Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok megkeresztelkedve....

Nem vagyok megkeresztelkedve. A tesóm mondta, én leszek a k. szülője a lányának. A család barátja lesz a másik szülő, de nem tudom, ő megkeresztelkedett-e. Protestáns lesz a kislány. Én lehetek úgy k. szülő, hogy nem vagyok megkeresztelkedve?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2018. jan. 21. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz. Volt nem régen egy hasonló kérdés, ott bővebben ki lett fejtve.
2018. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lehetsz. A keresztszülőség lényege, hogy megfogadod, hogy támogatod a szülőket a gyermek keresztény hitben való nevelésében.
2018. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2018. jan. 21. 13:42
 4/6 anonim válasza:
100%
Nem lehetsz, de bármikor megkeresztelkedhetsz és akkor lehetsz, legalábbis a katolikusoknál így van és sztem a protestánsoknál is.
2018. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok és nem is leszek megkeresztelkedve. Nem jó a tapasztalatom ezzel kapcsolatosan. Ettől függetlenül szeretem az Istent és a keresztelkedéssel nem fogok ennél közelebb kerülni hozzá. Megtaláltam a "vallásom", hitem és ez a szeretet nyelve, amiben Isten van a középpontban. Viszont mindent hozzászólást köszönök :)
2018. jan. 21. 23:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz. Egy keresztszülő amúgy elég és akkor a család barátja lesz a hivatalos keresztszülő, te csak mint keresztelési tanú leszel ott. Hogy családon belül hogy hívnak, az megint egy másik kérdés...
2018. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!