolyan, azt, ha hazudik egy muszlim?


4. Ha kereszténnyel házasodik egy muszlim, akkor az, hogy fog eldőlni, hogy milyen vallást gyakorol majd a gyermekük?


5. Ha keresztény nő és muszlim férfi házasodik, akkor a nőnek muszáj muszlimként élnie tovább vagy maradhat keresztény a férje mellett is?


6. Ünnepekkel hogy álltok? Mikor és mit és hogy ünneplitek meg a Karácsonyt, a húsvétot stb-t?


7. Melyek a legszigorúbb szabályaitok, amire különösen figyeltek?


8. Valóban lenézitek a nőket és minden muszlim férfi?


9. Valóban nagyobb rangú a férfi a nőtől?


10. Mik a viselkedési határok egy férfi és egy nő között (verés, kiabálás, veszekedés)?


11. További szabályokat szívesen olvasnék arról, mi van, ha keresztény lány és muszlim fiú egymásba szeret!



Előre is nagyon köszönöm és, ha kérhetem csak az írjon, aki muszlim vagy hitoktató vagy jártas ezen a téren! Köszönöm!



2018. jan. 15. 23:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%

1) Udvarolhat. Együtt is lehetnek. De házasságon kívül tilos a szex.


2) Igen. Polgárilag legalábbis boztosan. Vallásilag is a döntő muszlim többség szerint igen. Általában ha egy muszlim férfi és keresztény nő házasodik, akkor a gyerekeket muszlimnak szokták neveleni, de ez függ természetesen attól, hogy milyen a hozzáállásuk a feleknek.


3) Speciel ez ezer más dologtól függ. De én pl utálom ha nekem hazudnak. Függetlenül, hogy muszlim-e az illető vagy nem. Szerintem ezzel nem vagyok egyedül.


4) Megegyezéssel :) De ha fiú szinte biztosan muszlim lesz. Ha lány akkor nem biztos. De persze ha a férfi nem veszi komolyan a vallását, akkor talán egyik se lesz muszlim.


5) Nem muszáj, maradhat. Az iszlámot nem lehet (nem is szabad) kényszerből felvenni (ezt egyébként két helyen is írja a Korán). Viszont ha a férfi valamilyen szaúdi-szélsőséges propagandákon nevelkedett, akkor valószínüleg boldog-boldogtalanra ráakarja majd erőszakolni a beteges vahábi világképét. De ha egyszerű muszlimról van szó, akkor alig van esély arra, hogy a nőt valaha is a vallása elhagyásra kényszerítse a férj.


6) Ez nagyon változó. A szaúdi gyűlöletpropagandisták (pl Zakir Naik, Yusuf Estes, szalafik stb), akiknek tele van a szennyvideóikkal az internet arra biztatják a muszlimok, hogy mégcsak ne is köszöntsék fel a más vallásúakat az ünnepük alkalmával. De aki nem veszi komolyanezeket a szaúdi-vahabita embergyűlölő hazudozásokat, az természetesen normálisan áll hozzá az ünnepekhez.

Nem egy muszlimról tudok, akik még karácsonyfát is állítanak. Egyébként meg a karácsony nem is keresztény ünnep, hiába próbálják belemagyarázni :)


7) Attól függ kinek mi számít szigorúnak? Pl ha valaki állandóan csak zabálni szeret, akkor annak a Ramadhan hónap kész kínszenvedés. Nekem speciel azt is nehéz betartani, hogy emlős-húst egyek, mivel Magyarországon a sertést kivéve szinte semmit nem esznek az emberek. Ezért inkább maradok csak a csirkénél.

Meg mindenki másra figyel oda... Valaki arra is nagyon odafigyel, hogy percre pontosan mikor imádkozzon, de speciel szerintem ez sem annyira fontos. Sokan sajnos mégcsak nem is imádkoznak.


8) Nem. Mivel én magyar vagyok, ezért az értékrendjeim is magyarok. De ha mondjuk egy szomáliai muszlimmal beszélnél, az lehet, hogy lenézi a nőket, mert az ő értékrendje az ottani kultúrát tükrözi. Ez nem annyira vallásfüggő, mintsem kulturafüggő. Pl Pakisztánban női államfő is volt, míg a vahabita Szaúd-Arábiában a nőket gyakorlatilag állatként kezelik.


9) Mivel a férfinek kell eltartania a nőt, ilyen szempontból igen. De nem úgy ahogyan a muszlimgyűlölők és a szaúdik szerint, hogy a férfi azt tehet a nővel, amit csak akar.


10) A szélsőséges-vahabiták szerint a férfi akár meg is ölheti a feleségét, ha úgy kívánja. De egyébként a férjnek nem szabadna vernie a feleségét, és egy normális európai muszlim is így gondolkodik. A Közel-Keleti és visszamaradottabb helyekben élő muszlimok házzassági és férj-feleség együttélési szokásai meg nem sokban tértnek azoktól, amik itt Magyarországon is meghatározóak voltak alig száz évvel ezelőtt.


11) Mivel az iszlám kb másfél milliárd hívőt foglal magába, ezért ennyi ember közt több ezer féle irány és értelmezés van. Ha ezt elkezdeném írni, akkor egy vastag enciklopédia se lenne elég, hogy mindent leírjak. Ahány ember, annyi iszlám...

2018. jan. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
Kérdezö, ha tudsz angolul, ajánlom neked a muslimqa oldalt, ott már megkérdezték ezeket, vagy ha mégsem, ott kapsz rá választ.
2018. jan. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
28%

1-es válaszoló nagyjából összefoglalta, de egy-két dolgot azért pontosítanék. Muszlim férfi akkor vehet el keresztény nőt ha egyistenhívő. Mai keresztények többsége viszont a szentháromságban hisz, ami nem nevezhető egyistenhitnek.


Karácsonyt és a húsvétot stb muszlimok nem ünnepelhetik. Ezek még csak nem is keresztény ünnepek. Pogány eredetűek, amikben muszlimoknak részt venni nem helyes.

2018. jan. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Első, ennél tökéletesebben nem is lehetett volna összefoglalni. <3

Én Magyarországon születtem és nőttem fel. Csak az egyik nagyapám volt arab származású, ezért a muszlimok azonnal arra gondolnak hogy muszlim vagyok. Ez így is van de pl a családom vallásilag borzasztóan vegyes, soha senki nem erőltette a dolgot, saját választás volt amikor 15-16 lettem. A férjem afgán, muszlim, de rengeteg olyan dolgot amit otthon betart (mert ugye ott ez normálisan a mindennapok része), azt itt elhagyja. Kezdve az imával amit egyébként sajnálok. Rengeteg ilyen muszlim van aki születése miatt tartozik ide, és nem saját meggyőződése miatt. Sokan leélik úgy az életüket hogy sosem olvassák a Koránt, sőt afganisztánban szinte senki sem beszél arabul Korán viszont csak arab nyelven van náluk ezért sokan nem is tudják hogy pontosan miről is szól.

Vannak szabályok amiket viszont szinte mindegyik betart (nem tudják miért fontos csak betartják), az egyik ilyen a disznóhús kerülése, hogy mossák a húst (ha nem halal helyről van) hogy ne legyen véres. Mosakodnak mint egy bolond ha mecsetbe mennek (akkor is ha egy évben csak egyszer teszik) és hasonlók. A többség szereti ha a felesége jól képzett, jó iskolája van, nekik ez egy büszkeség, de ezzel együtt is nekik az az idilli ha egy nő gondoskodik róluk. Ezzel együtt átvedlenek ha jön a gyerek (nem az összes, van olyan aki tényleg égetni való de sajnos az mindenhol), pl az én férjem szerintem még az életben nem volt ilyen gondoskodó, minden szóra ugró emberke aki még attól is retteg hogy felbosszant. Elég nagy fordulat az eddigi idétlen, gyerekes mivoltához képest. Nekik nagy esemény a gyerek érkezése, onnantól veszik magukat teljes értékű férfinak. Eredetileg minden muszlim férfi gyereke muszlimnak születik, de ez igazából a ti döntésetek.

Kiabálás, veszekedés semmivel se másabb mint bármelyik európai férfival. Van, van, ugyanúgy meg kell oldani. Amiért viszont harapnak ha mások előtt csinálsz jelenetet,azt nem bírják. Borzasztóan fontos nekik hogy kifelé mit mutatsz. Majdhogynem fontosabb mint ami belül történik. Fontos nekik hogy a feleségük feddhetetlen legyen, hogy ne legyenek nyílt vitái másokkal, főleg nem más muszlimokkal és jó képet mutasson magáról.

Ünnepek, hát tartjuk a Ramadant, a férjem shia így neki a Muharram is fontos, húsvét kimarad általában, csak élvezi a szabadnapot meg hogy kap csokit. Karácsonykor pedig van fánk, de igazából csak dekorációnak mert nagyon szereti (mielőtt idejött soha nem látott, kb szerelmes a fába :D)

Az hogy tilos e ünnepelni a keresztény ünnepeket az a népek keveredésével egyre bonyolultabb kérdés lesz egyébként. Főleg vegyes házasságban, ez sarkalatos pont. Én nem hiszem hogy ha a Próféta (béke legyen vele) születésnapja ünnepelhető, akkor Jézus születésének az ünnepe (tudom hogy a karácsony eredetileg pogány ünnep, de most a keresztény viszonylatot nézzük) sem olyan amit bűn lenne akár csak dekorációval vagy összejövetellel "ünnepelni" tekintve hogy Jézus szintén nagyon fontos szereplője és prófétája az iszlámnak.


Elnézést hogy hosszú és össze vissza lett, remélem találsz olyat benne ami hasznos :)

2018. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%

Mohamed próféta (béke legyen vele) születésnapja sem ünnep az iszlám szerint. Jeles nap, de nem ünnep. Két ünnep van az iszlám vallásban, de születésnapok nincsenek benne.


Ha a karácsony valóban Jézus születéséről szólna nem lenne gond. Először is Jézus nem decemberben született, ezt a keresztények is tudják. A téli napforduló pogány ünnep volt, ennek a folytatása a karácsony. Karácsonyfa pedig ránézésre is egy bálványra emlékeztet és szintén pogány eredetű. Nem is beszélve a pénzszórásról, felesleges költekezésről ami egyre inkább jellemzi ezt az ünnepet. Szóval muszlimoknak ezért nem tanácsos részt venni ebben. Nincs szó rosszindulatról vagy embertelenségről. Ha gratulálnék a karácsonyhoz az olyan mintha helyeselném. A kollégáim például tudják ezt és megértik, csak annyit mondok nekik hogy jó pihenést.



Én is tapasztaltam egyébként hogy sok muszlim nem olvassa el a Koránt és itt kezdődnek a gondok. Olyan népszokásokat, hiedelmeket az iszlám részének gondolnak amiknek amúgy semmi köze az iszlámhoz és sajnos ezek terjednek el a muszlimokról.

2018. jan. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

A karácsony Jézus születését hivatott ünnepelni, nem pedig a születésnapját. Tehát keresztény ünnep, bár biztos van olyan, akinek jobban tetszik a hazugság, mert ő maga is olyan.

A Szentháromság pedig nem több istenről szól, ahogy az elmebeteg idióták állítják. Az, hogy valaki nem érti, az nem azt jelenti, hogy az ő sületlen magyarázata az igaz.

2018. jan. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%

"A Szentháromság pedig nem több istenről szól, ahogy az elmebeteg idióták állítják."



Ez a kijelentésed is bizonyítja, a keresztény vallás a "szeretet" vallása. Három mióta egyenlő egyel?

2018. jan. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
#7, talán nem volt szép tőle, amit mondott, de tinektek nem esik rosszul, amikor pár robbantgató elmebeteg miatt mondják rátok, hogy "na, a béke vallása". Ez ugyanolyan megnyilvánulás volt. Egy emberke cselekedetét nem azonosíthatod az egész vallással.
2018. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
37%
# 8 Igaz, de hozza teszem hogy sok keresztény esetében szikráját sem látom a szeretetnek. Főleg ezen az oldalon jelen lévő keresztényeknél.
2018. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
#9, én meg sok muszlimban nem latom a béke szikráját sem. Ne haragudj, de benned sem. :(
2018. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!