Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyiben ellentétes más...

Mennyiben ellentétes más vallás kritizálása azzal a tanítással, hogy "ne ítélj, hogy ne ítéltess" (Jehova-típusú manipuláció, részletek lent)?

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel bennem, mert nemrégiben betámadott egy tesó a nézeteivel. Szegény nagyon búval bas.zott volt, világvége, meg ami ilyenkor szokásos. Végülis elbeszélgettem vele, gondoltam, hogy csak vigasztalásra van szüksége. Aztán most így 5 nappal később kezdett leesni, hogy tudatosan olyan manipulációkat alkalmazott rajtam, mint egy MLM ügynök első találkozáskor. Ilyenek voltak a nyílt kérdések, a nézeteim pozitív visszacsatolása kritikával kiegészítve, a sokan hasonlóképpen gondolkodnak, de..., az is, amikor valami személyes meggyőződésemmel, élettapasztalatomból fakadó megjegyzés hatására látványosan eljátssza, hogy ő most lelép, valamint hogy csak a végén derül ki, hogy ő most valójában téríteni (azaz kihagyhatatlan üzletet ajánl) igyekszik. Szóval finoman kezdte, a végén a kezembe nyomott egy őrtornyot, hogy olvasgassam. Mindez kísértetiesen hasonlít az Amway-es időszakomra, illetve arra, mikor egyik ismerősömnek visszautasíthatatlan befektetési ajánlata volt számomra 3 éves óvodapedagógusi végzettséggel.


Másik oldalról a gyülekezetünk vezetője bátorít minket, hogy ismerjünk meg más nézeteket, hiszen az Istenhez vezető út alapja az "aki nincs ellened, az veled van".


Csakhogy ha ennyire manipulatív, apokaliptikus nézeteket keltő, félelemre játszó ez a fickó, akkor talán mégis kritikával kellene illetnem. Végülis igyekszik megingatni a hitemet.


Ráadásul hétvégére újabb időpontot beszéltünk meg, gondolom arra már nem egyedül fog érkezni, hanem valami magasabb rangú, tapasztalt, vén rókával. Marcsak az Amway-es múltam alapján.


2018. jan. 17. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez vígasztal, nem maguktól ilyen agyafurtak, hanem tanulják. Mielőtt elmennek házalni, szimulációs gyakorlatokat kell csinálniuk.


Egyébként a "Ne ítélj!" nem ilyen esetekre vonatkozik. Érdemes egy-egy bibliai résznél elolvasni a szövegkörnyezetet is, jobban fogod érteni, hogy mire érti az Írás.

2018. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A Bibliában kimondottan (szinte kötelező!:) mindent megvizsgálni, ami jó, azt megtartani.


Mindent megvizsgálhatunk, életmódot, szokásokat, tanításokat, eszmerendszereket, tanácsokat, élelmiszer összetevőket, iskolákat, politikai nézeteket stb stb és lehet saját véleményünk, összevethetjük a Biblia tanításával és dönthetünk.


Az embereket nem ítélhetjük el, mert az nem a mi dolgunk, hogy üdvüzülnek-e vagy sem.


Ha gondolod, hívj meg magad mellé is egy testvért.

Volt már olyan Tanú, aki így elgondolkodott és végül elhagyta a közösséget. Általában örömmel gondolnak arra, aki segített nekik.


1. Ima mielőtt velük beszélgettek

2. A Szentlélek vezetése segít, mert az érvek néha kevesek

3. CSak akkor beszélgessünk Velük, ha őszintén tisztelni tudjuk az Ember bennük

4. Vegyük figyelmeb, hogy ők őszintén csatlakoztak a közösségükhöz, esetleg nem is látják a téves tanításokat

5. Kérdezz, hogy megtudd az önálló gondolatait (el tudjon szakadni a rutintól)

6. Nem kell kioktatni őket, ők azt hiszik mindent tudnak és jól. Ez nem segít.

7. Meg lehet mutatni, hogy a saját kiadványaik ellentmondanak egymásnak (kutató munkát igényel). Ők nem olvashatnak kritikát...

8. Ha együtt imádkoztok, szerepeljen "Jehova Isten" Isten neveként, mert azt tanítják nekik, hogy egyébként a Sátánhoz megy az ima

9. Vigyázzunk, azt hiszik, hogy Isten ma már nem gyógyít, hanem csak Sátán tesz csodát stb

10. Beszéljünk Jézussal való személyes kapcsolatunkról. Nekik azt tanítják, hogy Isten a szervezettel törődik és az egyénekkel nem. Vonzó lehet a személyes kapcsolat Istennel.

11. Nem kell egyetértést várnunk.Nem helyezkedhetnek szembe a Társulat tanításával. DE... ha meginog a bizalmuk a Társulatban, akkor keresni fogják a válaszokat. A Szentlélek segít majd nekik.

12. Örüljünk, ha kérdéseket tesznek fel, mert az az önálló gondolkodás útja! Első lépés,hogy ne az Őrtorony, hanem a Jóistenre bízzák magukat.

2018. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Jól látod.A JT-kat kiképezték térítésre.Ha jól felkészült térítőkkel fogsz beszélgetni,kevés esélyed van,hogy ne csapjanak be.

2018. jan. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdező szerintem úgy álltalában az h ne ítélkezz nem azt jelenti hogy valaki pl egy szemét alak akkor ne tartsuk annak hanem hogy lássuk hogy a helyében talán mi is ilyenek lennénk és hogy ő ismegváltozhat


azon kívül meg azt állítani hogy mindenki más téved még nem ítélkezés, pl te azt mondod a legjobb futócipő a [valamelyik futócipő]és attól h azt mondod hogy mindenki aki másképp gondolja téved még nem ítéled el őket, csak azt gondolod tévednek és ha szóba kerül megpróbálod meggyőzni őket, illetve jó esetben te is nyitott van rá h ők meggyőzzenek téged

2018. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Azt gondold el, hogy ezek a szerencsétlenek Istentisztelet címszó alatt az őrtorony újságot olvassák fel hangosan, kérdés felelet formában. Aztán meg szituációs gyakorlatot tartanak. Téged is begyakoroltak már. Nagyon durva. És ezeknek ez a normális.
2018. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ítélkezés azt jelenti, hogy kimondom valakiről, hogy bűnös. Mindnyájan bűnösek vagyunk attól függetlenül, hogy mit nem tartottunk be Isten törvényeiből.

"Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek! Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek; és amilyen mértékkel mértek, nektek is olyannal mérnek." (Máté 7:1-2)

Megítélni viszont szabad, mert ez állásfoglalást jelent jó és rossz között, erre szerintem szükség van. Ha meghallgattad a Tanúkat, ítéld meg, hogy jót vagy rosszat mondtak. Első hallásra semmi rosszat nem mondanak, de érdemes elgondolkodni a hallottakon és aztán mérlegelni. Engem 2-szer 1-1 évig tanítgattak, nem sok sikerrel.

Ha találkozni akarsz velük akkor ahogyan a 2. hozzászóló írta, ne egyedül menj.

2018. jan. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

" Ha találkozni akarsz velük akkor ahogyan a 2. hozzászóló írta, ne egyedül menj."


És legyen nálad egy ásó !

2018. jan. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az ítélkezés-megítélés kifejezések a magyar nyelv csodái. Mennyire más jelentést hordoznak.


Egyedül nem akarok én se találkozni velük, mert tudom, hogy simán megvezethető vagyok, ő meg rutinból manipulált. Aztán csak egy nappal később kezdett leesni.


Az ásó mire kell?

2018. jan. 18. 15:34
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez is leesik holnapra, ne aggódj :)
2018. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Xd:))
2018. jan. 18. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!