Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanújával szeretnék...

Jehova tanújával szeretnék interneten keresztül Bibliát tanulmányozni, titokban. Megoldható? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Röviden annyi,hogy én már egyszer tanulmányoztam Jehova tanújával Bibliát.Után abba maradt a véradás téma miatt.Én mondtam,hogy hagyjuk.(Magyarország-Keleti részén lakom). Beszéltem telefonon a Budapesti irodával,de ők erről a részről küldtek egy másik embert.Akin már a legelején láttam,hogy nem akarja.Ezután többször is csalódtam benne.Azt ígérte Szerdáig felhív,nem hívott,én hívtam csütörtökön.Utána Skypos Biblia tanulmányozásról volt szó,de ő a multat fesztgette.A végén már nagyon rossz kedvem volt,és úgy köszöntünk el,hogy átgondolja Szerdáig.Ó mondom,most megint Szerda.Írtam neki sms-t hogy tárgytalan,és ez sem volt biblia tanulmányozás csak a múlt hántorgatása.Na ezért lenne jó internetes biblia tanulmányozás,és nem erről a részről.Hanem inkább a dunántúlról.

2018. jan. 22. 19:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ez nem most volt,hanem legalább 7-8-hónapja.De már nem akarom újra felhíni Pestet,és sajnos a jw.org oldalon nem lehet megjegyzést írni kiegészítésnek. Pedig ott úgy van,hogy lehet személyesen,telefonon,és interneten.Mármint a tanulmányozás,én az internetes tanulmányozást szeretném választani.
2018. jan. 22. 19:32
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Lehet egy nagyon buta kérdés részemről, de kicsit összezavarodtam.


Nincs Bibliád esetleg? Egyedül nem tudsz olvasni, vagy minek is kellenek a Szentírás olvasásához jehovások?

2018. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Van bibliám.Jó akkor írd le,hogy te hogyan tanulmányoznád ,egyedül ? Példáúl Pál Apostolnak miért van annyi levele ?
2018. jan. 22. 19:43
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Vegyél egy Bibliát. de ne a Jehovákét, mert azt ők átírták a saját szájuk íze szerint. De minden történelmi egyháznál találhatsz, aki segít értelmezni, amit nem értesz.
2018. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Visszatérve az eredeti témához,akkor találkoztam Jehova tanúival utoljára,amikor közelgett az emlékünnep.De szerintem itt ezzel a régióval gond van,mint ahogy írtam a második pasin láttam a legelején hogy le akar rázni,hogy ne legyen biblia tanúlmányozás.Tudom,hogy nekik erről jelentést kell írni,és felvállalom a nevem egy igazi tanú előtt aki vállalná a tanulmányozást,így ő ezt beírhatja.Mondhatjuk úgy is,hogy azért írtam ki a kérdést,hogy itt jelentkezzen/vállaljon egy tanú,hogy tanít.Interneten keresztül.Persze nem ezen az oldalon...
2018. jan. 22. 19:50
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébént ISMERTEK a Jehova tanúin kívül,MÁS vallást AKIK szabadidőben vállalják a biblia tanulmányozást ? Mert én csak őket ismerem...
2018. jan. 22. 19:54
 7/13 A kérdező kommentje:
Lényeg a lények,én megszeretném próbálni.Tudom,hogy miket mondanak rájuk...De egyetértek velük,hogy felesleges ez a rengetek pogány ünnep..Sok minden másban is egyetértek velük csak a vér téma volt,kényes téma.
2018. jan. 22. 20:06
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

"Példáúl Pál Apostolnak miért van annyi levele ?"


(Helyesen: Például Pál apostolnak miért van annyi levele?)


A válasz viszonylag egyszerű, számos gyülekezetet alapított és tartotta velük a kapcsolatot. De ez a levelek első soraiból könnyen kiderül.


Mivel nem tudott mindenhol egyszerre jelen lenni, így csak levelek újtján tudtak értekezni. Így tanította, intette meg a gyülekezeteket, így reflektált a különböző idő közben felmerülő problémákra.


Erre magad is rájöhettél volna, ha elolvastad volna a leveleket és értelmezed.


"Egyébént ISMERTEK a Jehova tanúin kívül,MÁS vallást AKIK szabadidőben vállalják a biblia tanulmányozást ?"


Ha már így rákérdeztél... Igen, ismerünk. Minden felekezet tart felnőttek számára hittant, bibliaórát, stb.. Például nálunk is van mind a kettő.

2018. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Példáúl Pál Apostolnak miért van annyi levele ?"


Amikor elkezdődött a keresztény üldözés, akkor a hívő közösség a szélrózsa minden irányába menekült, Isten ezeket megáldotta és lettek követők, és lettek gyülekezetek. Pál a második útján ezeket jártak be, majd mivel internet és email nem volt, leveleket írt nekik.


Pogány ünnepek: ezt a tanúk állítják, hogy pogány. A karácsony például Jézus születésének megemlékezése, nem pedig pogány ünnep. Mégis ők következetesen hazugságot tanítanak. Ezért is tagadják a születésnap ünneplését, hogy ne kelljen Jézuséra megemlékezni.

Jézus például azt mondta, hogy mindenki vegyen Úrvacsorát, ők mégsem teszik, mert kitaláltak egy olyan tanítást, ami ezt meggátolja.


Tucatnyi Biblia ellenes tanításuk van, mégis ragaszkodnak hozzá. Nem furcsa, hogy a Biblia azt írja, hogy majd Isten Lelke fog tanítani, mégis egy olyan kiadványt imádnak, amit olyan emberek írnak, akiket állítólag Jézus választott ki, bár elmondani nem tudják hogyan, sőt azt állítják magukról, hogy nem ihletettek, mégis tévedhetetlen tanokkal ostromolják azokat, akik ebből táplálkoznak?

Szerinted Isten nem hatalmas annyira, hogy kizárólag helyes tanítást ad gyermekeinek? Mert szerintük Isten ostobán tanít és mindig van újabb és újabb világosság, mintha Isten nem lenne képes a nyilvánvaló akaratát közvetíteni.


Igen, vannak más felekezetek. Ahol vannak Biblia tanulmányozó lehetőségek. És nem, nem az ördögtől valók, maximum némely dologban más a látásuk, de egyik sem üdvösség kérdés.

Egy név van, ami által üdvözülhetünk, ami előtt minden térd meghajlik, aki ítél és megítél, akinek a kezében van a hatalom. Ki az?

2018. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Én azt hiszem, nem. Elősször is ha valaki elkezdi Jehova Tanúival tanulmányozni a Bibliát, akkor mindenképp a hozzá legközelebbi gyülekezetből lesz kiválasztva egy személy. A Biblia tanulmányozás két könyv áttanulmányozását foglalja magába. Ha ez megtörténik, akkor a gyülekezetből három különböző vén vesz átt vele bizonyos kérdéseket, amely által meggyőződnek arrol, hogy valójában megértetedd a Biblia alap tanításait. Ha mind a hárman egyetértenek abban, hogy érted az alaptanításokat, akkor megkeresztelkedhetsz mint Jehova Tanúja. Amennyiben nincsenek mindhárman egyértelműen meggyőződve arrol, hogy érted az alaptanításokat, akkor tovább kell folytadnod a tanulmányozást. Meg kell említeni azt is, hogy mielőtt megkeresztelkednél, szükséges látogatni az összejöveteleket és résztveni a prédikáló munkában a tanítóddal majd később más gyülekezeti tagokkal. Ez is feltétele a megkeresztelkedésnek. Ezek fényében láthatod, hogy miért nincs lehetőség interneten keresztül tanúlmányozni a biliát. Javaslom, látogass el a hozzád legközelebbi Királyságterembe egy összejövetelre és az összejövetel után jelezd, hogy szeretnél egy biblia tanulmányozást kérni egy veled közel egykoru személyel. A hozzád tartozó legközelebb lévő gyülekezetet, valamint az összejövetelek időpontját megkeresheted az alábbi linkre kattintva: [link]
2018. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!