Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet egy ember úgy egy...

Lehet egy ember úgy egy vallási közösség tagja, hogy a dogmáit sületlenségnek tartja, de a közösség teremtő ereje és az erkölcsi útmutatása rokonszenves a számára?

Figyelt kérdés
Tetszik a református illetve az evangélikus irányzat. De a szentháromságot nem tudom elhinni. A mennyországban meg a pokolban megint nem hiszek, a tudomány jelenleg nem ezt támasztja alá. A lélekben megint nem hiszek. Szeretek imádkozni, mert egyrészt egy nemes gesztus, másrészt jól kikapcsol. De a tudomány jelenlegi álláspontja szerint nem kellett egy istenség sem ahhoz, hogy a világegyetem létrejöjjön. Minden működik a fizika törvényei szerint. Akkor meg lényegében minek imádkozni? Az egyik felem érdekli a vallás, a másik nem talál benne logikát. Ellentmondásban vagyok önmagammal.

2018. jan. 23. 13:44
1 2
 1/19 Mojjo ***** válasza:
90%
A hit azért hit, mert nem arra épít, hogy a tudomány jelenleg alátámasztja-e, vagy sem. Egyébként pedig ha a közösség tetszik, ha az erkölcsi útmutatás rokonszenves, akkor már adott neked valamit az egész, hiába nem hisz az egyik feled. És ez számít.
2018. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 23. 13:56
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Magyarul nem fogadod el a keresztény hit alapjait sem.


Így nem lehetsz a vallási közösség tagja, bár világnézettől függetlenül jóban lehetsz a tagjaival.

2018. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%
Én téged tartlak sületlennek is, de gerinctelennek is. Odamész egy közösségbe, látszólag elfogadod Krisztus tanítását és a hátuk mögött kineveted a hitük. Ez otthonról hozott viselkedés vagy tanultad?
2018. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Egy kicsit be van szűkülve a gondolkodásod. Senki nem beszélt arról, hogy én kinevetem őket, arról van szó, hogy nem értek egyet a dogmáikkal, de tetszik az, amit csinálnak.
2018. jan. 23. 14:20
 6/19 A kérdező kommentje:
Személyeskedni meg véletlenül sem személyeskedtem, úgyhogy azt tartsd meg magadnak amíg én normálisan kommunikálok veled.
2018. jan. 23. 14:22
 7/19 Mojjo ***** válasza:
68%

Na egen... A vallási közösségek és a hívők maguk is lehetnek befogadóak és kirekesztőek is. Ha valaki a kereszténység szellemének megfelelően áll embertársaihoz, ha egy közösség Krisztus példáját tartja a szeme előtt, akkor az befogadó lesz. Ott el is mondhatod nyugodtan, hogy te nem tudsz hinni, mégis ilyen-olyan okokból tetszik neked ez az egész és szeretnél közéjük tartozni. Be fognak fogadni és nem a feletted való ítélkezéssel fognak foglalkozni, hanem azzal, hogy arra az útra segítsenek téged is, amin ők járnak, hogy megmutassák a szép oldalát.


Ez azonban nem egyszerű, sőt, igen nehéz és nagyon tiszta hitet igényel. Nem lehet haragudni azokra, akiknek nem megy - mint pl az előző hozzászólóra sem. Viszont a hozzá hasonló tagokból álló közösség még nem tart ott, hogy képes legyen befogafóan viselkedni és maguk közé venni téged. Nyugodtan tárd fel, ami benned van, és látni fogod, hogy a közösség, amiben vagy, érett-e erre.

2018. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Lehet
2018. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen lehetsz. Színészkedni, hazudni lehet. Eljátszhatod, hogy a közösség tagja vagy mindenféle szempontból, de Istent nem tudod becsapni.

Egyébként a fizikai törvényeket is Isten alkotta.

Próbáld bebizonyítani, hogy nincs Isten! Minnél többet kutakodsz, keresel, tanulsz, annál inkább az ellenkezőjére fogsz rádöbbenni. Járt így már más is.

2018. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

"A mennyországban meg a pokolban megint nem hiszek, a tudomány jelenleg nem ezt támasztja alá."

Pontosítás: a természettudomány nem is tud ezzel foglalkozni. Wikipédia:

"Mivel a természettudományok eleve kizárják a természetfölöttit mint magyarázó okot, így természetesen soha nem bukkanhatnak semmi olyasmire, ami természetfölöttire utalna. Ez nem jelenti azt, hogy ilyesmi nem létezhet."

Kb. olyan, mintha hajnalban egy pék sütőjét figyeled, hogy hátha egyszer egy fagylalt jön ki a kemencéből. És mivel nem jön ki azt a következtetést vonod le, hogy a fagylalt nem létezik



"De a tudomány jelenlegi álláspontja szerint nem kellett egy istenség sem ahhoz, hogy a világegyetem létrejöjjön. Minden működik a fizika törvényei szerint."

Mi köze a kettőnek egymáshoz? Ki alkotta a törvényeket? Ráadásul a kvantumfizikába belemélyedhetnének a kedves materialista vallású "tudósok". Ugyanis az anyag sem maradhatna viszonylagosan állandó, ha nem lenne egy állandó megfigyelő (azaz a létben tartó Isten).

A materialista tudomány idevágó elmélete szerint. Amúgy elég buták ezek a tudósok, ha nem tudják, hogy az alkotás és a működtetés két külön dolog.


"arról van szó, hogy nem értek egyet a dogmáikkal, de tetszik az, amit csinálnak."

Ezt sem értem, hisz a dogmáik alapján cselekszenek...

Vagy ugyanúgy kell egy autót felépíteni, ahogy az autó működik is? Ha autót vezetek, akkor azzal autót gyártok?


Ne vedd rossz néven, de a megtérés a gondolkodás megváltoztatásával, megjavításával kezdődik. Amikor belátod, hogy a materialista világ hazudik, csúsztat, csal.


"Az egyik felem érdekli a vallás, a másik nem talál benne logikát. Ellentmondásban vagyok önmagammal."

Ne várd, hogy két perc alatt rájössz mindenre. Először ellenőrizd a szíved, hogy vajon biztosan az igazságot keresed-e és nincs benned semmi befolyásoló tényező. Majd meglátod, mennyi minden kötöttségre lelsz magadban.

2018. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!