Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen tapasztalataitok van a...

Milyen tapasztalataitok van a papokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje lelki válságban vagyok, teljesen egyedül érzem magam, folyamatosan iszok, és nem találom a helyem, céltalan minden. Egész életemben ateista voltam, de egyszerűen már nem bírom ezt az egyedüllétet...

Sokszor gondolkoztam azon, hogy elbeszélgetek egy pappal, mert egyszerűen nincs békém, amit folyamatosan keresek, és hátha ő tud segíteni utat találni..

A kérdésem az, hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak a papokkal kapcsolatban? Tényleg segítenek bármikor? Tényleg lehet velük normálisan beszélni arról, hogy mi nyomja a lelketek? Vagy forduljak inkább pszichológushoz?


2018. jan. 23. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet pappal beszélgetni, de egy pszichológus többet segíthet ...illetve ha abbahagyod az ivást és keresel valamilyen sportot, amivel célt adhadsz az életednek. Pl. fogadd meg, hogy egy év múlva indulsz egy félmaratonon.
2018. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én református vagyok, így papokkal nincs sok tapasztalatom. De amennyi van, van köztük mindenféle világnézetű / értelmi szintű / segítőkészségű, de tényleg nagyon nagy a szórás.
2018. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam edzeni, vettem is hozzá súlyokat, de valahogy nem adta meg azt, amit vártam tőle. Nem kötött le, eljártam futni, de egyszerűen nem éreztem magaménak. Sokáig nem ittam, nem is szerettem magát a részegséget, de most már ez az egyetlen dolog amihez hazatérek a munkából. Félre értés ne essék, eszméletlen jó munkám van, anyagilag is kijövök, nem ez a problémám. Egyszerűen lelkileg nem férek magamba, vagy nem is tudom hogy írjam le, csak érzem, hogy ez így nem jó, keresem a helyem, de nem találom sehol.
2018. jan. 23. 22:05
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Nyugodtan beszélhetsz pappal is, vannak kimondottan ilyen lelkiatyák, például a ferenceseknél. De egy "átlagos" pap is biztos tud segíteni, sok hasonló helyzetben lévő emberrel találkoztak már.

Esetedben ez nem gyónás lesz, hanem csak beszélgetés. Érdemes azért előtte telefonon egyeztetni.

2018. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem párhuzamosan érdemes pszichológust és papot keresni ez kén külön dolog ami a probléma két különböző részét fogja meg és nem helyettesíti egymást
2018. jan. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy jó pap segíthet, és egy jó pszichológus is. Egy rossz pap nem fog segíteni, mint ahogy egy rossz pszichológus sem.
2018. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem egy pszichológussal jobban jársz.
2018. jan. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem menj az anonim alkoholistákhoz, mint egy paphoz!
2018. jan. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1. Beismertük, hogy tehetetlenek vagyunk az alkohollal szemben – hogy életünk irányíthatatlanná vált.


2. Eljutottunk arra a hitre, hogy egy nálunk hatalmasabb Erő helyreállíthatja lelki egészségünket.


3. Elhatároztuk, hogy akaratunkat és életünket a saját felfogásunk szerinti Isten gondviselésére bízzuk.


4. Félelem nélkül mélyreható erkölcsi leltárt készítettünk magunkról.


5. Beismertük Istennek, magunknak és egy embertársunknak hibáink valódi természetét.


6. Teljességgel készen álltunk arra, hogy Isten megszabadítson bennünket mindezektől a jellemhibáktól.


7. Alázatosan kértük őt hiányosságaink felszámolására.

8. Listát készítettünk mindazokról, akiknek valaha kárára voltunk, és hajlandóvá váltunk mindnyájuknak jóvátételt nyújtani.


9. Közvetlen jóvátételt nyújtottunk nekik, ahol lehetséges volt, kivéve, ha ez sérelmes lett volna rájuk, vagy másokra nézve.


10. Folytattuk a személyes leltár készítését, és haladéktalanul beismertük, amikor hibáztunk.


11. Igyekeztünk ima és meditáció útján elmélyíteni tudatos kapcsolatunkat a saját felfogásunk szerinti Istennel, csak azért imádkoztunk, hogy felismerjük velünk kapcsolatos akaratát, és hogy legyen erőnk a teljesítéséhez.


12. E lépések eredményeként spirituális ébredést éltünk át, megpróbáltuk ezt az üzenetet alkoholistákhoz eljuttatni, és ezeket az elveket életünk minden dolgában érvényre juttatni.

2018. jan. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KZitus ***** válasza:

Szia


Azt írta valaki itt, hogy egy jó pap segíthet. És igaza van. De nem kell járnod, és keresgélned, csak egy Bibliát beszerezned, és a "papod" ott lesz veled, melletted, bármikor fordukhatsz hozá.

Mivel ateista vagy, lehet soha nem olvastad a Bibliát. A fentieket ezért írtam:

"Tekintve hát, hogy nagy főpapunk van, Jézus, Isten Fia, aki felment az égbe, ragaszkodjunk ahhoz, hogy nyilvánosan beszélünk róla. Hiszen nem olyan főpapunk van, aki nem tud együttérezni a gyengeségeinkkel, hanem olyan, aki minden tekintetben próbára lett téve, mint mi, de ő nem követett el bűnt. Beszéljünk hát nyíltan, amikor a ki nem érdemelt kedvesség trónjához járulunk, hogy Isten irgalmasan és ki nem érdemelt kedvességgel bánjon velünk, éppen akkor, amikor segítségre van szükségünk." Zsidók 4:15-16

Amióta ehhez a főpaphoz járulok, belső békém, Istennel ápolt kapcsolatom révén biztos jövőve vetett reménységem van, és boldog életet élhetek.

Éppen a nehéz helyzetekben (és ma ki nincsen abban?)tu a leginkább segíteni, felemelni, utat mutatni, és erősíteni, Itt egy videó, hogyan teszi ezt meg emberekkel, bár ez csak három problémát említ:

[link]

2018. jan. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!