Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vonják kétségbe Isten...

Miért vonják kétségbe Isten létezését egyes emberek?

Figyelt kérdés

Természetesen el lehet bizonytalanodni de úgy sem fog kiderülni hogy az ateistáknak vagy a hívőknek van igazuk.

Egyszerűen csak el kell fogadni hogy Isten így döntött hogy nem mutatja meg magát a huszonegyedik században miért olyan nehéz elfogadni Istennek ezt a döntését ?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2018. jan. 18. 13:08
1 2 3 4 5
 1/43 Mansour ***** válasza:
36%

"Egyszerűen csak el kell fogadni hogy Isten így döntött hogy nem mutatja meg magát a huszonegyedik században miért olyan nehéz elfogadni Istennek ezt a döntését ? "

Egyáltalán nem nehéz ezt elfogadni, ha tudod, hogy nem fog felelősségre vonni azért, mert kételkedsz a létezésében. Szerintem nem fog...

2018. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Akkor jó
2018. jan. 18. 13:25
 3/43 anonim ***** válasza:
28%
Az emberiség szelleme a bűneset óta megváltozott. Az emberiség alapvetően elszakad Istentől, romlott természete lett, ami eleve istenellenességre ösztönzi, ami a tagadásban is jelentkezhet.
2018. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
82%

Az ateisták nem hisznek semmiféle istenség létezésében, innentől fogva nincs mit elfogadni.

Ha neked nincs dinoszaurusz a szobádban, akkor nem fogod megetetni, még akkor sem, ha a szomszéd szerint meg kéne etetni képzeletbeli dinoszauruszt.

2018. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egészen jó ténymegállapításotok van
2018. jan. 18. 13:31
 6/43 anonim ***** válasza:
80%

Mert nincs rá bizonyíték?

Ha a nem létező élőlény nem mutat bizonyságot a (nem) létezéséről, akkor miért kellene azt gondolnunk, hogy létezik? Elég értelmetlennek tartom ezt a gondolatmenetet.

2018. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
60%

#3 "Az emberiség alapvetően elszakad Istentől, romlott természete lett, ami eleve istenellenességre ösztönzi,"


Lehet, hogy téged ez istenellenességre ösztönöz, én nem érzek magamban ilyen késztetést. Viszont a kreacionisták kifogásgyárai határozottan elég kemény kreacionizmus-ellenességre sarkallnak, ami ellen fel is szoktam lépni a magam módján.


Kérdező:

"Egyszerűen csak el kell fogadni hogy Isten így döntött hogy nem mutatja meg magát a huszonegyedik században miért olyan nehéz elfogadni Istennek ezt a döntését ? "


Mi van akkor, ha azért nem mutatja meg magát, mert nem is létezik? Te is írtad, hogy szerinted sem derül ki, hogy ateistáknak vagy a hívőknek van-e igazuk. És ha az ateistáknak? Akkor miért kéne bármit is elfogadni Istennel kapcsolatban? Érted, ami nem létezik, az nem azért nem mutatja meg magát, mert így meg úgy döntött, hanem azért, mert nincs, nem létezik. (Nyilván ami nem létezik, az dönteni sem tud).

2018. jan. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
33%

"Lehet, hogy téged ez istenellenességre ösztönöz, én nem érzek magamban ilyen késztetést."

De hisz tagadod:) Csak ügyesen levágtad a végét a mondanivalómnak


" Viszont a kreacionisták kifogásgyárai határozottan elég kemény kreacionizmus-ellenességre sarkallnak, ami ellen fel is szoktam lépni a magam módján. "

Ma nagyon kemény vagy, Csoki:) Ez hogy jött a kérdéshez? De te bizonyítottad, hogy a kreacionizmus veszélyes, és harcolnod kell ellene --> istenellenesség nálad így merül ki

Csak hogy ne legyen off a válaszom

2018. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
87%

Én spec azért, mert olvastam a Bibliát, gyerekkoromban kötelező mise, hittan.

Tele van nagy sztorikkal, aztán már akkor feltűnő volt, hogy manapság hol vannak ezek a nagy csodatettek, halottak feltámasztása stb.

Utána Nagyapám is elárulta, hogy 80 évvel ezelőtt is már hülyítették a népet, hogy most már tényleg itt a végítélet.

Azóta sincs semmi.

Sőt, eltelt újabb 20 év lassan.

Az egyház, vallás meg magyarázkodik, módosítanak.

Vajon miért?

Nem igaz ebből semmi, viszont jó nagy pénzt húznak le.

2018. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy egyre többet tudunk meg a világból, mindenről rendre ugyanaz derül ki, hogy minden működik anélkül, hogy bármiféle isteni erő hiányozna a képletből. Azaz nincs mi alapján feltételezni, hogy létezne bármilyen isten is.
2018. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!