Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van Magyarországon Asatru...

Van Magyarországon Asatru (Forn Sidr) vallási egyház/közösség?

Figyelt kérdés
SZeretnèm felvenni az Asatru vallást de nem tudom hogy kell ès hogy hol? Ha van egyáltalán ien. Èrtelmes Válaszokat várok csak! Előre is köszönöm.

2018. jan. 21. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

ilyen szinten szervezett közösség nincs, vannak ilyen vallású emberek, talán még találsz is kisebb kört, de nem valószínű, többnyire kamaszok akiknek bejönnek a vikingek meg szeretik az ilyen zenéket és/vagy neonácik, nem igazán mélyedtek el a dologban ha megkérded őket mi is ez az egész mi a lényege, mi a vallásgyakorlat gyakran kibukik hogy maguk sem igazán értik, nem járnak ilyen közösségbe és mondhatni önmagukat avatták be a vallásba. Kicsit olyanok mint a "raszták"


egyébként neked is lehet hogy érdemesebb még egy kicsit jobban érdeklődni ha azt sem tudod milyen a beavatás nem biztos hogy jó ötlet máris beleugrani, semmi baj nincs azzal amikor valaki szimpatizál egy vallással de egy ideig csak érdelődik, minden komoly döntést egy komoly mérlegelés kéne megelőzzön, ez nem csak a vallásra igaz

2018. jan. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ , de èn már mèrlefeltem ès a vallás tanaibol is olvasgattak ès szerintem igazak. SZÓVAL a kèrdès az marad: Hol lehet felvenni?(Nem muszályMagyarországon)
2018. jan. 21. 23:58
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
hát ha tényleg ennyire komolyan akarod venni akkor valószínűleg el kell menned pl Svédországba vagy az usa-ba
2018. jan. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Melyik tanuk igaz?
2018. jan. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Első, nekem egyáltalán nem ilyenek a tapasztalataim. :) A neonácik hogy jöttek képbe? Ennyire hiszel a médiának, hogy a neonácik egyenlőek a neovikingekkel csak mert párszáz idióta a mi jelképeinket viselve kántálja a baromságait?

A fiatalok pedig nem éppen Asatru hívők, hanem "Odinisták" az Amon Amarth albumok meg a Vikingek premierek kijövetele után 2 hétig, ez olyan mintha valakire azt mondanád keresztény csak mert beült egyszer a templomba melegedni.


Magyarországon nincsenek ilyen közösségek kérdező, és őszintén szólva nem is bánom. Mindenkinek a saját útját kell járnia, ha társaság nélkül nem tudsz hinni akkor ne is higgy.

2018. jan. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

nem, ez hol mégia? Vagy már a neovikingek is áldozati szerepbe bújnak és sírnak mert őket üldözi a gonosz média? Konrkétan egy rakás skinhead van aki amolyan valláspótléknak vikingeskedik, és ez több neonáci zenekar dalszövegeiben is megjelenik, csak 2 példa a sokból:


https://www.youtube.com/watch?v=IQyylXZarMk


https://www.youtube.com/watch?v=PdoOfgu1ko0

2018. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Akkor ezzel a logikával a KKK miatt az egész kereszténység egy neonáci vicc.

A skinheadek közt is sokkal több a keresztény, de mindegy.

2018. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

nem a skinheadek között mutatóba van 1-2 keresztény kiskamasz akiket 1-2 évre meg tud szédíteni az ilyen idiotizmus, volt balszerencsém elég sok skinheade-et ismerni


de mint írtam is a kérdezőnek, az asatru az én tapasztalatom szerint MO.-n egy nevetséges formában létezik csak, már ha ez asatru egyáltalán, és ennek a kontextusában említettem a neonácikat, a másik válaszban is írtam, hogy ez nem egy hiteles dolog inkább csak valami valláspótlék, olvass utána pl Anders Behring Breivik ideológiaia írásainak ő is magát asatru-nak vallotta de kiderül hogy ez csak valami apró eleme az ideológiájának igazából ő sem veszi komolyan


megköszönném ha félretennéd a szándékos félreértést

2018. jan. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Konkrétan az első találta volt a google-n. [link] (van ott egy facebook csoport is, ha jól látom)
2018. jan. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azèrt szerettem volna kapni pèldául egy pontos helyet ahol kortól függetlenül velvehetnèm az Asatru-t(hivatalosan) vallásomnak.( Kortól függetlenül alatt aszt èrtettem hogy 18 èv alatt) + ha lehet ne egymással csatározzatok a chatben. Válaszokat előre is köszönöm.
2018. jan. 24. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!