Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény Isten valójában...

A keresztény Isten valójában mennyire igazságos?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés alatti válasz inspirálta ezt a kérdést. Szerintem elgondolkodtató téma.

Szóval, a keresztény hit szerint ha valaki bűnt követ el, amit aztán nem bán meg, akkor a lelke kárhozatra jut.

De mit jelent ez a gyakorlatban?

Hogy aki az egész életét leéli egy jólelkű emberként, gyakorlatilag mindenben megfelelve a tízparancsolatnak, kivéve az imádd Istent parancsolatot, mert nem hiszi hogy létezik, megérdemli ugyanazt a büntetést mint egy gyermekekent megrontó pedofil vagy egy tömeggyilkos?

Kíváncsi lennék hogy tényleg ez következik a kereszténységből, vagy csak néhány itteni keresztény tévesen fest le ilyen igazságtalan képet Istenről?



2018. jan. 21. 12:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ilyet egy keresztény sem írt. Hidd el, Isten igazságosan ítél, valóban igazságosan.


Annak ellenére, hogy láthatóan ateista vagy (gondolom én), olvasd el Jézus szavait és magad is látni fogod.

2018. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt: a keresztény (meg a többi) isten hit kérdése. Pontosan olyan, amilyennek hiszik. Aki igazságosnak hiszi, annak nem tudod bizonyítani az ellenkezőjét. Aki igazságtalannak hiszi, annak nem tudod bizonyítani az ellenkezőjét.

Tudod egyáltalán, mit szeretnél tudni?

2018. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

"Tudod egyáltalán, mit szeretnél tudni?"

Persze. Hogy mennyire általános ez a kép a keresztének körében, amit lefestettem. Mert (és ezzel válaszolnék az első kommentelőnek is) itt több keresztény is van, aki Istent végletekben festi le, aki szerint vagy bűnös vagy, vagy nem.

2018. jan. 21. 13:06
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Észrevehetted, hogy ezen az oldalon igen sok a szélsőséges nézet. Legyen szó akár keresztényekről (vagy álkeresztényekről), akár ateistákról, akár muszlimokról (bár utóbbiak nincsenek sokan és csak 1 fanatikus van köztük).


Szóval túl messzemenő következtetéseket ne akarj innen leszűrni. Olvasgasd a netet, nézz utána, hogy a nagyobb felekezetek mit gondolnak az adott témáról.


Bizonyára nem gondolja egy épelméjű ember sem, hogy egy tömeggyilkos jobb lenne, mint egy jószándékú ateista.

2018. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira, hogy szabad akaratból gondolkodsz, érzel, hiszel, cselekszel és mindennek megéled a következményeit amikből tanulsz s így fejlődsz. Na ebbe ő nem szól bele.
2018. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Olyat nem tudok elképzelni, hogy valakinek más bűne ne legyen. Minden embert mindig feltétel nélkül szerették (azaz nem vártál el semmit soha a szeretetért cserébe, és nem is azért hogy jobb embernek érezd magad tőle)? Sose mondtál olyat ami nem igaz? Sose vettél el olyat ami nem a tied? És igen, Isten visszautasítása is súlyos bűn...


Egy tömeggyilkos persze hogy rosszabb mint az átlag szomszéd Pista bácsi, aki fűnyírás közben odaköszön neked hogy "jó napot szomszéd".


De hogy értsd... Vegyünk egy olyan metaforát, hogy a kárhozat a fulladásnak felel meg, amikor is te "belefulladsz a bűneidbe". Nos a szomszéd Pista is mondjuk a víz felszíne alatt pár centivel van, a tömeggyilkos meg a tó alján. A végén mindkettő megfullad, hiába mutogat Pista bácsi a tömeggyilkosra hogy hát ő jóval mélyebben van.


A keresztyénséget az különbözteti meg a többi vallástól, hogy szerintünk nem saját erődből üdvözülsz, be kell látnod hogy nem vagy elég tökéletes, csak akkor üdvözülsz ha az előbb említett tóból valaki kiment téged. A tömeggyilkosnak is kell valaki aki kihúzza őt a tó mélyéről, és a Pista bácsinak is, aki nem a tó mélyén van, de a víz alatt.

2018. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Ezt sosem értettem, miért olyan nehéz elképzelni, hogy valaki nem önző hazug tolvajként nő fel.

Nem, őszintén mondom hogy sosem bűnöztem, még csokilopás szintjén sem. És ehhez nem kellett vallásosnak sem lennem, egyszerűen engem még így neveltek, hogy mindenkihez úgy álljak ahogyan én is szeretném, hogy álljanak hozzám.


Ami pedig a tavat illeti, tulajdonképpen azért jó példa, mert magától senki nem kerül hipp-hopp egy tó mélyére, pláne ha nem tud úszni. Valaki be kell hogy lökje az embert.

2018. jan. 21. 14:29
 8/34 anonim ***** válasza:
18%
Isten nem igazságos.
2018. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 imakommandós ***** válasza:
27%

Sajnálom de le kell szükiteni még jobban a kört.

Nem elég, hogy ateista valaki és a maga szemében jó ember.


Jézus szerint az is bűn, ha valaki hallja az evangéliumot de nem hisz benne azaz Jézusban.

Jónak tartod magad, rendben van, mi csak emberek vagyunk, nem tudjuk megitélni úgy mint Isten, hogy igazat mondassz-e.

Viszont hallotad-e az evangéliumot és engedelmeskedsz-e Isten akaratának, vagy kifogásokat keresel? Mert ha ez van, akkor az itélet sokkal súlyosabb lesz.

2018. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
0%
Aki elítéli az ateistákat vagy a hívőket pokolra jut nem? "Ne ítélkezz"
2018. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!