Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten mindent tud, akkor...

Ha Isten mindent tud, akkor azt is tudja hogy majd ki lesz a mennyben es ki nem?

Figyelt kérdés
Ezen a kerdesen mar magyon nagyon regota gondolkozok. Rengeteg embernek fel tettem mar a kerdest de senki nem tudott ra valaszolni. Tudom hogy ezt nem lehet megvalaszolni, de kivancsi vagyok hogy ti mit gondoltok errol:)

2018. jan. 28. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha mindent tud, akkor mindent, tehát ezt is.


Ez azonban nem keverendő a kettős eleve elrendelés tanával, ami ellentétes a szabad akarattal és a Szentírás tanításával.

2018. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen
2018. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 imakommandós ***** válasza:
71%

Igen tudja, és ettől még van szabad akarat is.

Mert a döntéseinket látja előre.

2018. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen. Ezzel minden (nagyobb) egyház egyetért.
2018. jan. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

valószinüleg igen de ez nem jelenti hogy feltétlenül eleve el is rendelt mindent, pl ha úgy gondolod eleve el van rendelve hogy késsél a munkából ezért nem imádkozol Isten nem fog beleszólni, ha ellenben imádkozol az úgy történik ,hogy Isten előre látta hogy imádkozol majd és előre elrendezte hogy pl szerencsések legyenek az átszállások


tudom ez nagyon béna példa és ezer helyen lehet belekötni de most a megértésre törekedjünk

2018. jan. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van.
2018. jan. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ozcar ***** válasza:
Igen, tudja.
2018. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Egészen az ember haláláig (na jó, halála előtti pillanatig) nem tudja biztosra, csak azt, hogy valószínűleg hova fog jutni. Hiszen az ember döntéseit nem tudja biztosan megjósolni.
2018. jan. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Tudja. Azt meg főleg tudja, írányítja, ami a közvetlen közelében történik. De mivel minket embereket kíváncsi természettel ajándékozott meg, ki is elégíti azt, amilyen mértékben azt számunra hasznosnak tartja. A kérdéseddel kapcsolatban ezt íratta le nekünk Krisztusról:

Jelenések 5:9, 10

"És új éneket énekelnek: „Méltó vagy rá, hogy elvedd a tekercset, és felnyisd a pecsétjeit, mert levágtak, és véreddel embereket vettél meg Istennek minden törzsből, nyelvből, népből és nemzetből, és királyokká meg a mi Istenünknek a papjaivá tetted őket, és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”

Jézushoz hasonlóan mások is az égbe támadnak fel a földről. Jézus ezt mondta a hűséges apostolainak: „elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. És. . . ismét eljövök, és magamhoz fogadlak titeket, hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek” János 14:2, 3.

2018. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen,tudja megszületésed előtt,de ennek ellenére nem korlátozza áldásait,vezetését azokra,akik jól fognak dönteni.Lelke záporával árasztja el a jókat,és gonoszokat egyaránt,hisz Ő egyformán szereti minden alkotását.
2018. jan. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!