Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarják a nagyiék...

Miért akarják a nagyiék ennyire rám erőltetni ezeket a vallási dolgokat? 17/f

Figyelt kérdés

Nagyszüleinkkel élünk, az ő házukban. Kiskoromban minden vasárnap hajnalban felkeltettek, hogy elrángassanak a reggel 8-as misére. Sosem szerettem járni, mert nem láttam/látom a lényegét az egésznek. Kb 15 éves koromtól kezdtem azt, hogy márpedig én akkor sem vagyok hajlandó korán reggel felkelni, és elmenni templomba. Szépen megmagyaráztam nekik, hogy engem ez a dolog nem érdekel, szerintem semmi értelme, és hagyjanak ezzel békén.


Aztán mostanában elkezdtünk szombat esténként/éjjelenként kocsmába vagy bulikba járni haverokkal. Akkor általában hajnaltájt járunk haza, de ők akkor is reggel pontban fél 8-kor felébresztenek hogy öltözzek, misére kell menni. Persze én nem kelek fel, mert mint mondtam nekik engem ez nem érdekel, és amúgy is kinek van kedve másfél órán át templomban ácsorogni. Ilyenkor mindig felcsesződnek és elmennek. Utána egész nap/ebéd közben is azt hallgatom, hogy a pokolra fogok jutni, meg hogy milyen csúnya dolog az hogy megtagadom a vallást, nem járok templomba.... Aztán abba is belekötnek, hogy hogyan öltözöm, milyen zenét hallgatok, milyen filmeket nézek, miért nem imádkozom :D

(szüleimet azért nem zaklatják ilyenekkel, mert ők megmondták a nagyszüleimnek, hogy nekünk volt rendes albérletünk, volt hol laknunk és csak azért költöztünk vissza mert ők mondták hogy jöjjünk vissza mivel öregek, betegek és van olyan nagy ez a családi ház hogy elférjünk benne. De anyámék kijelentették hogy ha őket zaklatni fogják ilyen vallásos cuccokkal akkor szépen költözünk vissza az albérletünkbe.)


Mégis mi a fenét csináljak, hogy leszálljanak rólam? Miért nem hagynak engem békén ezekkel a dolgaikkal?



2018. jan. 28. 15:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
34%

A szombat esti mise érvényes vasárnapra, csak szólok. Menj el oda és nem kell korán kelni. :))


"Miért nem hagynak engem békén ezekkel a dolgaikkal?"

Mert nem egy vadidegen vagy, hanem az unokájuk. :))

2018. jan. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
De nálunk nincs szombat esti mise, egy kis faluban élünk, ahol csak vasárnap van mise meg azt hiszem szerdán. De nem is ez a baj, azt nem értik meg hogy én abszolút nem akarok menni mert engem ez nem érdekel, és a lényegét sem értem az egésznek, azt hogy minek kell templomba járni...
2018. jan. 28. 16:13
 3/35 anonim ***** válasza:
60%
1-es, akkor is ilyan toleráns lennél ha templom helyett kommunista vagy náci gyűlésekre vinnék a nagyszülők?
2018. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
14%
Ha megtudnad es ha utána olvasnal annak hogy minek csodanak lehetsz része a templomban te magad mennel, onkent. 18/f
2018. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

Örülök, hogy nálunk senki sem vallásos.

Mondd meg nekik tisztán, érthetően, udvarisasan, hogy te nem hiszel ebben az egészben, tartsák tiszteletben az akaratodat.

Fenyegetőzhetenek nyugodtan bármivel, rájuk se hederíts.

2018. jan. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
15%
Meg akarnak menteni a pokoltól, ami sokkal rosszabb annál, mint ahogy te azt elképzelnéd. De nem jól csinálják, ez tény.
2018. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
84%

Mond el a véleményed azzal kapcsolatban,hogy nincs hited istenben,ha majd lessz önként fogom tenni.

Mert,hogy van Isten az biztos,de Jézus sem erőltette az embereket,de tanította őket.Te is szerezhetsz ismeretet istenről,az nem árt senkinek.

De,hogy valakit erőltetni az nem biblikus.

Legfennebb jobb ember leszel,igy többen fognak szeretni.

De nem érdekből tenni hanem az Isten iránti és embertársi szeretetből,és a jutalom nem marad el.

Jóér/jot kapsz,rosszért nyilvánvalóan rosszat.

2018. jan. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg nekik egyszerűen az igazat, hogy ateista vagy.


Egyébként sem tartom jónak "majdnemfelnőttekre" eröltetni a vallást, hitet. Mindenki saját magáért felel. Ők megtették ami kötelességük volt, próbáltak téged ösztönözni, talán nem a legjobb módon és láthatóan túlzásba is vitték. Még ha csak a legjobbat is szerették volna neked.


Sokszor nem veszik észre az idősebbek, erőszakossággal inkább távolabb taszítják a gyereket Istentől.

2018. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
47%

Nem azért akarják, hogy a templomba menj, mert így akarnak cseszegetni, hanem mert a legjobbat akarják neked. Talán a módszereik nem a legjobbak, nem értik, hogy a hitnek belülről kell fakadnia. Meg gondolom náluk a vallás egyben hagyománytisztelet is, mert régen így volt szokás. Azt javaslom, ülj le velük beszélgetni, légy velük kedves, és tisztelettudó, ha azt várod, hogy ők is azok legyenek veled. Mondd el nekik, hogy te most nem hiszel. Elmondhatod nekik, hogy Jézus sem kényszerítette az embereket, hogy kövessék őt, és hogy te most nem tudsz hinni. Szerintem tiszteletben fogják tartank a döntésed. De te is tartsd tiszteletben az övékét. Ne legyél bunkó, ha Istenről beszélnek, mert nekik ez fontos.

Aztán ki tudja, egyszer talán még hálás is leszel nekik, hogy megadták az alapokat. ;)


18/L

2018. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom, mondják a misén nekik azt is, hogy aki nem akar elkárhozni, annak nem elég önmagának "megfelelő mód" élni, azt hátradőlni a székben, hanem igyekezni kell a "megfelelő életre" rávezetni a környezetükben élő többi embert is. Meg aztán nyilván kellemetlen lehet égni a gyülekezet előtt, amikor a pap rájuk néz: Pista bácsi, Mari néni, hát az unokákat mért nem látjuk? Bezzeg az Erzsikééktől mindhárom nagyfiú ott feszít az első sorban... Mindenki emberből van, kb. innen fújhat az a szél, ha nem is vallják be maguknak.


Mint látjuk, a középső nemzedéket (szüleidet) nem sikerült betörniük, most ezt a hibát (bűntudatuk van) rajtad próbálják kiigazítani. Hát valakin csak ki kéne ugyebár...


Persze a mise a nyugdíjasok életritmusához van igazítva, az ő idejükben még villanyvilágítás se volt, a Nap járása szerint keltek és feküdtek, mint az etetendő állatok. A mai felgyorsult és felfokozott világban - amiben nekik már nem kell megállni a helyüket - este zajlik az élet. Ott alakul ki az a fajta kapcsolati tőke, amely nélkül ma már sz.rt lapátolni se fogsz kinél. Tehát még jó, hogy a mai ember vasárnap (mikor máskor) délig alszik.


Legyen néhány bekészített mondatod, arra varrjanak gombot.


Egyébként meg mi is vagy? Sváb? Zsidó? Arab? Ha nem, akkor egyáltalán mi dolgod is van neked ezzel az idegen vallással, idegen kultúrával? Ha egyszer nem belülről jön.


Keressél magadnak olyan kultúrát (vallásos vagy sem, mindegy), amit magadénak érzel, azt azzal foglalkozz, azt ápold, építsd. És akkor nem az lesz a felállás, hogy a "lusta, megregulázandó gyerek" hanyagolja a vallását, hanem neked más a vallásod, aztán kész. Arra nem lehet mit mondani. Legyél határozott, legyen véleményed, ellenvéleményed, érveid. Udvariasan, szeretetben megmaradva, de tedd helyre őket.

2018. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!