Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan katolikus közösséget...

Olyan katolikus közösséget keresek, amelynek önkéntes aktív segítő tagja lehet egy civil ember. Tehát nem szerzetességről van szó, hanem önkéntes kapcsolatról. Mely rendeket felkeresése javasolt?

Figyelt kérdés

2018. febr. 1. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Néhány tipp:

Hit és Fény mozgalom

Regnum Marianum Mozgalom

Fokoláre mozgalom

De szerintem egy átlagos plébánia is szívesen fogad minden segítő kezet.

2018. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Önkéntes segítő: Karitász.

Amit az első felsorolt, azok lelkiségi mozgalmak, nem az önkénteskedésről szólnak, hanem összeborulásról, meg hogy szeressük egymást, gyerekek.

2018. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

#2, nem tudom, mire alapozod a véleményedet a lelkiségi mozgalmakat illetően, de hogy nem ismerted fel ezeknek az értelmét és a lényegét, az biztos.

Amúgy a Karitász az jó tipp, én is csak kifelejtettem.

(#1es voltam)

2018. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ!
2018. febr. 4. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
én is a káritászt tudom ajánlani, ott különböző segítség jól jön, akár anyagi, akár pl önkéntes munka (mondjuk az ingyenkonyhán).
2018. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. febr. 18. 00:27
 7/7 Kitalátor válasza:

Ha nem akarsz beköltözni beöltözés nélkül, akkor nem tudok olyan szerzetesközösséget, amelyikne fogadna szívesen mindaddig, amíg nem sérted meg a rendjük (keleti keresztény szerzeteseknél a közösségük) alapszabályait. Férfi közösségek is tudnak nőket alkalmazni, bentlakás nélkül, vagy külön zarándokházban, ha van. Ugyanez igaz a női közösségekre és a férfi önkéntesekre.

Az egyik legfontosabb kérdés, hogy a lakóhelyeden akarsz-e maradni, vagy valami miatt el akarsz egy időre tűnni a megszokott környezetedből, úgy, hogy annak értelme is legyen. Ha még aktuális, és privát levélben megírod ezeket, segithetek megkeresni a lehetőségeket.

2018. márc. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!