Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztelőt szeretnék tartani...

Keresztelőt szeretnék tartani a gyerekeimnek. Én nem vagyok megkeresztelve. Ehhez nekem is meg kell keresztelkednem? Illetve a keresztszülőknek is meg kell hogy legyenek keresztelve?

Figyelt kérdés
2018. febr. 1. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

A keresztszülőknek egészen biztosan megkereszteltnek kell lennie.


Miért akarod megkereszteltetni? Ha nem hiszel Krisztusban, hogy fogod keresztény hitre nevelni gyermekedet? Ebben kis ellentmondást látok.

2018. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
A keresztszülőnek ahhoz a felekezethez tartozónak KELL lenni,amilyenre keresztelitek. Ez fontos, a többi nem.
2018. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A keresztszülőktől kérni fognak valamilyen igazolást arról, hogy meg vannak keresztelve. Ez a "keresztszülőnek ahhoz a felekezethez tartozónak KELL lenni,amilyenre keresztelitek" nem mindenhol igaz. Én katolikus létemre keresztszülője vagyok egy evangélikus gyerkőcnek.
2018. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3 az a kettő egyre jobban elfogadja egymást Hál'Istennek. (De refi nem lehetne)Kérdező, ballagj el a kiszemelt templomba és beszéld meg ott mi a teendő.
2018. febr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
#4 Fordítva nem biztos, hogy működött volna, mert a katolikus papok sem annyira engedékenyek. (Tisztelet a kivételnek.)
2018. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező!


A Bibliában lejegyzett keresztelések mindegyike hitvalló,és bemerítéses keresztség,amelyekhez a megkereszteltek semmilyen szülői beleegyezést,keresztszülői segítséget nem vettek igénybe.


Ha azt akarod,hogy gyermekeid "keresztények"legyenek,vagyis kövessék Krisztust jellemükben,szavaikban,tetteikben,ezt nem formaságokkal érheted el,hanem PÉLDAADÁSSAL!

Az,hogy példádat milyen mértékben fogják követni,az,a te hiteles példádon múlik nagy részben.


Hitetlen,kulturális keresztényekből túl sok van.Nem érdemes számukat gyarapítani!


Add meg gyermekeidnek a választás,hit szabadságát!

2018. febr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

"Fordítva nem biztos, hogy működött volna, mert a katolikus papok sem annyira engedékenyek. (Tisztelet a kivételnek.)"

Szerintem teljesen normális kikötés, hogy legalább a keresztszülő annak a felekezetnek a tagja legyen, amelyikbe szeretnék a gyereket megkeresztelni. És nem, az evangélikusok és a katolikusok nem olyan közeliek (aláírom, hogy közelebbiek, mint a katolikusok meg a reformátusok, de alapvető teológiai különbségek vannak).


A kérdésre válaszolva: hivatalosan, egyházjogilag nem kell, hogy a szülő meg legyen keresztelve. De mivel a keresztelés a keresztény nevelés első lépése és a szülők ígéretet tesznek a gyermek keresztény nevelésére, akkor felmerül a kérdés jogosan, hogy ennek egy nem megkeresztelt hogyan fog eleget tenni..?

A keresztszülőnek megkeresztelt, a katolikusoknál megbérmált, a protestánsoknál konfirmált, keresztény hitét gyakorló embernek kell lennie (elég amúgy 1).

2018. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

6: A Bibliában is kereszteltek egész háznépeket, tehát gyerekeket is.


Miért is venné el a keresztvíz a választás szabadságát a gyerektől? Majd ha felnő, akkor majd lehet akár ateista is.

2018. febr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Csatlakoznék azokhoz, akik azt kérdezik, miért szeretnél keresztelőt a gyermekeidnek.

Ne érts félre, nem kritizállak, csak valami oka biztos van.

Ha az itteni feleletek nem tetszenek, esetleg a közeli templomban, ahol keresztelőt szeretnétek tartani, nagyon konkrét és "szakszerű" tanácsot kaphatsz.

Egyháza válogatja egyébként, van, ahol neked is meg kell keresztelkedned, de többnyire elég, ha a keresztszülők ahhoz az egyházhoz tartoznak.

Sőt, ahogy láttad, vannak olyanok is, akik nem keresztelőnek hívják és a gyerekkeresztséget nem is tartják megfelelőnek.

Emiatt is érdemes tisztázni, miért szeretnél keresztelőt.

A saját példám ez: apukám katolikusnak volt keresztelve, anyukám reformátusnak. Nem volt templomi esküvőjük, egyikük sem hitt Istenben. Párttagok lettek, abban hittek. Nekem névadóm volt, keresztelőm nem. Azért, mert a szüleim azt mondták, ha nagy leszek, akkor sem késtem le semmiről, eldöntöm, mit akarok. És speckó nagyon boldog vagyok ezzel a szabadságommal - hívőként.

2018. febr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!