Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit egyenlő vallás?

Hit egyenlő vallás?

Figyelt kérdés

a kérdésem bővebben az lenne, hogy, nekem nincs vallásom, de van hitem és hiszek istenben teljes mértékben.

ez lehetséges?

valahogy egyik vallás sem érintett meg eddig 100x-osan.sokban van ami vonz, de valahogy mindegyikben találtam valamit ami idegen tőlem.

abban hiszek, hogy van egy isten, és valójában minden vallás "őróla" szól, csak más és más formában.


vélemények jöhetnek!


2018. jan. 18. 20:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%

Nem egyenlő a két fogalom, amikor hiszel, akkor egy vallás istenében/erőiben hiszel, így a te hited központja a saját megnevezetlen vallásod istene.


Nem kötekedésből kérdezem, csak érdekel, hogy az egyetlen istenednek hogy lehetnek a több tíz istennel rendelkező politeista vallások a más formái?

2018. jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Nem ugyanaz a kettő!!
2018. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

A Hit NEM egyenlő a vallással! A vallás az vallás a Hit az hit. Két külön fogalom és tartalom.

Egyébként a kérdezővel teljes mértékben egyet tudok érteni.

- abban hiszek, hogy van egy isten, és valójában minden (Istennel foglalkozó) vallás "őróla" az egy istenről szól, csak más és más formában. -

Azt is helyeslem, amikor valaki az Isten fogalma alatt azt mondja, hogy a legfelsőbb intelligencia és hatalom.

2018. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
2018. jan. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

Nem áll messze a kettő egymástól, de nem feltétlenül egyenlő.


A vallás keretet ad a hitnek. Tehát amikor imádkozol, Bibliát olvasol, templomba mész, stb...

Persze kérdés hogy mit hiszel Istenről. Ha csak annyit hogy létezik, de nincs terve veled, nem akar tőled semmi konkrétat, akkor tényleg nincs szükséged vallásra...

2018. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

nem szükségszerűen ugyan az a kettő, de mondhatni vallás nélkül a hit gyerekcipőben jár


ha mondjuk a szerelemhez hasonlítod akkor mondhatod hogy oké hát nem mindenki szereti a másikat holott akár szexelnek is, és ez igaz is, és lehetsz szerelmes anélkül hogy akár hozzászólnál a másikhoz ez is igaz, de a kettő valahol mégis együtt jár ezt érezzük


mivel ezt a kérdést a gyakorira írtad ki érdemes számítani rá hogy akár privát üzenetben is megbombáznak majd a szektások, hogy nekik komoly hitük van de elutasítják a vallást, ez itt igazából szemantikai játék, abban az értelemben ahogy te kérdezed ők talán még vallásosabbak is mint a hogyományos vallások hívei


(továbbá számíts heves tiltakozásra sátánozásra cikkek linkelésére ezzel a posttal szemben)

2018. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

Vallás=politika

Azért találták ki, hogy egyesítsék, megosszák, irányítsák az embereket. Meg persze hogy lehúzzák őket pénzzel. Undorító dolognak tartom.

A hitről ugyanúgy gondolkodom, mint te. Én is hiszek egy istenben, de a magam módján. Nem vagyok tagja semmilyen felekezetnek.

2018. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem.


Alapvetően a vallás három részből áll:

- Hit

- Cselekedetek (praxis)

- Életmódra való kihatása


Mivel a mai kereszténységnek a hit a főpillére, ezért sokan egyenlőség jelet húznak a hit és vallás közt, rengeteg embernek a „miben hiszel?” és a „mi a vallásod?” csak egymás szinonimái.

Innen fakad az az abszurd helyzet, hogy a legtöbb mai keresztény csak hitben keresztény, de cselekedetben nem. Tehát hisz Istenben , Jézusban stb, de össze-vissza szexel mindenkivel, részegre issza magát, soha nem megy templomba az esküvőjén kívül.


De ez megeshet fordítva is. Amikor a vallás és a praxis közt húznak egyenlőséget.

Erre a legjobb példát sok zsidó adja. Rengetegen vannak zsidók, akik betartják a zsidó vallás előírásait (kóserül esznek, körülmetélkednek stb) de hitben nem hisznek egyáltalán benne, vagyis pl nem hisznek Jahvéban.

2018. jan. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
7%

A vallás,egészen más,mit a hit.


A kérdésed alatt mindennel egyetértek,kivéve a következtetést.


Minden vallásban van valami igazság,de egyetlen vallás sem tökéletes,hisz az összeset emberek találták ki.


A vallás,a világ dolgait-hit,eredet- dogmákba foglalt rendszere.(Ezért vallások az istentelenség filozófiai rendszerei is,mint pl.a marxizmus,leninizmus,maóizmus,deista irányzatok,stb.)


A különbözőségek abból adódnak a te,és az én következtetésem között,hogy én a vallások tévedései mellett felismertem azok előnyeit,és szükségességét is.


Végül találtam egy olyan közösséget(talán ők találtak rám),ahol nem kényszerítenek engem vallani olyan dogmákat,amikkel nem értek egyet ,s emiatt nem közösítenek ki.

2018. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
6%

A vallás a hit formalizálása.

Tehát a hited mondja meg, hogy miben hiszel - a vallás pedig azt, hogy ezt milyen formában kell tenned.

Tehát pl. napi ötször kell imádkoznod, kelet felé fordulva, stb.

2018. jan. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!